Strugurasi de Sept-Oct 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Camady, Seidana, si mie imi plac mult numele, ma bucur ca nu-s singura careia ii plac
Hai sa va zic de patut, http://bebedesign.ro/pat-transformer-sertare.php aici vedeti modelele, cele care mi-au placut mie si am si comandat unul (cred ca am mai spus).
Cu salteluta de pat, pilota, salteluta de schimbat (nu stiu cum se numeste) ajunge la 1.300 RON. Patutul are un sistem de leganare super fain, mie mult mi-a placut.

Sunt in 19 sapt cu o minune de la D-zeu Teodor Severian !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza, sunt asa matinala in weekend

Seidana....mananci bataitza daca te mais tresezi cautand boli care nu sunt, ce e aia auzi la ea, herpes si acum hernie nu stiu ucm? aia ce mai e?las' ca te spun eu lui bebe sa vezi tu
Cred ca ieri a fost o zi ..plina de dureri, imi pare nespus de rau,sa stiu ce suferinta au oamenii, dar nu avem ce face, doar sa acceptam, si depinde numai de noi in ce fel acceptam, numai noi putem face sa trecem mai usor

Zubi, mami20+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza burtici dragi !!!!

Ca o Lacramioara ce sunt va las cafelute ,beuturici fine ,ceva de papica,ceva sa scoata fum pentru fumatoare ...


Va pupic,revin sa recuperez dupa ce mai strang prin casa,ca e cam vraiste .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 19+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Hellena super patutul.Am mai vazut pe net si mie tot la asta imi era gandul.Cand o sa aflu cu certitudine ce avem( ultima data dr n-a vrut sa se pronunte, a zis sa mai asteptam pana la morfo) o sa comand si eu.
Seidana nu cred ca au urcat bebeii pana la ficat.Mie de ex cand mi-a facut dr eco joi, a umblat numai in partea de jos a burtii sub buric.Acolo l-a gasit si acolo a zis ca trebuie sa fie ca eu m-am plans ca il simt f. jos miscandu-se.Dar cine stie...........

19+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani pentru toate florile mamici, sa va traiasca toti sarbatoritii din familie si...............puteti sa-mi urati si mie ca si eu sunt o floare ( camelie)

19+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani Lacramioara, sa traiesti cu numele, sa fii sanatoasa si sa ai numai bucurii.

19+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

La multi ani! Tuturor Florilor!!!

Seidana - mami nu te mai stresa cu prostii ca iei bataita la fundulet de la prima intalnire Si daca ai hernie ombilicala tot n-ai ce-i face in timpul sarcinii, decat sa o suporti

Noi am fost ieri la plimbare in familie pe biciclete, fetele cu ale lor si noi ne-am inchiriat cate o bicicleta mare si am luat-o la pedala pe malul Somesului...a fost tare bine, initial mi-era frica, dar dupa primii 200 m mi-am dat seama ca e chiar placut Apoi ne-au tarat fetele la circ , a fost o sambata tare frumoasa.

Va pup pe toate si va doresc Duminica frumoasa!


Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 18 sapt + cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Camady[/b atunci la multi ani,sa traiesti cu numele,sa ai o sarcina perfecta pana la termen si un copil extraordinar!

Mai,am ajuns la jumatate,nu imi vine sa cred !!!

Ma bucur cand vad numai vesti bune in jur !!

[b]Seidana
mami,stiu ce simti in legatura cu ziua de ieri. Cu timpul va fi mai usor de suportat ,dar de acceptat cu adevarat nu o sa poti accepta ca nu ai putut face nimic pentru fratele tau.De cand nu mai e mama mea au trecut doia ani si jumatate si imi e tot greu,dar incerc sa imi schimb gandurile,sa ma gandesc la ea cum era in viata,cum ne alinta si cum abea ne astepta in vizita,ce a fost dupa nu vreau sa imi amintesc. te pup dulce,nu am vrut sa te intristez, doar sa iti spun ca daca vorbesti cu zambetul pe buze despre el si nu plangand,daca te gandesti sa nu mai plangi pentru ca faci rau copilasului din burtica ta,sau il intristezi si mai tare pe tatal tau si asa indurerat,nu inseamna ca te doare mai putin sau ca nu iti mai plange sufletul dupa el,ci ca alegi sa ti-l amintesti fiind langa tine . 1wqws

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 20+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neata fetelor...

In Primul rand LALI LA MULTI ANI! cu ocazia FLORIILOR , si la Multi ani tututror fetelor sarbatorite azi!!

ZUbi... noroc ca nu ma tine mult cand mi-i se pune o pata... dar oricum de hernie il intreb pe pe dr de hernie.. ca eu nu pot stranuta normal fara sa ma strang/ inteapa buricul...
Dar faptul ca acum sunt bocna de racita nu inventez... nasul infundat, stranut de numa numa, curge nasul cand nu e infundat si sunt apatica....

Zubi.. da a fost o zi grea, pr e ca eu si mama vb f mult , acceptam oareum, adik stim ce s-a intamplat, stiu ce se intampla... insa e f greu sa nu ai zile in care sa te gandesti ca poate eo farsa, capoate il gasesc acasa... etc... nsa tata nu vb si nu accepta ideea.. de asta e el f distrus cand se pune pb de EL... mai ales ca au fost si niste matusi proaste care rasuceau cutitul in rana.. Asa imi place ca oamenii nepasatori dar sfaturi de kkt...

Camady... nu o simt langa ficat, adik nu asa sus... cand am zis asta ma refeream la partea dreapta... o simteam, vedea burtica cum se ridica constant ... si ma gandeam daca avem intestine in partea dreapta ( desi stu ca cei 7 m intestin subtire = 1 m cel gros sunt peste tot)... oricum eu cred ca era pitik pt ca gaze cu umflaturi pe burta nu am avut pana acum.. se umbla burta mai jos de buric cu vreo 2-3 cm , atat pe traiectoria buricului in jos cat si la vreo 4-5 cm in dreapta....

NAtalia.. ce faina zi pare ca ati avut.. de abia astept si eu zilele cu familia, imbogatite cu micuta....PArerea mea e ca un copil trebuie sa uneasca 2 soti nu sa ii indeparteze cum zic multi... va apreciez sincer!!
IAu bataita ...? atunci nu ma vezi recent... pana nu imi trece stresul.., glumesc.. saptamana asta facem cumva sa ne vedem clar...

LALI... e greu da... ma intreba cineva zilele trecute daca doare tot asa.. ziceam ca nu.. doare mai tare... inainte era socul acum a ramas durerea, insa intr-adevar ma simt mai tare , nu plang cand ma gandesc la EL , zambesc asa cum te gandesti la Dumnezeu, adik simt ca imi da putere si lumina... ma sunt mom in care cedam dar suntem oamneni .. insa minunea din burtica ma face sa fiu tare...!
Ziceam mereu ca daca ar fi fost mama sau tata ar fi fost mai usor... insa acum simt ca daca m-ar lasa si ei singura pe lume as innebuni...

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aaaa... am uitat sa zic ca :

LALI esti o scumpa...

HELLENA... super frumos patutut.. mi-ar place si mie unul la fel.. insa deja am primit un patut si mai mlt ma gandesc ca ar fi si prea mare pt cam e 11-12 m a bebelui, mai avem un pat de o persoana acolo, dula[ si birou.....

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput