incepind de azi -10kg (4)

incepind de azi -10kg (4) | Autor: dulcetica

Link direct la acest mesaj

Asa am inceput
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143563
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144813
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145647

Asa evoluam:

- 1,58m - 62kg...60 kg... 59kg 60kg ...61kg ...58.5kg ...57,5kg
Anamariame - 1,61m - 61kg ... 63.4kg ...62.1kg ..62.3kg ...59.5kg

Arianna_M- 1,65m - 74kg...72kg... 71.5kg ...70kg

crissandrada - 1,64m - 61kg
cookie81- 1,69 m. - 69 kg...67kg
ellinia -1,68 , iar targetul e de 55kg.

ingriden -6 kg... de la 60 la 57kg

Yvon- 1,68 - 59 kg...57.4kg ( vrea 53-54 kg)

Laura25 - 1,60m - 64kg...63kg...61kg...60.4kg ...61kg...60kg ...59kg
ligia 1112... 1.63 m si 62 de kg

mslara 1.52 m - 49.5 kg...49.2kg

Musette79 - 1,73m - 66.5kg 64,3kg




Dulcetica Ana Laura Madelaine Arianna - sa-i dam un nume dietei - prima litera din prenumele noastre - DALMA
Asadar dieta DALMA. http://www.lehliuvillage.com/dieta/Dieta%20Dalma.doc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am inceput un subiect nou ,ca se adunasera 30 de pagini si am facut si un pic de ordine in lista ,raminid doar persoanele active.
S-o credeti voi ca pina pe 23 nu slabim 2 kg!Eu pentru asta am refuzat vineri o invitatie la restaurant.Sa nu fie in zadar o asemenea atitudine.!Din pacate la cintar acest mare efort de vointa, nu se face remarcat,inca.Problema e ca pina pe 14 iunie trebuie sa slabesc 1kg pe saptamina,8kg in total, ca sa ma pot dezbraca la mare.Mai mult ,trebuie sa invat odata sa spun NU la toate poftele si la mincatul haotic,pentru ca ati ghicit ,ma duc la turci la all inclusive si ma enerveaza astia cu mincarea lor.As prefera sa ma duc undeva ,unde sa nu dea decit salate si nici sa nu te lase sa iesi de acolo.
Pentru asta voi cobori sa cumpar salata,ridichi iar la prinz si seara, voi minca frumos si sanatos.Foarte posibil sa-mi iau un costum 36 ,preventiv ,pentru aparitia mea exotica pe plaja.
V-am spus ca merg cu 2 care desi spun ca au 51kg ,respectiv 46kg ,eu le banui ca au 40kg?Cu problema asta ma confrunt!Deci va invit sa fiti serioase ,sa ma sustineti activ si sa dam realmente cele 10 kg din titlu ,jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Neatza....

Vai Dulce ce imi place motivarea ta .......si eu merg in concediu cu soacra-mea care are 52 de kg la cei 55 de ani si arata suuuuperrrr bine .....si eu vreau sa scap de nesimtitele astea de kg care nu mai pleaca dupa capul meu
sapt asta am mancat bine si corect.....dar ieri am cam luat-o pe aratura cu un ecler de ciocolata si un pahar de cola...si seara 2 ciocolatele mici milka(kinder)

vedem azi
tot un kg pe sapt mi-am propus si eu


Succesc !

Viitoare



http://ariannam.sunphoto.ro/Desene_pe_pereti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Oh, Doamne, dulcetica, ce mi-ai facut? Intrasem eu senina la subiect convinsa ca bate vantul in weekend, sa ma confesez si sa spun ca am facut-o lata in weekend, dar laaaaaataaa, cm nu am facut-o de ceva vreme. Sa va spun ca am inceput de vineri seara (ca sa fiu draguta si sa nu spun noapte) cu o portie de fasole cu afumatura si ceapa , am continuat si mai tarziu in noapte cu placinte calde, iar sambata am zis ca daca tot am dat cu balta-n balta sa dau si-n namol si am mancat shaworma Azi radeam cu maica mea, care e si ea continuu atenta la dieta si aspect, care ma complimenta ca am slabit, ha ha, si ca de maine NIMIC nu mai mananca. Pai acum eu cum dau 2 kilograme jos pana vineri???Oh, nu, nu raman eu losera, no way, ma apuc si de sport numai sa scada acul. Dulcetica, nu puteai sa scrii si tu ieri? Mai castigam si eu o zi Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Stati ca acum ma mustra constiinta. Sper ca nu v-am facut nicio pofta cu destrabalarea mea din weekend. Off, sunt deprimata , sotul face paste cu fructe de mare. Poooot sa gust? Si noi tot in Turcia planuim sa mergem, sunt si eu oarecum ingrozita de mancarea de acolo. Sa nu mai zic de costul de baie, jaleeee, imi trebuie si vreo 2 serii de electrostimulare si masaj. Dar sa fim optimiste, e abia primavara, avem vreme.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yvon spune:

dulcetica, asa da !
m-am cantarit si eu si am scazut 1,3 kg intr-o saptamana.
Sunt multumita, n-am ce sa zic ca n-a fost nici chiar asa de greu, dar de la 57 in jos nu stiu cum se vor duce.

Dimineata beau paharul de apa calduta cu lamaie, imi iau si fier di acid folic, ca sunt putin anemica.

Pe la vreo 10 mananc un fruct, de obicei un mar apoi pe la 12 mananc usor o branzaca cu smanatana cu 5%, dinaia de la tnuva si nu mai mananc pana pe la 3 sau 4 cand am masa principala formata dintr-o salata sau ciorbita (evident fara paine)si seara inca vreo doua mere.
Apa si ceai mult.

M-am mai scapat si la dulciuri, dar nu cum mananc de obicei; am mai mancat si niste paste sambata ...insa daca o sa reusesc asa pe termen lung sunt sigura ca se duce incet dar sigur.

O zi buna !


---------------------------------------------------
''Daca poti, fii mai intelept decat altii, dar nu le spune''.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ieri am fost pe la mall, la mincat ,ca a fost ziua unui prieten ,deci pina vineri nu mai maninc nimic si gata.Eu nu stiu cit dau pina vineri ,dar deja la mine e nesimtire.Mi-e rusine cum arat!Am in talie un colac de sunculita ,grasimi pe picioare si celulita in prostie.Hai ca au si altele copil si 42 de ani si nu arata asa!Rusine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Eu am reinceput de azi pentru ca in wk le-am combinat. NU am avut abateri foarte mari, doar o prajiturica acolo. Saptamana asta tin numai vegetale, pe mine proteinele ma umfla artificial. SAmabata trebie sa arat bine pentru ca-mi botez finuta, iar cealalta sambata am o nunta. Asa ca in timpul saptamanii vegetale, iar in wk-uri cum o vrea Domnul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Neatza!
Eu am reinceput de azi pentru ca in wk le-am combinat. NU am avut abateri foarte mari, doar o prajiturica acolo. Saptamana asta tin numai vegetale, pe mine proteinele ma umfla artificial. SAmabata trebie sa arat bine pentru ca-mi botez finuta, iar cealalta sambata am o nunta. Asa ca in timpul saptamanii vegetale, iar in wk-uri cum o vrea Domnul.


Domnul iti da, dar nu-ti baga in traista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

intru si eu in club

am de dat jos vreo 6 kg... de la 60 la 53

Saptamana trecuta m-am tinut bine cu South Beach (asta functioneaza la mine) dar in week-end a fost jaaale... am inceput sambata cu coliva si am continuat duminica la ziua cumnatului cu sarmale, tort si suc
Asa ca acum o iau de la capat, nu se vede nici o imbunatatire pe cantar :)

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu am inceput in forta astazi. Cica tin zi de lactate. Am mancat pana acum un iaurt mic si am baut doua pahare mari cu lapte.Problema e ca acusi ma duc acasa si planuiesc sa fac o salata de paste cu sunca presata. Oare daca gust putin si nu mai mananc nimic dupa, e bun? Nimic insemnand ca ma intorc la lactatele mele, adica o sa mai beau ceva lapte.Eu nu am indraznit sa ma cantaresc, poate maine daca sunt cuminte astazi.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput