Nunta secolului - vazuta de noi

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Off topic: printre cele mai frumoase chipuri regale sunt si regina Iordaniei Rania si printesa Spaniei Letizia
(o poza de acum cateva zile: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1378137/Queen-Rania-Jordan-Princess-Letizia-Spain-share-spotlight-state-visit.html)
Da - cele doua verisoare sunt Eugenie si Beatrice... care ar cam trebui sa invete sa se imbrace...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai mie mi-au placut si Beatrice si Eugenie, s-au imbracat elegant dar mai indraznet.. doar sunt tinere. mi-a placut si Anne la nebunie... mov cu verde... super elegant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

o fi elegant mov cu verde, insa tre sa-ti mai stea si bine .; in foto arata de parca acum a nascut, nu stiu cine a sfatuit-o, insa ii sta groaznic , dupa umila mea parere , na .. chiar si palaria mi se pare super sofisticata.. cea cu cornele mi se pare rridicolo, a stricat toata tinuta ... in fine, d-aia nu mai pot ele de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

zice BBC-ul:
"The white rose, the shamrock, the thistle and the daffodil are all featured on the wedding cake, representing England, Ireland, Scotland and Wales. We can't wait to see a picture of it - we'll bring it to you when we can."
si noi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

tot BBC

Made by Cartier in 1936, the tiara was purchased by the Queen's father, the Duke of York (later King George VI) for his Duchess (later Queen Elizabeth and the Queen Mother) three weeks before he succeeded his brother as King.

The designer said she enjoyed every moment of making the royal gown The tiara was presented to Princess Elizabeth (now the Queen) by her mother on her 18th birthday.


*******

dar sora miresei este cea care i-a purtat trena?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si tortuuul!!! http://www.bbc.co.uk/news/uk-13132410 in stanga, pe meniul de live text commentary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Bas ca erau coarne, mdeh, o avea vreun of purtatoarea.
Da-da sora a fost ft frumusica si e super ca a fost lasata sa poarte alb. Tot albul ala la flori si domnisoarele de onoare era elegant si pur.
Ma gandeam, poate si despartirea a fost strategica, asa o proba ce tinea de scolitul miresei. Oricum, dupa nefericita intamplare cu Diana si varsta pe care mireasa o are, nu se poate spune ca nu a pasit cu ochii larg deschisi in aceasta casnicie. Cred ca stie ft bine ce vrea. Cica e capricorn cu ascendent in berbec, deci ar trebui sa fie o persoana ft ambitioasa. Insa narile frematatoare si ft bine conturate ale lui William, ma fac sa cred ca nici el nu e din plastelina, de asta spui, ca cred ca sunt doua pietre tari.
Ce commenturi trag si eu! Parca sunt unul dintre mosii de la Muppets
Hai ca ma plimb de aici. La bune vederi!
aaa, ala micu si-a studiat bine cumnata in biserica fix evaluare de din astia mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Si buchetul, insa era din lacramioare care sunt superbe in sine, insa se spune ca nu e bine la nunta sa fie folosite, ca si perlele, ca aduc lacrimi, asa zic babele.


inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Hai ca ai fost comica zau asa!
Pai spun babele autohtone ,nu ale din GB!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

superstitiile de obicei sunt fara nationalitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Si buchetul, insa era din lacramioare care sunt superbe in sine, insa se spune ca nu e bine la nunta sa fie folosite, ca si perlele, ca aduc lacrimi, asa zic babele.




asa zic babele de pe la noi, poate babele lor zic al'ceva

(eu comentez "la sec", n-am vazut nimic (din principiu) da' m-a distrat faza cu lacramioarele - eu sunt alergica, cum stau langa o lacramioara cum ma umplu de bube pe corp (nu ca asta ar avea vo relevanta in chestiune) ; in alta ordine de idei, ea mi-e tare antipatica (da' el pare ok )


Uite ca si eu am zis la fel,abia acum am ajuns cu cititul la mesajul tau!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput