Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

e bestial imi place mult

dar eu am sani cam mari oare poate sta acolo?

24+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Buna tuturor.
Anaemi, Mamutz multumesc de raspunsuri cu referire la lichidul amniotic.

O zi buna in continuare!


Andreea, mami de Irina (8 martie 2010) si din nou 22+ cu Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

gata m-am elucidat mersi andra sunt cu 2 clase mai desteapta

si intre timp mi-am si facut rost de un mei-tai la primul copil cumnata a primit unul la botez(acum mi-am amintit ca ne uitam la cutie si nu stiam ce e) si nici macar nu la scos din cutie am sunat-o si a zis ca mi-l da mie ca ei nu ii plac imi mai iau si un sling si m-am scos

24+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Cristina, si crezi ca mie nu mi-e frica? Eu n-am avut sling la Eva, inca nu aparusera in Ro, dar cand a nascut nasa Evei i-am facut un ring-sling cadou. S-a descurcat de minune si ma gandesc ca n-oi fi eu mai impiedicata. Oricum a fost f incantata de sling, a zis ca cel mai mult a ajutat-o slingul, antemergatorul si temometrul de ureche

Ramona, cu placere! Am inteles ca mei-taiul ala e si mai usor de folosit. E oricum ideal de pus copilul in spate. Referitor la sani, am vazut ca bebeii mici se pozitioneaza sus, deasupra sanilor, spre umar

bazar

blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

rammy suuper felicitare !

Adra, Crispy, o sa incep sa pregatesc bagajul asa... incet incet. Azi o pijama, maine o camasa, poimaine un sutien... Eu vreau sa-l am gata pana la 35-36 sapt , asa ca sa stau eu linistita si oricum in 2 saptamani o sa fac 30s...deci eu zic ca e ok .

De presimtit, presimt doar ca o sa nasc pe 1 iulie sau pana in 1 iulie (poate pe 29 Iunie de Sf. Apostoli Petru si Pavel)...acum eu sper sa nu fie mult mai devreme



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 28+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Despre ring sling si wrap...eu am de amandoua, dar cred ca o sa folosesc mai mult sling-ul, cel putin cand este cald.

Ambele sunt tesute, deci nu din material , cum am vazut unele la Diana pe sling.ro, care erau subtirele subtirele (unele). Acum eu ma intreb, o fi OK ala sau sa-mi iau altul? Ma gandesc totusi ca este bumbac si nu mai este asa rigid ca la inceput.

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 28+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Adra si pentru bebei asa mici ca ai nostri (eu am mereu impresia ca o sa nasc o matza lesinata si miiiiica) ce e mai bun, slingul?

Si daca da, de care? Am citit eu ceva, dar tot nu ma dumiresc ...

As vrea sa-l incerc mai ales sa nu mai dau banii pe un alt carucior (la Razvi nu am avut landou si acum mi-ar trebui), plus ca o sa-l mai folosesc si prin casa...alta viata, numai sa pot sa-l reglez cum trebuie

Crisspy, fericita de Razvi si 20 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu am avut 2 marsupii la Irina (cred ca am mai scris) si nu le-am putut folosi din cauza sanilor foarte mari, care oricum mai cresc si cand alaptezi.
Apropo de asta, aveti grija ca DUPA ce terminati cu alaptatul, sanii se golesc si se lasa foarte tare, mai ales daca sunt mari, asa ca trebuie ingrijiti (daca aflati cum, sa-mi spuneti si mie )

*****************************
Irina (2006) si 22+ cu
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Cristina, eu cred ca slingul cu inele. Wrapul este super-indicat pentru bebei mici, dar e mai greu de legat, dupa mine. Oricum slingul cu inele se poate folosi pana pe la 2 ani.

Anaemi, cum adica tesute? De ce sa-ti iei altul? Eu de la Diana le am, unul e de panza topita, cred ca merge pentru vara

bazar

blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Dragi colege de sarcina, am o asa zisa problema pe care nu o pot discuta cu nimeni.
Cred ca datorita hormonilor, am tendinta sa fiu foarte geloasa.Voua vi se intampla?
Nu am avut niciodata motive de gelozie, sotul meu imi e fidel din totdeauna, dar totusi simt ca fiecare femeie din preajma lui prezinta o amenintare. Are colege tinere,frumoase, iar eu sunt rotunda acum, nu am chef de sex, sunt mai ciufuta. Cu toate astea el ma asigura ca ma iubeste enorm si ca aberez...si il cred, dar nu pot sa nu ma simt amenintata de alte femei frumoase.
Pe deasupra sotul meu nu este destul de afectiv cu mine.Nu imi dau seama daca este lafel ca inainte sau daca imi doresc eu mai multa dragoste acum, in perioada asta.Cum simt ca nu este atat de afectiv cat as vrea eu simt ca incolteste gelozia in mine.

Mergi la inceput