Dieta Dukan

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Nu dezarmez, mai ales ca m-am cantarit dimineata si, in sfarsit, imi arata cu 1,5 kg mai puttin decat greutatea initiala. Deci, dupa 11 zile de dieta, din care 3 zile de atac, s-a produs declicul acela si la mine. Am sa incerc sa nu ma mai cantaresc cateva zile, vreo saptamana, si merg inainte.
Deja ma simt mult mai bine, parca efortul meu nu e in zadar.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Poate e mai bine sa slabiti mai incet dar constant. Eu de o sapt m-am blocat la 54 kg si nu mai scad. O sa continui poate poate. Dar imi e din ce in ce mai greu. Ieri am avut masa de PP insa seara n-am mai rezistat si am mancat un mar si niste ridichii. Ma indoiesc ca ma voi ingrasa de la asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

si eu am stagnat ... fir-ar sa fie.
dar am rabdare, sigur o sa se miste cantarul in cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Si eu am stagnat, adica azi cantarul mi-a aratat aceeasi greutate ca ieri. E prima data in 10 zile.

Azi nici eu nu am rezistat si mic dejunul a constat in 2 mere. Pana la ora asta am mancat 2 mere si ficatei la tigaie (fara ulei,desigur, doar cu usturoi) si multa apa plus o cana de ceai verde.

Ellinia, felicitari, gata, startul a fost dat

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mari de acum ar fi bine sa te cantaresti saptamanal sau macar la 3 zile ca sa nu te demoralizezi. Pentru ca nu se mai slabeste asa usor, cam 1-2 kg pe sapt.

Prietena de la care am aflat de dieta a slabit vreo 10 kg in 2 luni si acum tine doar PV in fiecare zi si tot slabeste cam 1 kg pe sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare fetele!

aseara eram asa de suparata si asa rau m-am simtit dupa PP, plus ca nu am mai dat jos nimic, ca am fost gata sa renunt.

dimineata insa cantarul imi arata cu jumate de kg mai putin si merg mai departe dar eu nu slabesc deloc asa spectaculos ca si alte fete. in curand am doua saptamani de cand am inceput si am dat jos 3 kg plus jumatatea de azi care fiind zi de PL am sanse mari sa o pun la loc dupa modelul celui de-al 3-lea kg.

imi e din ce in ce mai greu in zilele de PP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Esteiubi

Nu e grav ca nu stii, dar la fizica cu totii am invatat ca 5l de apa cantaresc fix 5 kg, iat sticla de apa de 2 l precis cantareste 2 kg (plus sticla de plastic sau de care o fi). Singura diferenta poate aparea la unele cantare care, sub 5 kg, nu au precizie.

Concret: 1000l apa=1000 kg= 1 metru cub


asa e, ai dreptate, m-am documentat si eu in urma dojenii tale. nu am fost fan fizica, erau ore de chiulit pe vremea aceea dar niciodata nu e tarziu sa mai invatam cate ceva, mai ales ca fiind mama nu ar trebui sa-mi permit astfel de gafe.

asa ca iti multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

Georgia2, nu renunta. dieta merge si cu tarate de grau sau in macinat dar e important sa le iei. la fel si apa.

ca sa te deblochezi, ia-le dimineata pe stomacul gol cu iaurt degresat. poti bea si ceaiuri de orice fel

spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu azi am zi de PP. Nu mai suport carnea de pui fiarta, a trebuit sa fac o pauza, asa ca azi mananc o conserva de ton in apa cu doua oua fierte tari.
Poate reusesc sa ajung in piata sa iau niste urda, pentru maine.
Ce stiti de produsele afumate? Mi-a adus cineva ieri niste peste afumat, facut in casa si bineinteles ca am mancat unul. Era foarte bun. Sau de pastrama de oaie, facuta tot in casa, fara grasime (oaia e de fapt berbec).
Mai schimb gustul ca m-am saturat de pui.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esteiubi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocufan

Citat:
citat din mesajul lui Esteiubi

Nu e grav ca nu stii, dar la fizica cu totii am invatat ca 5l de apa cantaresc fix 5 kg, iat sticla de apa de 2 l precis cantareste 2 kg (plus sticla de plastic sau de care o fi). Singura diferenta poate aparea la unele cantare care, sub 5 kg, nu au precizie.

Concret: 1000l apa=1000 kg= 1 metru cub


asa e, ai dreptate, m-am documentat si eu in urma dojenii tale. nu am fost fan fizica, erau ore de chiulit pe vremea aceea dar niciodata nu e tarziu sa mai invatam cate ceva, mai ales ca fiind mama nu ar trebui sa-mi permit astfel de gafe.

asa ca iti multumesc



Cu multa placere!
Cum spuneam, nu-i grav, chiar nu-i gafa, e o chestie practica mai mult.. Nici eu nu m-am omorat cu fizica, dar sunt o fire mai practica si retin tot felul de chestii.
Citesc fascinata subiectul asta, rontai 2 morcovi si incerc sa invat ceva.

Mergi la inceput