Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Bine ai revenit, Mihaela!

Oana, eu sunt adepta discutiilor deschise, mai ales daca nu-l suspectezi de nimic

bazar

blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Bine ai revenit Mihaela

Eu am citit ca e bn sa dormi cu sutien special pt alaptat

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Va multumesc pt reprimire

Mamutz depinde de ce trebuie facut in camera aceea si depinde si ce suprafata are camera. Daca e doar de zugravit nu trebuie sa fie prea scump. Daca trebuie data jos zugraveala veche, tencuit si gletuit ar trebui sa coste cam 1000 lei de camera cum zice crisspy. Noi pt un apartament cu 3 camere si aproximativ 95 mp vom plati manopera 3000 lei, dar vor da jos zugraveala veche, vor repara, vor gletui si vor zugravi. Eu sunt zgarcita si am negociat la sangeNu ar trebui sa ma luati in seama ca eu am negociat pretul slujbei cu preotul care ne-a cununat si de la 1500 lei cat cerea initial am ajuns la 800 lei, de ii era rusine socrului meu cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Oana, tiza mea, nu cred ca ti-am urat "bine ai venit" pe forum

Si eu sunt de parere ca cel mai bine discutati deschis. Orice om ar trebui sa inteleaga frustrarile hormonale care apar in aceasta perioada. Bineinteles ca sunt si cei care nu inteleg (ma gandesc aici la prietena lui Babyblue, cu sotul ei dement), dar nu cred ca tu/voi faceti parte din aceasta categorie.
Eu una cand am ceva pe suflet, nu pot sa tac si Alex ma stie. Bine, avantajul este ca suntem amandoi la fel.
Iti urez sa faci cea mai buna alegere, dar mai ales sa fii fericita

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Ana Maria m-am uitat si eu la filmuletul pus de tine si mi se pare interesant slingul, insa panicoasa cum sunt mi-e teama sa nu-l scap pe bebe de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Si eu sunt de parere ca trebuie lasati sanii cat mai naturali din cand in cand, adica in niciun caz dormit cu sutien. Pai muschiul ala clar se face fleasca, de o sa ajungi peste cativa ani sa aduni sanii de la buric, daca imi permiteti expresia...


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Va multumesc pt reprimire

Mamutz depinde de ce trebuie facut in camera aceea si depinde si ce suprafata are camera. Daca e doar de zugravit nu trebuie sa fie prea scump. Daca trebuie data jos zugraveala veche, tencuit si gletuit ar trebui sa coste cam 1000 lei de camera cum zice crisspy. Noi pt un apartament cu 3 camere si aproximativ 95 mp vom plati manopera 3000 lei, dar vor da jos zugraveala veche, vor repara, vor gletui si vor zugravi. Eu sunt zgarcita si am negociat la sangeNu ar trebui sa ma luati in seama ca eu am negociat pretul slujbei cu preotul care ne-a cununat si de la 1500 lei cat cerea initial am ajuns la 800 lei, de ii era rusine socrului meu cu mine

Mihaela



Aaaa, da, am uitat sa precizez ca 1000 de lei este pentru dat jos tot, reparat, gletuit si zugravit.

Super tare faza cu negocierea cununiei

Crisspy, fericita de Razvi si 20 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

Oana, tiza mea, nu cred ca ti-am urat "bine ai venit" pe forum

Si eu sunt de parere ca cel mai bine discutati deschis. Orice om ar trebui sa inteleaga frustrarile hormonale care apar in aceasta perioada. Bineinteles ca sunt si cei care nu inteleg (ma gandesc aici la prietena lui Babyblue, cu sotul ei dement), dar nu cred ca tu/voi faceti parte din aceasta categorie.
Eu una cand am ceva pe suflet, nu pot sa tac si Alex ma stie. Bine, avantajul este ca suntem amandoi la fel.
Iti urez sa faci cea mai buna alegere, dar mai ales sa fii fericita

23+

Draga mea, eu ii spun deschis tot ceea ce simt, dar mi-e frica sa nu cad in extrema cealalta,sa se sature si sa zica ca sunt nebuna.Ce sa fac daca nu ma pot abtine sa simt asa.El imi zice mereu ca aberez si stiu ca are dreptate, dar vad celelalte femei din jurul lui ca pe o amenintare.Si imi mai e si frica sa nu cedeze din cauza nebunelilor mele.
Offf, e tare greu.Deabia astept sa treaca hormonii astia. Ma mir ca nu mai are nimeni "dereglari" ca ale mele....sau nu mai vrea nimeni sa recunoasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Va multumesc pt reprimire

Mamutz depinde de ce trebuie facut in camera aceea si depinde si ce suprafata are camera. Daca e doar de zugravit nu trebuie sa fie prea scump. Daca trebuie data jos zugraveala veche, tencuit si gletuit ar trebui sa coste cam 1000 lei de camera cum zice crisspy. Noi pt un apartament cu 3 camere si aproximativ 95 mp vom plati manopera 3000 lei, dar vor da jos zugraveala veche, vor repara, vor gletui si vor zugravi. Eu sunt zgarcita si am negociat la sangeNu ar trebui sa ma luati in seama ca eu am negociat pretul slujbei cu preotul care ne-a cununat si de la 1500 lei cat cerea initial am ajuns la 800 lei, de ii era rusine socrului meu cu mine

Mihaela


iar m-am socat 1500 lei ca sa ma cunune popa...frate e furt pe fata ...la toamna il trimti pe al meu sot sa se inscrie la teologie 1-2 cununi pe sapt si facem la bani de numa ...incredibil.

eu am cununat am botezat de mai multe ori dar am platit o suma mica pe care mi-a dat preotul chitanta....1500 lei ...si mai zic de manelisti ca furaaa...il pun pe al meu sot sa isi schimbe meseria da-i dracu de atatea ani de scoala cati are ori popoa ori manelist.

noroc ca nu sunt toti preotii la fel



24+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Nici eu nu port sutien mereu, mai ales ca o lunga perioada am stat-o acasa in pat. Oricum am sanii mari si mi-au mai crescut de cand am ramas gravida, dar sanii sunt cea mai mica preocupare a mea acum.

Mergi la inceput