FIV la Sibiu (27)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Tamys,eu nu l-am mai intrebat de ce nu s-au prins.La mine au fost 5 blasto buni si 2 morule.Am pus 2 blasto,el a zis de atunci ca sunt f buni.Banuiesc ca asa cum a zis si Monaramona,tine de noroc,sansele sunt de 50% si cu embrioni f buni.Lichidul a fost scos la punctie.Cred ca nu au rezistat ei.Speram ca de data aceasta voi fi mai norocoasa.Eu am si racit si m-am stresat ca sa nu se intample ceva de la raceala,am stat in pat cateva zile si cum stres.Acum voi adopta alta metoda,am de gand sa merg la bioru(oricum nu pot sa-mi iau concediu dupa),sa ma iau cu treaba si sa nu mai stau ca pe ace.Sper sa fie bine pt toate.

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

Paste fericit, liniste sufleteasca iar lumina Invierii sa va aduca speranta si incredere ca visele pot deveni realitate chiar daca pare greu sau chiar imposibil!


tuturor fetelor

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

lorelei metoda aceasta m-am gandit si eu sa o aplic sa nu mai stau acasa sa ma gandesc numai la bebelusi si inca ceva fetelor nu stiu care din voi ati mai facut la Sibiu aceasta metoda noua in FIV si anume Assisting hatching ( eclozarea embrionului ) costa 640 RON aici la Sibiu, ma ajuta si pe mine cineva cu un sfat ??? oricum eu sunt hotarata sa merg pe aceasta metoda plus de asta doctorul mi-a spus ca voi face si ICSI de data asta nu o sa-i mai lase sa se combine singuri ca sa obtin mai multi embrioni. Multumesc mult pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

tamys, assisted hatching este o modalitate prin care se usureaza eclozarea embrionului (iesirea din invelis) si, respectiv, nidarea (prinderea de endometru), constand in subtierea sau chiar perforarea invelisului embrionar (zona pellucida). Metoda nu este recomandata oricum, deoarece reprezinta un stress pentru embrion (in cazul fericit) sau poate conduce chiar la distrugerea lui. Este recomandata in cazul femeilor care au cel putin un FIV nereusit si au varsta peste 38 de ani, cand, de regula, invelisul embrionar este mai gros.
Cantareste foarte bine decizia pe care o vei lua, nu te entuziasma ca este o "metoda noua"; exista avantaje, dar si riscuri, iar acestea nu sunt chiar mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

smufurash multumesc pentru raspuns , eu am deja 3 FIV-uri esuate si un FET oprit din evolutie acum ma pregatesc iar de FIV trebuie sa incerc si metoda aceasta pentru linistea mea sufleteasca, ca am facut tot ce mi-a stat in putinta de a avea un bebe. toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Vreau sa va urez tuturor un Paste fericit si plin de bucurii!
Doamne ajutane sa facem si noi copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Lelu ,multumim frumos,asemenea si tie!Cand mai incerci iar?

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

nici eu nu stiu Lore, astept sa-mi treaca infectia din trompa, sa-mi vina menstra si apoi...e cam incert, sper cat mai curand, dar nu vreau sa grabesc si sa incep pe infectie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

HRISTOS A INVIAT !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

ADEVARAT A INVIAT!

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput