Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Buna ziua, mamici si viitoare
A revenit si oaia ratacitoare a odiseei
Am fost suparata pe Laura13, dar mi-a trecut supararea. Acum 2 saptamani am vazut anuntul ei la rubrica sunt in panica, unde scria ca are nevoie urgenta de un medicament pt tratamentul cancerului. Am copiat mesajul aici si v-am rugat s-o ajutati daca puteti. Eu eram in rapaus la pat, asa ca mi-am sunat sotul si l-am trimis la farmacii. Am cautat-o pe Laura pe mess si i-am zis ca fac tot posibilul sa gasesc medicamentele. Duminica seara mi-am amintit ca o colega de master lucreaza la un depozit farmaceutic si am sunat-o s-o intreb daca ma poate ajuta cu medicamentele si mi-a zis ca se duce luni dimineata cu o ora mai devreme fiind urgenta. M-a sunat luni la ora 9 mi-a zis ca le-a gasit si mi-a cerut adresa unde sa le livreze. Eu am vazut-o online pe Laura si am cautat-o, dar nu mi-a raspuns toata ziua si nici pana acum nu m-a cautat, desi au trecut aproape 2 saptamani si ma are in lista de mess. Am citit aici pe forum ca a gasit medicamentele.
Imi pare rau ca m-am implicat si ca mi-am creat o obligatie inutila la colega de master si ca s-a dus cu o ora mai devreme la serviciu.
De acum inainte nu ma mai agit pentru persoane pe care nu le cunosc foarte bine.
Pentru mine e o lectie si consider ca e un subiect incheiat.

Mi-a fost dor de voi toate si v-am citit aproape zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Babyblue felicitari pentru cele 22saptamani implinite !Cristelle felicitari pentru bebe grasunel! 27+ Maya-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Apropo de sani, la cursul de mamici ne-a zis sa ii sustinem tot timpul pe perioada sarcinii si in timpul alaptarii...ca de aia se lasa...se intinde pielea si ligamentele si nu se pot sustine singuri...asha ca...eu sper sa rezolv cu sutienul, o sa dorm si noaptea cu el...plus de asta ii dau cu crema cand imi dau si burtica!

26+ cu
Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Nu prea-i acelasi lucru, marsupiu cu sling/wrap. Marsupiu am avut si eu la Eva, l-am folosit foarte putin, nu m-au incomodat sanii ci picioarele copilului, care atarnau si se loveau de ale mele.

Cu sanii cred ca o patesc de data asta. La prima sarcina au crescut enorm, dar am fost norocoasa si n-am facut vergeturi nici pe burta, nici pe sani (doar pe partea interioara a coapselor). De lasat nu s-au lasat, eu am alaptat mult timp si am intarcat f lent si treptat, 6 luni a durat numai intarcarea. Si-au revenit incet-incet, probabil d-aia nu s-au lasat, nici dureri n-am avut, n-a fost nevoie de medicamente, foarte bine a decurs totul. Ei, de data asta nu-mi place deloc cum arata, si s-ar putea sa ma trezesc cu vergeturi

bazar

blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Babylicious, cum sa dormi cu sutien? Eu cred ca sanii se lasa pentru ca se golesc, asa cum spune Burtocika, apoi mai conteaza si marimea bineinteles. Si factorul genetic. Maica-mea are sanii ca ai mei la peste 50 de ani. Cred ca trebuie masati si intretinuta musculatura (eu nu fac nimic pt asta).
Dar nuuuu, nu dormi cu sutien pe tine, mi se pare un chin!

Oanamares - eu nu am intampinat probleme cu gelozia, nici inainte si nici acum. Afectivitatea - depinde cum este la voi in cuplu. Fratele meu si prietena lui sunt f pupaciosi, tot timpul stau cu mana unul cu altul, se imbratiseaza etc. Ma refer aici la afectivitati in public.
Eu cu Razvan suntem mai cuminti, nu ne manifestam asa in public. Nici chiar acasa - ne pupam si noi, ne imbratisam, ne alintam etc. Insa eu mai degraba as resimti lipsa afectivitatii sufletesti decat pe cea fizica. STiti cum este, mai ai o zi proasta si nu ai chef de nimic. Ei, daca starea asta s-ar prelungi, atunci nu mi-ar placea. Cat despre pupaturi, uneori parca nici n-ai timp sa le dai decat pe fuga.
_
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Adaugire la treaba cu sutienul: eu purtam sutien doar la serviciu sau cand ieseam intr-un cadru mai formal. In rest, liberi sau cu bustiera. Acum in loc de sutien port bustiere f largi, care nu prea ii sustin.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Mihaela, bine ai revenit!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

MihaelaV - am banuit eu ca asta s-a intamplat, dar n-am vrut sa-mi expun teoriile si sa ma bag intr-un subiect care nu ma privea ... Eu cred ca a fost pur si simplu o neintelegere ... Dar intr-adevar, pe viitor ar fi bine sa vorbesti mai clar cu persoana pe care vrei s-o ajuti, poate ea nici n-a stiut cat te-ai dat tu peste cap pentru ea De-asta e greu sa interactionezi cu persoane pe care nu le cunosti foarte bine ...

Legat de sani, si eu am citit ca se recomanda purtarea sutienului si sustinerea sanului cand alaptezi, dar in acelasi timp sunt voci care spun ca sanul nu trebuie presat / comprimat, pt ca poti pierde laptele ! Asa ca a dormi cu sutien a fost exclus pt mine, la fel si purtatul sutienului in casa (ba chiar se recomanda sa stai cu "tzatzele-n vant" ca sa se vindece ragadele si sa nu se infecteze ... Si eu vorbesc de cupa D, care acum, dupa a doua nastere, cred ca va deveni cupa DDD

*****************************
Irina (2006) si 22+ cu
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Buna ziua, mamici si viitoare
A revenit si oaia ratacitoare a odiseei
Am fost suparata pe Laura13, dar mi-a trecut supararea.

Bine ai revenit Mihaela, ma bucur ca ai lasat deoparte supararea si ai revenit, mai ales ca doar o fata din 73 te-a deranjat. Eu una nu vreau sa judec situatia, ca nu stiu ce s-a intamplat de partea cealalta, dar iti inteleg perfect frustrarea, ca si eu am tendinta sa ma implic personal. Insa eu m-am "linistit" tot dupa cateva situatii similare mai vechi, de pe alte threaduri, cand la fel am sarit sa ajut. Diferenta e ca eu am cheltuit si bani si am trimis pachete... De, asa invatam sa lasam virtualul doar in virtual...

Oana, ma bucur ca te-ai deschis spre noi, si imi pare rau ca ai nelistea asta generata de gelozie, dar e foarte greu de oferit o parere cat de cat obiectiva la o problema atat de delicata si personala, cand nu te cunoastem nici pe tine nici pe sotul tau. Dar fara doar si poate suntem mai sensibile si vulnerabile acum si nu toti sotii stiu sa recunoasca trairile si nevoile noastre. La urma urmei noi suntem de pe Venus, ei sunt de pe Marte, ca sa parafrazez minunata carte de psihologia cuplului scrisa de John Gray. Eu iti doresc multa liniste si vorbeste f deschis cu sotul, inclusiv despre nevoile tale afective!

Pup toata gasca vesela ca e vineri!!!

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 22+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Eu nu am probleme cu sanii...adica in sensul ca ar fi mari...la mine e invers ...am fost cea mai fericita cand am facut furia laptelul ca aveam si eu tzatze in sfarsit....nebuna .

Adra am inteles...o sa incerc un sling.



Crisspy, fericita de Razvi si 20 sapt

Mergi la inceput