Strugurasi de Sept-Oct 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor gravidutelor

MARINAENACHE bine ai venit sarcina usoara si bebei sanatosi si mancaciosi

La multi ani, tuturor Florilor!
La multi ani, Lali, Camady.



Eu sunt obosita am stat pana la 2 labotez si am mancat bineintales ca o purcica.



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Marina mami de gemelasi bine ai venit la noi.Esti oficial in listuta.
Poate poti sa ne spui mai multe despre Rammy 79 care cred ca provine de la tine din odisee. Noi nu mai stim nimic de ea si suntem ingrijorate.

19+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Pup pe toate . La multi ani tuturor floricicilor care vin cu primavara.
Despre Rammy79 nu stiu nimik este adevarat k venim aman2 de la aceeasi odisse, este posibil sa nu aiba timp sa scrie. Sper sa revina cu detalii despre ea si bebey cat mai repede si sa dea DD sa fie sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

La multi Ani tuturor FLORICELELOR de la odiseea noastra, va doresc multa sanatate, fericire, sarcini usoare incontinuare si muuuuulta dragoste de la cei dragi

Lali nici mie nu imi vine sa cred ca deja suntem la jumate de sarcina...si mai zicea cineva ca asa de greu trece aceste 9 luni.....am ajuns la concluzia ca trece repede, acum trebuie sa savuram cu fiecare zi, miracolul care creste un burticile noastre

Cea mai fericita mami 20 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Sigur ca da bebeluci conceputi pe data de 26.01.2011 pup

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Camady. ma bucur nespus ca placenta ta a urcat,
la 18 s, a mea era tot joasa, si chiar si marginala..
MA bucur ca piticica e bine si tu te-ai mai linistit...

Lali
.. furnizutza mica , ce va invidiez cand va aud cu curatenia ..
eu cred ca o sa trec in nesimtire anul asta, mai ales ca dupa ce Nati mi-a dat
ideea se pare ca dupa palpari intense mama isi pune semnu de intrebare de nu am hernie
ombilicala.. si femeia e total anti mersu la dr.. acu ma trimite
Mai pe pitik o simt falfairura, insa ma altel decat la inceput adik stiu
sigur ca e ea, mai ales ca ma gadila si o simt peste tot in burta...
Cu cu,paraturile.. noroc pe voi mamicilor veterane , aveti deja lucrusoare..eu am PATUT..
am gasitin dulap la mama o salopeta roz noua , si o pijama pt bebe 3-6 luni...eu le-am luat in trecut...
a si soacra a anuntat primele cumparaturi pt Alexandra, sa ii zina Domnul obiceiul, si sa ne
ia si vopsele pt camera, si tot ce avem nevoie

Zubi..mie mi-a recomandat si fier si vitamine... ultimu dr a zis ca nu inssta pe prenatale
daca toate sunt bune, insa fier neaparat.. inca nu iau.. decat prenatale..
Aaa... si eu in 2 mai am morfo .. amandoua o sa avem 22 s si 2 zile

Flopi... felicitari pt baietel... MAi achilibreaza minunea ta mica balanta odiseei noastre.

Mioara... ai tensiune buna.. ce n-as da sa o am 10 cu 6... de 8 cu 4 ce zici? dar daca iti
zic ca o am atata dupa ce beau un ness dimineata.? HAi de la suspect cu certitudinea..sa avem si noi 10 baieti
adevarati.

LAi... suntem pe o unda nici eu nu frec nici o placa de gresie in casa... doar nu oi agita copilul
pt lucruri inutile..

Zubi... cand sunt agitata acasa nici eu nu simt bebelina.. la servici cum stau atata pe scaun, si o strang nitel o simt
constant zilnc cam pe la aceleasi ore, insa in weekendurii....ai rar... desi azi am simtit-o de mai multe ori..


Rachel.. si poza cu noua freza si lookul de mamica nu ne pui..?

MArina.. bine ai venit intre noi..nu ai vrea sa ne dai datele pt listuta.. sa fii oficial e-a noastra?



19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetiliii..... abia astept sa povestiti cum ati petrecut ziua de Florii Va ca sunteti ocupate Eu una am



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neata fetelor .. haideti la cafeluta de luni dimineata!!!!

CUm ati petrecut in weekend? Ce lanuri aveti sapt astA?

Eu raportez lovituri constante cu sarituri de burtica...

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Eu am inceput serviciul.............mai am o saptamana jumate pana la concurs si mare lucru n-am reusit sa invat saptamana ce-a trecut, dar m-o ajuta si pe mine doamne doamne.
In rest sunt bine.Eva misca asa usurel si nu f. des.Poate o fi cumintica ca la baiat a fost o adevarata bombardare in burta iar dupa nastere 2 ani n-am pus geana pe geana noaptea.

19+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neatza burtici.

E liniste mare pe aici

15+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimineata...am venit dupa miros

Camady, Doamne, Doamne sigur te va ajuta

Seidana....eu raportez 8 KG.De azi trec la dieta.



Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 20+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput