FIV la Sibiu (27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Iubeste, iarta, cum EL te-a invatat, Crede si uita tot ce-ai indurat. EL ti-e lumina, caci EL te-a creat. Sa nu uitam, numai EL ne-a salvat. Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa va calauzeasca pasii, sa va aduca sanatate si fericirea care sa dainuiasca vesnic in preajma voastra! Un Paste fericit alaturi de cei dragi va doresc, la toate fetele dragi de pe acest forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutapop spune:

Multumim, Tamys!


Multa sanatate si sarbatori linistite alaturi de cei dragi tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

Ca si info : Eu am un AMH de 1.84, la un FSH intre 7.5-8.5, la varsta de 29 ani.


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:


PASTE FERICIT SI MULTA LUMINA IN SUFLETE!!!!!!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Sarbatori pline de fericire,pace si multa sanatate va doresc tuturora din tot sufletul!
Adijio cat a fost fIV la Viena?
mada81lina draga esti cam ca mine!De unde esti?Dupa ce-mi raspunzi iti trimit un PM
Am vb cu un medic ff bun din Cj care din pacate nu face FIV ca AMH trebuie cam de 3 ori reepetat ca sa ai val reala si scade dupa stimulari..........m-a trimis si la preot! Ea trimite pacienti ptr Fiv la sb si stie cum lucreaza a zis ca la SB dr din pacate nu fac fiv daca nu ai 5 foliculi si rata de aceea e mare la ei.Mi-a zis sa fac fiv chiar daca am 1-2 foliculi ca ea a avut 2cazuri care cu 1 fol au reusit desi initiaaaaal dr I nu a vrut sa-i faca FIV, si ea insistat sa continue, politica clinicii e de a face doar cu 5foliculi fertilizare.

Tamys draga marti sunt la clinica!Tu din a catea zi incepi tratamentul?
Bytzzi ai avut dreptate tot ce mi-ai zis tu mi-a zis dr asta din CJ. Fa-te fata dr!!!!!!!!!!!Sau esti????
Lore te pupp si asteptvesti bune sa ne dai si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

llary draga mea saptamana viitoare ar trebui sa-mi vina CM, mi-au spus de la Sibiu sa sun in prima zi pentru ca trebuie sa fac un eco si atunci imi vor spune cand incep tratamentul.
Sa sti ca ar trebui sa ne spunem si noi punctul de vedere in fata doctorilor, poate daca tu insistai cu cei 2 foliculi de data trecuta poate se fertilizau si acum erai gravi. Eu am zis ca daca de data asta nu face cum vreau eu o sa incep sa plang si nu voi pleca din cabinetul lui pana nu ma hiperstimuleaza nu vreau sa-mi opreasca tratamentul. Data trecuta de exemplu am facut doar 7 zile stimulare si mi-au iesit doar 11 ovocite in comparatie cu alte fete care au facut mai multe zile stimulare si au avut mai multe ovocite.
Uite asa din experiente invatam iepurasul sa ne aduca numai vesti bune.
Lore Doamne ajuta zboara repede timpul abia astept vestea cea mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Ilary,Tamys de data aceasta vom reusi si noi...
Ilary,si eu am raspuns f greu la stimulare,dupa care mi-a marit doza si am facut o usoara hiperstimulare ceea ce mi-a prins f bine caci acum mai am embrionasi de rezerva...Un tratament bun pt tine nu e bun pt mine desi poate parea asa,depinde de organismul fiecaruia.Oricum e bine ca te-ai informat si eu sunt de parere ca trebuie sa stii cate ceva si tu.Eu,daca nu ma informam,o pateam demult cu medicul din Bv.Inca si eu sunt stresata putin,caci diagnosticul meu e f controversat in lumea medicala si citind am aflat ca sunt sanse mai mici decat mi-a dat dr I...Dar asta e,cred ca toate am ajuns la FIV pt o problema mai grava sau mai putin grava,dar care nu se poate rezolva altfel...
Tamys,multa bafta de data aceasta!Daca medicul se ocupa de tratamentul nostru si e ok,daca punctia e ok,si ET tot asa,ce e mai incolo e chestie de noroc,de Doamne Doamne...De fapt am inteles ca partea aceasta din medicina nu e stapanita cum trebuie,adica nu se stie exact ce se intampla dupa ET,pt nidarea embrionului...
Va pup fete dragi si va urez Sarbatori Fericite si sa ne aduca si noua Dumnezeu darul mult visat!

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

lorelei78 draga mea dar tie ce ti-a spus doctorul de ce nu s-au prins mebrionii ??? mie mi-a spus ca nu au fost de calitate ( un blastocit era la stadiu de morula iar celalalt era un blastocit timpuriu ) si din acest motiv crede el ca nu s-au prins.Tie ce ti-a spus ??? tu ai avut embrionasi pe alese banuiesc ca ti-a pus cei mai frumosi embrionasi, de ce oare nu s-au prins... scuza-ma ca te intreb dar eu ma gandesc tot timpul numai la FIV cred ca la FET sunt mai multe sanse pentru ca pregateste mai bine endometru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

lorelei am inteles ca lichidul acela nu mai este dar atunci totusi de ce nu s-au prins ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

tamys totul tine de bunul DD ..daca El vrea atunci va fi..eu am avut 7 blasto..prima data mi-a pus 2 babanosi si nu s-au prins ,pe urma au gezghetat 2 si unul a murit si mi-a pus 1, apoi eu am vreut pe ultimii 3 sa m-i puna toti odata si uite ca 1 s-a prins..toti embrionii mei au fost congelati, deci in cazul meu nu prea a contat ca erau dolofani sau amarati
fetelor va doresc un paste fericit si sa va indepliniti visul cat mai curand

13+

Mergi la inceput