Strugurasi de Sept-Oct 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

raluca050, sa te odihnesti bine si bebe sanatos

annare

Caty




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 19+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






Esti o dragutasi eu pe tine si pe burticuta frumoasa

Fericita 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Doamne,daca lipsesc cateva ore,. am de recuperat, nu gluma
Imi pare nespus de rau ALYAH... cuvintele sunt de prisos acuma, dar o sa vezi ce repede te gasim la alta odisee

CORY, bine ai venit
CAMADY, ziceai tu de Rammy, mamica cu gemenii, dar sunt multe fete de care nu mai stim absolut nimik

ATHOSIK, bine ai revenit, condoleantze ( iar iti aduc aminte ), sa te gandestei mereu mereu la bebe daca te apuca tristetea, o sa zambesti intr-o secunda

LOREDANAR, ce scumpe niste chirii la ovi, eu aici paltesc 450 ron, pt un ap cu 2 camere,curat, mobilat, utilat, mai putin masina de spalat, si mobilat nou, la parter, langa statia de autobuz,adik na...mie imi place foarte mult aici si daca as avea bani, mi-ar placea sa il cumpar exact pe asta,asa de tare imi place

FLOPHISTICA, ai si tu grija, off ce frica mi-e mie de lesinurile astea, vitamine iei?evita locurile care iti fac rau cat timp esti gravi,si nu te ingrijora, doar stii ca este normal in sarcina

ALAYNA, cum au zis si fetele, stai linistita pana zice doctorul ceva, ca asa, citim fel de fel pe netul asta,ca ma apuca si pe mine nervii pe el, ca si io fac la fel,citesc si ma sperii ca toanta

RALUCA, daca ai fost la doctor si a zis ca e bine, pai asa e, sa stai cumintica in pat,ca uneori maia vem nevoie si de asta, relaxare si odihna placuta

CATY, FELICITARI PT FETITZA

Sper ca nu am uitat de nimeni, sunt tare zapauca si GOSPODINA GOSPODINELOR ZILELE ASTEA

AAAAA, RACHEEL, daca ai stii..la mine in mana toate se sparg, de cand ma stiu..off cate lucruri am stricat,cate seturi,cate pahare..cate aparate mi-au cazut din mana si s-au facut tandari, asa ca stai linistita, nu e nici un semn rau, ci pur si simplu..ca suntem noi mai cu capul in nori

Fetele va pup pe tooooooate, sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la sf





Zubi, mami19+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Da zubi si ot azi am varsat un ibric cu ceara fiarta pe aragaz.Si da-i si freaca si da-i si freaca




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 19+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Bai, terminati cu panica asta pentru boli neconfirmate ca va iau la bataie. De unde pana unde neaparat ZZ? De alergie sau micoza nu s-a auzit? Eu de exemplu m-am umplut de pete pe fata de cateva zile. Si ma mananca ingrozitor. Mai pateam si inainte, dar trecea cu Nidoflor. Acum n-am dat ca nu stiam daca e indicat si am fost la dr de fam. Ea zice ca e posibil o alergie, eu mizez pe micoza ca am mai avut. Luni o sa ajung la dermato. Dar nu ma gandesc la balauri. Asa ca nici voi n-aveti voie clar?

bujo mami de Filip si 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Dragele mele, cred ca incep si eu sa-l simt pe flacau. Timid, dragul de el, am inceput incet sa simt niste falfaituri sau ca o inimioara care bate ritmic fff incet. Ori el e prea timid, ori eu sunt cam.....nesimtita La ultima eco de luni statea cu spatele, nu a vrut deloc sa se intoarca. Il simt in dreapta, in stanga am placenta inserata.
Nici eu nu am imunitate la herpes si nici la toxmoplasmoza. Eu pana acum am luat 13 kg in greutate ....si nu zic la cate am ajuns, e drept ca-s inalta si parca nu se vad , insa se simt.Offf.....
Eu pana acum n-am cumparat nimic pentru flacau si nici la nume nu m-am gandit (adica am mai multe variante, initial vroiam sa-i dau numele tatalui lui insa....nu cred ca acesta merita asa o onoare) si nici lucrusoare inca nu am luat. Cei din fam vor de PAste acum sa ii ia cateva lucruri, eu nu sunt superstitioasa, asa ca am sa le accept si primesc cu drag.
V-am zis ca imi doream fetita insa acum daca e baietel, sanatos sa fie! Cred ca am sa-i las parul lung :)))

Sunt in 19 sapt cu o minune de la D-zeu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Caty, felicitari pentru fetitza!!!

Raluca si Alayna, bafta multa sa fie totul bine.

Flopishtica, bafta la eco maine, sa vii cu vesti super-bune.

Racheel si Zubi, si eu sunt spargatoare sefa, nu degeaba-s varsatoare

Eu sunt super fericita ca ne-am vazut odorul azi la eco, deja e prea mare sa-l mai vedem dintr-o bucata, il putem vedea doar pe bucatele. Are deja 360 de grame I-am vazut vertebrele de la sira spinarii si ventriculii de la inimioara Si ni s-a reconfirmat ca e baietel Dragul mamii drag
L-am convins pe doctor sa-mi recolteze pt. a verifica de vreo eventuala infectie.
In rest totul bine, colul e inchis; placenta e putin joasa dar doctorul mi-a zis ca nu e deloc ingrijorat, ca la jumatatea sarcinii 1 din 3 femei are placenta joasa, dar marea majoritate se ridica pe parcurs, astfel ca la nastere doar 1 din 200 o mai are joasa.

Lai 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Buna dimineata dragele mele,! Eu nu am mai postat de ceva timp dar v-am citit zilnic.Mai am un pic de recuperat din cap trecut.
Fetelor felicitari pentru fetite!
Cat ma bucur pentru voi!
May, ma gandeam ca intru-un fel ti-au fost recompensate greturile.
Acusi scapi.
Seidana, cum imi ziceai tu mie? Codite, fundite, un mami alintat... .

Haideti sa va povestesc... visam intr-o dimineata ca un catelus a sarit pe mine si dadea din labute, ma lovea usor(stiti voi cum fac cateii cand se bucura)si cand ma trezesc era bebe al meu . Ce se mai juca! imi zvacnea burtica!
Si aseara in cada la fel. Top , top, Imi flutura burtica!
E un sentiment asa frumos!
Acum revin la cap anterior sa m,ai recuperez cv. Apropo de kg. Mi-e frica sa ma urc pe cantar. Ultima data , acum 2 saptam luasem 4 dar acum sper sa nu le fi dublat.

19 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimineata gravidutelor Haideti la o va las si

hellena ce vesti bune...

lai...imi pare bine ca nu sunt singura mai neindemanatica asa


Andreea2011 ce ai mai facut?Cand vii cu u7n carucior?Dar sa fie albastru ca roze aveam destule




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 19+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata burtici frumoase !!!

Va invit la o cafeluta :





Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 19+ speram la o minune roz

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Lai ne bucuram ptr caruciorul albastru.
Andreea bine ai revenit.Te asteptam si pe tine cu un carucior albastru ca sa mai echilibram balanta.
Lali tu cand afli caruciorul?
Azi merg sa mai fac o eco .

19+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput