Strugurasi de Sept-Oct 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui onuta05

de la cate saptamani a fost mai bine? ca pana una-alta tin post fie ca vreau fie ca nu... nu pot manca decat salate, fructe, cartofi, orez...

14+


onuta, pana la 12s mancam sticsuri, grisine, paine prajita si vomitam tot si apa o vomitam numai ca trebuia si eu sa mai mananc ceva.Eu mai stam si 2 zile nemancata nu puteam sa bag nimic in gura si imi faceam perfuzii cu vitamnine si nu mai stiu ce.
Apoi dupa 12 s greturile au continuat dar, am inceput sa mai manac ciorbita, cartofi, branza, oua si vomitam o data pe zi.La 18 saptamani au trecut cu totul si acum as manca si frigiderul

Pe bebelina, am simtit-o pentru prima data la 16s dar ca o falfaitura si incepand cu s17 a inceput sa loveasca.


Mai ai un pic si scapi de greturi si o sa-l simti pe bebel.Ai sa vezi ce senzatie frumoasa





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Onuta cia cand incepe sa miste trec si greturile.. pitik mea a batut la usa burticii la 15 s si 6 zile.. deci mai ai un pic mai mult de o saptamana..
Sa inteleg ca iti doresti fetita?

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Seidana la tine a batut bebelusa si mai devreme



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onuta05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Onuta cia cand incepe sa miste trec si greturile.. pitik mea a batut la usa burticii la 15 s si 6 zile.. deci mai ai un pic mai mult de o saptamana..
Sa inteleg ca iti doresti fetita?

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


da, imi/ne dorim o fetita dar pana la urma nu conteaza, sanatos sa fie

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

tuturor mamicilor de strugurasi.

Eu sunt foarte aglomerata zilele astea la servici, sunt ultimele saptamani din semestru.

V-am zis ca l-am convins pe nenea doctorul sa-mi faca niste analize pentru posibile infectii vaginale. Mi-au venit rezultatele azi, am candidoza. Asistenta care m-a sunat de la cabinetul doctorului mi-a zis ca barbatii nu fac candidoza si ca nu e nevoie sa-mi fac probleme pentru sot.
Eu am mai cautat pe internet si am gasit informatii destul de contradictorii, dar totusi pe destul de multe site-uri am gasit scris ca, desi candidoza nu e considerata BTS, totusi se poate transmite pe cale sexuala, deci eu sotului si posibil el inapoi mie. Mie nu mi-e clar daca ar trebui sa facem pauza totala de sau numai cu prezervativ sau n-are nici o legatura.
Voi ce stiti?

Lai 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Inainte de a ramane gravi, am avut si eu infectia si am facut amandoi tratament.


Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lai eu cand am avut candida (nu in sarcina) am avut tratament eu cu ovule si sotul cu unguent
Daca lui nu ia dat tratament , macar protejati va , oricum in sarcina este indicat sexul numai cu prezervativ (sperma contine prostaglandine , ce duc la contractii si deschiderea colului) De aceea este indicat sa faci sex cand ai depasit termenul de nastere , ca o poate declansa

ps:eu acum vb de lucruri sfinte , n am mai facut sex de cand am conceput copilu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lai , mai vroiam sa te intreb , tu ce tratament faci pt MTHFR ?
(am si eu una din mutatii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

deeeeeci nici nu-mi inchipui cum plimb copilul la 2-3 saptamani? incovoiat in scoica? in carucior sport iar nu-i bine, e prea mic bebe, se va scurge pe toate partile.

Din proprie experienta primele 2 luni landoul e musai. Nici nu va imaginati ce diferenta de protectie este intre landou si carucior sport.

Insaaaaa, landoul e scump, avand in vedere ca-l folositi 2-3 luni. Asa ca miscati toate panzele si cereti unul imprumut de la verisoara ce-a nascut acu 2-3 ani. Sau daca gasiti oferta 3 in 1, atunci luati.
Pe Dani la 2 luni l-am trecut la scoica si la inceput era f incomod...am mai asteptat o luna, deci la 3, dar nu prea mai incapea nici in landou. la 6 luni l-am trecut in sport si trebuia sa-i pun paturica in fiecare lateral ca nu statea bine...

Eu la Dani am avut Quinny Buzz, toate cele 3 parti, bun, modern, scump ca naiba, cu roti prea mari; chiar nu-i nevoie de roti d'alea mari ca doar n-o luam pe aratura cu caruciorul. Rotile se demontau apasand pe un singur buton, caruciorul la fel, dar n-as mai da atatia bani pe un carucior(vreo 700€) nici daca m-ar scoate banii afara din casa.
Daca fac fecior folosesc tot quinny-ul un timp, daca-i fata imi imprumuta cumnata caruciorul ei ticlam cu portocaliu www.segundamano.es/asturias/trio-jane-carrera/a21857515/" target="_blank">ca asta

may calatorie placuta, sa vii cu vesti bune cat stati? o spatamanaż

13+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

lai eu cand am avut candida (nu in sarcina) am avut tratament eu cu ovule si sotul cu unguent
Daca lui nu ia dat tratament , macar protejati va , oricum in sarcina este indicat sexul numai cu prezervativ (sperma contine prostaglandine , ce duc la contractii si deschiderea colului) De aceea este indicat sa faci sex cand ai depasit termenul de nastere , ca o poate declansa

ps:eu acum vb de lucruri sfinte , n am mai facut sex de cand am conceput copilu


ne alaturam si noi clubului de ff.. adik fara frecventa , sau in suspendare..

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput