Incepand de azi -10 kg (cap 7)

Incepand de azi -10 kg (cap 7) | Autor: anamariame

Link direct la acest mesaj


Asa am inceput: incepind de azi -10kgincepind de azi -10kg (2)incepind de azi -10kg (3)incepind de azi -10kg (4)incepind de azi -10kg (5)incepind de azi -10 kg (6)Asa evoluam:Gabi_K (1,70 kg) - cu o liniuta sub 69 olim (1,67 m) - 89 kgdulcetica (1,58 m) - 62 kg..60 kg..59 kg..58..acum 60 kg anamariame (1,61 m) - 61 kg..63,4 kg..62.1 kg..62.3 kg..58 kgArianna_M (1,65 m) - 74 kg..72 kg..71.5 kg..70 kgcrissandrada (1,64m) - 61kg cookie81 (1,69 m) - 69 kg..63 kgellinia (1,68 m)... 57.5 kgemilia.m (1,64 m) - 64 kg acum 58 kggeorgyana22/ - 61.5 kgingriden - 52.9 Yvon (1,68 m) - 59 kg..57.4 kg..56,3 kg..57.3 kgLaura25 (1,60 m) - 64 kg..63 kg..61 kg..60.4 kg..61 kg...60kg..58 kg..57.5 kg..60 kg..61 kgligia1112 (1.63 m) - 62 de kgMslara (1.52 m) - 49.5 kg..49.2 kg..48.8kg...49.4 kg..48,1 kg (pe 23.12) la 47,5 kg (27.12) Musette79 (1,73 m) - 66.5 kg..64,3 kg..61..64 kgdidi_anda - 54.5 kgAna-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ellinia,faci mult sport si trag greu muschii?
La mine nu e nici un dubiu, eu nu am slabit.As vrea macar sa treaca pastele si sa nu pun nimic.Asta ar fi valabil daca as face plimbari lunigi,inainte si dupa mese.
Saptamina asta reiau sportul ,ca de martea trecuta problemele biologice mi-au stopat elanul.
Mincati usor si de 3 ori.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ei, nu fac eu cine stie ce sport, cand si cum apuc. Incerc sa fac cate ceva in fiecare seara, chiar daca doar cu ganterele si mai am o chestie pentru picioare care nu stiu cum se numeste . Stau in pat si ma uit la tv, nici macar pentru gimnastica nu renunt la pat - ca sa vedeti ce comoda sunt si ma agit cu ganterele sau cu chestia aia.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna

ciorba de burta facuta in casa cu burta semipreparata de la magazin e acceptata in vreo dieta sau este pe lista de interzise oricum ? am executat una si am o oala de vreo 5 litri cred, copiilor am constatat ca nu le place, sotul e singurul bebeficiar pana acum iar eu....am si eu voie sa mananc asa ceva ?

felicitari tututor pentru ambitie si nivelul atins, oricum un lucru e cert, in momentul cand scazi vreo 2-3 kg si incepi sa te simti mai usor si mai slim in hainele de zi cu zi, nu mai este dificil sa renunti la dulciuri si la mancatul dupa ora 19.

merci
lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

Cristina, tu macar te chinui cu ganterele acelea ,dar eu nu ma chinui cu absolut nimic ,asa de "comoda"sunt.problema ii ca nici nu lucrez,deci absolut toata ziua stau si nu fac nimic .sa-mi fie rusine .aseara mi-am luat sotul la o plimbare de vreo 45 de min.a spus ca si astazi vom merge,dar vedem deseara daca mai vrea
Lia,parerea mea ii ca poti manca si ciorba de burta ,doar sa nu exagerezi si sa nu mananci paine...cand ii vb de supa sau ciorba,tot timpul zic ca-i mai bine sa mananc astea,decat prajeli si te mai miri ce combinatii
Dimineata m-am cantarit si am avut 54,5 kg, cu 800 de grame mai putin decat lunea trecuta. eu mi-am propus ca in fiecare luni sa am mai putin,chiar daca numa 100 de grame,asa cum am avut saptamana trecuta....in plus sa nu am...
spor la slabit in continuare va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:


ciorba de burta facuta in casa cu burta semipreparata de la magazin e acceptata in vreo dieta sau este pe lista de interzise oricum ? am executat una si am o oala de vreo 5 litri cred, copiilor am constatat ca nu le place, sotul e singurul bebeficiar pana acum iar eu....am si eu voie sa mananc asa ceva ?



Si noi am facut o data ciorba din asta si a iesit foarte buna. Atata vreme cat nu-i mai pui suplimnet de smantana sau mai stiu eu ce ulei e buna, fara paine daca o poti manca.

Eu maine am program de sala si joi de piscina. Sunt terorizata de paste, deja lumea vorbeste doar de pasca cu ciocolata, smantana, cozonac

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
va rog sa imi motivati absenta, suntem in plina mutare si nu am timp de nimic.
bineinteles ca dupa un wekend de spania, in care m-am indopat de jamin serano, coca cola si alte prostiise vede la cantar, dar promit sa recuperezeu luna asta, mai ales ca pe sfarsitul lunii e ziua sotului, apoi a measi in iulie mergem in vacanta, deci musai la slabit
cochetez cu ideea dietei dinkan, mai scriu pe un forum spaniol, si fetelor chiar le merg fff bine.
va pe toate si va doresc o luna mai plina cu rezultate.
pe vineri seara vin cu raportul, ca apoi nu am net 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:


salutare tuturor
va rog sa imi motivati absenta, suntem in plina mutare si nu am timp de nimic.
bineinteles ca dupa un wekend de spania, in care m-am indopat de jamon serano, coca cola si alte prostiise vede la cantar, dar promit sa recuperezeu luna asta, mai ales ca pe sfarsitul lunii e ziua sotului, apoi a measi in iulie mergem in vacanta, deci musai la slabit
cochetez cu ideea dietei dunkan, mai scriu pe un forum spaniol, si fetelor chiar le merge fff bine.
va pe toate si va doresc o luna mai plina cu rezultate.
pe vineri seara vin cu raportul, ca apoi nu am net 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut,
M-am inscris la dieta Dukan ,ca fara o dieta stricta nu tine!
Azi am 61,5kg.Nesimtire mare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bine-ai facut, dulcetica!Eu nici macar sa ma cantaresc nu am indraznit Si de ieri trebuia sa incep si eu o dieta...ti-ai gasit, aseara am mancat aripioare la cuptor cu cateva paie de cartofi prajiti Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Slab!Poti mai mult!
Eu cumpar de la kaufland niste pungi de 250 g de alune ,mai multe ,unite cu ciocolata amaruie.Astea mi-au pus capac.
Dukan nu e o dieta buna ,in sensul ca daca maninci numai proteine suprasoliciti ficat,etc,dar fac o incercare.

Mergi la inceput