Strugurasi de Sept-Oct 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

May3 ceea ce simti tu este pulsatia aortei abdominale. La mine se simtea foarte tare si cand nu eram insarcinata, dar eu aveam candva un abdomen foarte plat. Acum se simte si mai tare pt ca uterul preseaza organele. Se simte efectiv ca o bataie de inima pt ca de fapt este pulsul. Si da, se simte la mana.



Corect. Eu am 'investigat' din prima saptamana de sarcina cand observasem prima data. Inainte de sarcina 'exista' ticaitorul respectiv? da, doar ca nu avem curiozitatea respectiva de-a sta pe spate cu burta la soare si-a observa fiecare tresarire.



La noi e soare si frumos, se anunta zi de stat pe-afara.

...si ma cam dor rinichii...

Ce faceti de Paste?

13s

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza fetele, haideti ca a inceput weekendul, nu mai leneviti, treceti la o cafea

FLOPHISTICA, RACHEEL, felicitari, cel mai frumos cand iesi de pe usa doctorului si totul e bine, e zambetul ala tamp pe care nu-l poti opri

Astazi am ajuns la jumate
Si vreau sa ma laud, casutza mea este luna de curatenie, in sfarsittt, de luni incolo ma relaxez

Daca am facut atata curatenie, ma gandeam sa nu ii fac vreun rau la bebe ca mor latfel, si Seidana, tu ai zis ca tre sa il simtim pe bebe in fiecare zi, ei, eu ieri nu l-am simtit,si nici pana aucm, sunt ingrijorata,dar eus tiuc a se mai si odihneste

Zubi, mami20+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna mamici de strugurasi Eu acum am venit de la salon, m-am vopsit si tuns.Ce mai m-am facut frumoasaAm si botez azi

Mai zubi, daca nu incetezi cu aceasta curatenie...





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Va pupacesc pe toate va doresc multa sanatate voua si strugurashilor vostri.
Si eu sunt mamica de octombrie mai exact de 18 oct, si am 2 ingerashi pana acum toate eco au iesit foarte bine pe 7 aprilie am implinit 3 luni. Avem cate 6 cm fiecare dar o sa ne facem noi mari . Asteptam sa primim rezulatele de la bitest si Doamne Doamne sa ne ajute sa fie bine si sa fim sanatosi. Eu sunt pacienta Dr. Albu Dragos , Medlife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Camady, fotomodel

Zubi, eu zic sa stai linistita - la propriu; eu stiu ca pe bebe il simtim mai degraba cand stam jos sau intinse, si mai putin daca noi suntem intr-o continua miscare

Marina, bine ai venit si felicitari pentru strugurasi - ce frumos

Racheel, frumoaso - distractie placuta la botez!

Dbunny, noi vom face Pastele cu prieteni, masa intinsa si cand ne saturam de bagat la ghiozdan, in functie de vreme, poate piscina sau pur si simplu stat afara la povesti. Poate si o 'vanatoare de oua' (Easter egg hunt) pentru adulti

Lai 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady. ma bucur nespus ca placenta ta a urcat,
la 18 s, a mea era tot joasa, si chiar si marginala..
MA bucur ca piticica e bine si tu te-ai mai linistit...

Lali
.. furnizutza mica , ce va invidiez cand va aud cu curatenia ..
eu cred ca o sa trec in nesimtire anul asta, mai ales ca dupa ce Nati mi-a dat
ideea se pare ca dupa palpari intense mama isi pune semnu de intrebare de nu am hernie
ombilicala.. si femeia e total anti mersu la dr.. acu ma trimite
Mai pe pitik o simt falfairura, insa ma altel decat la inceput adik stiu
sigur ca e ea, mai ales ca ma gadila si o simt peste tot in burta...
Cu cu,paraturile.. noroc pe voi mamicilor veterane , aveti deja lucrusoare..eu am PATUT..
am gasitin dulap la mama o salopeta roz noua , si o pijama pt bebe 3-6 luni...eu le-am luat in trecut...
a si soacra a anuntat primele cumparaturi pt Alexandra, sa ii zina Domnul obiceiul, si sa ne
ia si vopsele pt camera, si tot ce avem nevoie

Zubi..mie mi-a recomandat si fier si vitamine... ultimu dr a zis ca nu inssta pe prenatale
daca toate sunt bune, insa fier neaparat.. inca nu iau.. decat prenatale..
Aaa... si eu in 2 mai am morfo .. amandoua o sa avem 22 s si 2 zile

Flopi... felicitari pt baietel... MAi achilibreaza minunea ta mica balanta odiseei noastre.

Mioara... ai tensiune buna.. ce n-as da sa o am 10 cu 6... de 8 cu 4 ce zici? dar daca iti
zic ca o am atata dupa ce beau un ness dimineata.? HAi de la suspect cu certitudinea..sa avem si noi 10 baieti
adevarati.

LAi... suntem pe o unda nici eu nu frec nici o placa de gresie in casa... doar nu oi agita copilul
pt lucruri inutile..

Zubi... cand sunt agitata acasa nici eu nu simt bebelina.. la servici cum stau atata pe scaun, si o strang nitel o simt
constant zilnc cam pe la aceleasi ore, insa in weekendurii....ai rar... desi azi am simtit-o de mai multe ori..


Rachel.. si poza cu noua freza si lookul de mamica nu ne pui..?

MArina.. bine ai venit intre noi..nu ai vrea sa ne dai datele pt listuta.. sa fii oficial e-a noastra?



19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Azi facem 20 ss ... adik eu si ZUBI

EU sunt 60 % hotarata ca luni sa merg la medicul ala tanar cu care doar am pove.. pana la urma nu o fi f rau sa facem de 2 ori morfologica .. una la 20 s una la 22 s , sunt destul de ingrijorata cu hernia ombilicala.. mai ales ca de cativa ani am pb cu buricul..

Apoi noi azi am avut parastasul de 1 an.. , m-am hotarat sa fiu mai buna cu ai mei pt ca sunt f fragili.. cand il vedeam pe tata cum se uita la mine, ma mangaie,, sau cand era sfarsit de durere .. offfff....

maine odihna ca au fost prea multi musafiri si agitatie pt o zi...

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Dragelor, eu numele l-am hotarat pentru puiul meu, Teodor-dar de la Dumnezeu si Severian, dupa bunicul meu. Imi place cum suna cele doua nume alaturate si clar ramane acesta numele dragului meu.
Sunt putin suparata, dupa ce acum 2 zile simtisem si eu ceva falfaieli prin burtica, de ieri, inclusiv azi, n-am mai simtit nimic Sper ca totul sa fie bine acolo in garsoniera lui iar el sa se simta in siguranta caci mamai il iubeste nespus.
Astazi am vizitat targul pentru copii BabyBoom – Romaero Baneasa deschis din 14 pana in 17 aprilie si mi-a placut ce am vazut acolo, am facut si o comanda la patut+ masuta de schimbat copilul din ac material ca si patutul, in continuarea acestuia; are si comoda dedesupt, mie mi-a placut :)
Va pup pe toate si urez La multi ani!!! tuturor felor ce maine isi serbeaza ziua de nume, dragele mele "floricele" ! V-am pupacit!

Sunt in 19 sapt cu o minune de la D-zeu Teodor Severian !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Seidana o sa urce si la tine placenta.Oricum eu mai astept confirmarea si de la medicul meu de la cta.
Hellena f. frumoase numele.
Cat te ajunge patutul? Si eu tot in genul asta mi-as dori.


19+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

CAmady... sper a uce... azi am tintit-o pe ptici dand sututri, am simtit-o si la palma, si a simtit-o si tati al ieri... ce miracol.... credeam ca sunr gaze.. insa de la gaze se ridica burta? si pot fi gaze langa ficat? .. au fost si gaze ulterior insa eu zic ca nu se compara sentimentul...

Hellena imi plac numele mult, mai mult cu cat sunt sentimentale... ma bucur ca ai gasit obiluta, si nu iti fa pb ... sigur a miscat insa nu l-ai simtit tu.. si daca sunt primele falfaituri e f posibil ca o zi sa-l simti 2 ba......

Mi-i s-a pus pata pe herpes genital, pt ca am sa zic o rana n zona, de cand foloseam all days sintetic si ma tot scarpinam curgea sange, o lasam in pace trecea putin iar o cautam si tot asa... si neavand oglinda mica in baie , m-am cracit pe toate partile in oblinda mare si am vazut ca nu sunt basici sau ceva asemanator.. m-am linistit...


20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput