Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

superstitiile de obicei sunt fara nationalitate.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Ba da,ba da!Asta e tipic romaneasca si aia cu florile mov in buchetul miresei!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pe mine nu m-a dat pe spate Kate cu totul: rochie, buchet, voal, coafura. In afara de trena foarte lunga si de faptul ca lacramioarele sunt printre preferatele mele, toate cele mi s-au parut ingrozitor de comune.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Citat:

Ba da,ba da!Asta e tipic romaneasca si aia cu florile mov in buchetul miresei!

Dana





o fi stiut ceva de flacara violet...asta cu florile mov, ca tot pe acolo...sa nu le influenteze energetic , zic si eu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Mie mi-a placut rochia, cit ma pricep la rochii de mireasa, dar parea eleganta. Bine fata asta are o eleganta inascuta, ca si in blugi si tricou, tot eleganta pare- o fi de la faptul ca-i subtire si inalta- de fapt habar n-am cit e de inalta, dar asa pare. Dar mi se pare ca nu e printre norocoasele care au norocul sa 'imatrineasca' fara sa se simta, cel putin mi se pare ca arata nitel mai in virsta decit e de fapt- arata trecuta de 35- dar ma rog, poate-s subiectiva. Si am vazut-o si pe maica-sa la teveu, cred ca Kate aduce mult cu ea. Oricum, n-are importanta, ei doi sa o scoata la capat- sa aibe noroc de o relatie reusita si copii sanatosi. SI sa ne arate si noua, altfel cum ar fi viata fara vedete, fie ele si regale.

Pare o fata cu capul pe umeri, asa, de la televizor, ori de prin tabloide, de 7- 8 ani de cind sint paparazzi cu ochii pe ea, n-a facut vreo gafa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Nunta a fost o lectie despre decenta si bun simt. Cu toate ca sunt sange albastru si foarte bogati, nu s-a facut parada de bijuterii. Fara decolteuri si fara fuste foarte scurte sau pantalon. Stiu ca asa a impus codul vestimentar.Dar totusi, imi place ideea de ''morning coat'' pt nunta. Palariile au fost fabuloase.
Rochia de mireasa aduce putin a Greace Kelly; eleganta, bun gust, somptuoasa, si totusi simpla. Imi place mult.
Mi-a mai placut si tinuta Victoriei Beckham, Zara Philips, Miriam Gonzale Durantes , toate 3 pt ca aduc un pic de gothic in tinuta.
Tara Palmer Tomkinson si printesa mostenitoare a Suedie Victoria mi-au placut de asemenea.

Poze cu tinute.
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1381800/Royal-Wedding-guests-Chelsy-Davy-Samantha-Cameron-turquoise-dresses-Westminster-Abbey.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

M-a impresionat Kate, rochie fara cusur, stil si eleganta desavarsita. Tocmai am citit ca a refuzat ajutor la machiaj si s-a machiat singura. Efectul a fost super/
Tiara a apartinut mamei reginei Elisabeth si i-a fost imprumutata de regina pentru ocazie.
Cerceii i-au fost dati cadou de parintii ei si sunt in forma de frunza de stejar si ghinda - acoperiti cu diamante.

Initial i-a fost oferita si tiara cu care s-a casatorit Elisabeth, dar Kate a refuzat-o spunand ca e prea mare pentru ea.

foarte foarte elegant si plin de stil. STIL cu adevarat.

Sa fie fericiti!
Singurul lucru care m-a deranjat vizual a fost sora ei, Pippa, care s-a imbracat tot in alb si mi s-a parut ca nu e normal sa te imbraci in alb la o nunta ca sa eclipsezi mireasa. Si parca prea se dadea in spectacol. Eu credea ca trena trebuie carata de copilasi si nu de ea...
SI mai e ceva care nu mi-a placut. Samantha Cameron, sotia prim ministrului UK a venit fara palarie, si parca a vrut sa protesteze in acest fel. La o nunta regala, in UK unde palaria e un must la nunti, chiar a fost un gest de prost gust.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Samantha nu numai ca nu avea palarie, ci era si fara poseta ... parca era picata din balon...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii


Singurul lucru care m-a deranjat vizual a fost sora ei, Pippa, care s-a imbracat tot in alb si mi s-a parut ca nu e normal sa te imbraci in alb la o nunta ca sa eclipsezi mireasa. Si parca prea se dadea in spectacol. Eu credea ca trena trebuie carata de copilasi si nu de ea...


**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Traditia la nuntile regale din UK spune ca toate domnisoarele si toti cavalerii de onoare sa poarte tinute identice ca si culori cu mirii.

Asa ca nu a fost o greseala , rochia alba a fost aleasa cu multa grija

" British traditions are different than American ones. An old superstition says that bridesmaids and groomsmen should dress similarly to the bride and groom to ward off evil spirits.

All the ladies in the wedding wore white!

Like Kate's stunning gown, Pippa and the other bridesmaids were dressed in Sarah Burton at Alexander McQueen. The bridesmaid gown was designed with the same button detail and lace trims as the wedding gown, but, clearly, Kate's gown stole the show with its lace sleeves and gorgeous train.

Pippa was the only adult bridesmaid, but there were also two little ladies in the wedding who held on to her hands. Their dresses were designed by English kidswear designer Nicki Macfarlane. Too cute!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Lala, multumesc de info, nu am stiut. Atunci, Pippa nu are nici o vina.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Am reusit sa vad si eu!

Elegantza,bun gust,decentza....mi-a placut cu totul Kate!Si miscarile ei!(Fata e sigura pe ea,n-are nimic in comun cu Diana)

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput