incepind de azi -10kg ( cap 5)

incepind de azi -10kg ( cap 5) | Autor: dulcetica

Link direct la acest mesaj

Asa am inceput
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=143563
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144813
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145647
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=151213&whichpage=1
Asa evoluam:

- 1,58m - 62kg...60 kg... 59kg 60kg ...61kg ...58kg

Anamariame - 1,61m - 61kg ... 63.4kg ...62.1kg ..62.3kg ...58kg

Arianna_M- 1,65m - 74kg...72kg... 71.5kg ...70kg

crissandrada - 1,64m - 61kg
cookie81- 1,69 m. - 69 kg...63kg
ellinia -1,68 , .... 57.5kg.
emilia.m 164 cm, 64 kg si sper sa ajung la 54 kg...60kg
georgyana22 61.5 kg si sper sa ajung la 55 kg
ingriden -6 kg... de la 60 la 57kg...52.9kg

Yvon- 1,68 - 59 kg...57.4kg...56,3kg ( vrea 53-54 kg) 57.3kg

Laura25 - 1,60m - 64kg...63kg...61kg...60.4kg ...61kg...60kg ..58kg ..57.5kg ..60kg
ligia 1112... 1.63 m si 62 de kg

mslara 1.52 m - 49.5 kg...49.2kg...48.8kg...49.4kg

Musette79 - 1,73m - 66.5kg 64,3kg ...61.7kg




Dulcetica Ana Laura Madelaine Arianna - sa-i dam un nume dietei - prima litera din prenumele noastre - DALMA
Asadar dieta DALMA. http://www.lehliuvillage.com/dieta/Dieta%20Dalma.doc



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Am deschis capitol nou,se vede clar cine a facut progrese fantastice,in consecinta nu vad ce al motiv ar fi sa nu le urmam exemplul.
Eu daca m-as clona in ellina,Yvon ,ca sa nu mai vorbim de Mussete70 m-as declara multumita.Oricum,lucrez la asta!
Deocamdata am mincat
-dimineata- cafea
-la birou -cafea fara cofeina,o salata si 4 nectarine
-partea cea mai dificila e dupa ora 16 cind am acces la diverse mincaruri-Ma gindesc sa nu ma mai duc acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu am o problema. Nu pot sa fiu atenta la ce mananc si atat. La mine ori e dieta, ori nu. Ceea ce clar nu e bine. Nu va ganditi ca atunci cand nu e dieta mananc cartofi prajiti si tochitura, mananc relativ sanatos (ciorbe, gratar cu salata, dar si cu paine). Si nu slabesc, doar ma mentin.Am nevoie de pregatire psihica inainte de o dieta. Si pentru ca am un an de cand ma tot lupt cu kilogramele, nu mai am forta. Nu pot sa ma plang, ca tot am scapat de 24 de kg in anul asta, si din ce s-a dus nu s-a mai pus nimic inapoi, insa tare mult imi doresc tare mult sa mai scap de inca 5 daca nu chiar 7.Ma uit ca la mine nu e cine stie ce progres in lista de inceput...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yvon spune:

Multumim de capitol nou,

edit ca sa sterg linkul
Am probleme cu aripioarele


---------------------------------------------------
''Daca poti, fii mai intelept decat altii, dar nu le spune''.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Yvon, noi doua suntem cam la fel, avem si aceeasi inaltime si aceeasi conformatie. Numai ca tu acum esti mai slaba ca mine. Am vazut in lista ca ai 56,3 kg, eu mai am un kg si ceva pana sa te ajung.
Iti sta bine bronzata!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yvon spune:

Multumesc ellinia , asa cum spui noi suntem aceeasi constitutie,
tare imi doresc sa ajung la greutatea de dinainte de sarcina 53, 54.

Mie cel mai bine mi-ar prinde masaj si ceva impachetari pt zona
coapselor insa nu-mi pot rupe inca din timp pt asta, iar diete eu nu prea stiu sa tin, practic am o alimentatie sanatoasa cu scapari in dulciuri...asta e !


---------------------------------------------------
''Daca poti, fii mai intelept decat altii, dar nu le spune''.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

Eu nu am mai putut ajunge la aerobic marti, dar totusi azi am 48.1 kg...cu putina atentie o sa ma prezint la raport cu 47.5kg...

Imi pun targete mai mici, pe perioade mai scurte.

Of, fetelor (Yvon, Ellinia) pai daca ma uit eu la raport inaltime/greutate nu va ajung niciodata din urma. ce-i drept ar insemna sa ajung la 38kg...si nu cred c-ar fi de bine.



Hobby
Lali
www.TickerFactory.com/weight-loss/wUZlqN5/" target="_blank">
Target

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

MsLara, depinde foarte mult de conformatie, de structura osoasa, sau de modul cum sunt dispuse sunculitele. Eu sunt nemultumita de solduri si de celulita. In rest, pacat mi-ar fi... Incerc si eu sa fac loc la niste inghetata, vreo pizza, vreo bere, etc.
Eu tot aiurea ma simt, nu inteleg fluctuatiile astea ... serios. Va puteti explica cum se intampla de dimineata, pe stomacul gol, doar 500 ml de lichid baute (apa+cafea) si imi arata cantarul o greutate mai mare decat dupa amiaza sau la pranz ...? Am zis eu ca nu ma cantaresc, dar nu ma pot abtine. Nu va zic cat imi arata dimineata ca e mai mult decat marti. Astept martea viitoare. Wk-end-ul asta incerc sa ma feresc de tentatii, poate reusesc sa fiu cuminte. Acelasi lucru va doresc si voua!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Pozele_mele

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ellinia, solutia este sa nu te mai cantaresti atat de des. Eu asa fac si imi e tare bine. Imi e bine in sensul ca nu ma mai deprim din cauza fluctuatiilor, ca grasa tot ma simt Fetelor, eu iarasi incerc sa imi fac vant de luni sa ma apuc de Scarsdale. E singura dieta cu care am slabit si nu am pus deloc inapoi.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette79 spune:

Salutare!

Eu tot am ft mult de lucru si nu apuc sa mananc 91 covrig, o banana).. ajung acasa franta si nu-mi trebe nimic, seara mi se face ft foame. Azi noapte m-am trezit la 2 de foame, am mancat 2 turte dulci si m-am uitat la stiri pana la 3.

Azi dimineata aveam 60,6, dar sa nu va ganditi ca arat asa bine ca Yvon in costum de baie. Tot am burta, celulita si piele lasata. Imbracata arat ok

Tre sa-mi scot din meniu paine covrigii si kurtosul ca daca o tin tot asa nu ma vad bine Tre sa fac poza la cantar cu "60" ala, sa nu mai trec peste 61.

www.flickr.com/photos/29781476@N03/?saved=1" target="_blank">Botzoflete al nostru

09.03: 66,1 kg
30.03: 63,2 kg
26.04: 62,8 kg
25.06: 61,0 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

ce mai faceti? eu l-am serbat pe tata in week-end...prea bine. Am luat in greutate...mult, aproape 1.5 kg; chiar ma intreb cum e posibil intr-o zi (de fapt 1/2 zi) sa acumulezi atat...si am fost vineri la aeorbic 1 h, sambata si duminica la dans catre 1.5 h.

in fine, pana maine incerc sa reduc dezastrul.



Hobby
Lali
www.TickerFactory.com/weight-loss/wUZlqN5/" target="_blank">
Target

Mergi la inceput