Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

PRIMAAAAAAAA

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 28+
DPN 04.07.2011


nu pot sa trmit poza pe pm nu sau nu stiu :(

am reusitsi am pus poza cu mobila si pe picassa acolo poti intra?

23+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Motto - dedicatia mea pentru capitolul nou, intru liniste si armonie:
"Luna-si picura argintul,
Tremurandu-l pe fereastra;
Vede-atata impacare
Strajuind casuta noastra
."

"Pace" de Octavian Goga


La multi ani MATZA, sa fii sanatoasa, la punga groasa si la nastere norocoasa!

Gogosika, bravo pentru rezultatele bune la eco si te invidiez sincer pentru intrarea in concediu!

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 21+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogoshika10

Helooo! Am intrat iute-iute, ca in stilul asta nu mai apuc sa scriu nimic ever! Cand zic si eu ca termin de citit un capitol hop ca apar pagini multiple in altul... Sunt inca la pg.2 din cap.trecut.
Raportam si noi rezultate de la eco morfofetala: baietel de 646g +- 94g - am pus si pozica pe picasa. Dr.ne-a zis ca el nu vede nimic care sa fie in neregula si eu il cred si prefer sa nu ma mai stresez cu detaliile. ii tragea bebe niste suturi in aparat, de darea mana doctorului pe burtica...
In schimb nu ne-a dat nicio analiza de sange de facut. Doar urocultura (istorie veche cu rinichii mei) Saptamana viitoare mergem la dr.de familie si intrebam daca e cazul sa facem si altele.
AMR 2 zile si intru in concediu si va pot si eu tine pasul- sper.
Pana atunci pupam pe toate, va reasiguram ca nu v-am uitat si ne "revedem" curand.

Cristina G.
23+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png



felicitari !!!! sa aveti in continuare o sarcina usoara si pana la termen

21+ cu Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

MatzaRebela LA MULTI ANI!si indeplinirea tuturor dorintelor!Gogoshika felicitari pentru rezultatele bune de la ecograf! 26+ Maya-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Burticilor am vazut ca a ti schimbat parola,imi puteti trimite PM cu datele!va multumesc! 26+ Maya-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Buna!
Nici eu nu intru asa des. Va citesc aproape in fiecare zi pe fuga, dar nu prea apuc sa scriu.
Legat de marimea body-urilor, nu luati marimi prea mici. Saara a avut 48 cm la nastere si am folosit marimea 56 aprox o 2 luni, apoi am trecut la 62.Dar sunt copii care au 54cm la nastere. Ei probabil vor purta 56 cateva saptamani. Am avut vreo 2 pijamale pentru noapte si sac de dormit subtirel(H&M) pentru ca la noi in casa e cald.
Pompa de muls eu am Medela electrica. Foarte buna si o recomand. Dar nu cred ca este nevoie sa o cumparati dinainte. Toate lucrurile astea se gasesc peste tot. Trage sotul o fuga la magazin si va ia.
Masuta de infasat nu am avut. Eu am avut o salteluta de schimbat pe masina de spalat. Am vrut sa fie langa chiuveta ca s-o spal la fundulet dupa kk. Mai sanatos decat s-o sterg cu servetele umede.
Foarte important. Daca vreti sa alaptati, NU VA CUMPARATI BIBEROANE! Tentatia de a le folosi este foarte mare si treptat va veti pierde din laptic. Eu in spital am cerut sa nu-i dea deloc formula. Saara a scazut in greutate 10 % in primele trei zile, normal, timp in care am pus-o la san la cerere. Dupa trei zile mi-a venit laptele si copilul era deja obisnuit cu suptul. A crescut foarte frumos si a fost protejata de anticorpii mei.

Pupici pentru burtici!

Miki de Saara Maria 7.01.2008 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki_baby

Buna!
Nici eu nu intru asa des. Va citesc aproape in fiecare zi pe fuga, dar nu prea apuc sa scriu.
Legat de marimea body-urilor, nu luati marimi prea mici. Saara a avut 48 cm la nastere si am folosit marimea 56 aprox o 2 luni, apoi am trecut la 62.Dar sunt copii care au 54cm la nastere. Ei probabil vor purta 56 cateva saptamani. Am avut vreo 2 pijamale pentru noapte si sac de dormit subtirel(H&M) pentru ca la noi in casa e cald.
Pompa de muls eu am Medela electrica. Foarte buna si o recomand. Dar nu cred ca este nevoie sa o cumparati dinainte. Toate lucrurile astea se gasesc peste tot. Trage sotul o fuga la magazin si va ia.
Masuta de infasat nu am avut. Eu am avut o salteluta de schimbat pe masina de spalat. Am vrut sa fie langa chiuveta ca s-o spal la fundulet dupa kk. Mai sanatos decat s-o sterg cu servetele umede.
Foarte important. Daca vreti sa alaptati, NU VA CUMPARATI BIBEROANE! Tentatia de a le folosi este foarte mare si treptat va veti pierde din laptic. Eu in spital am cerut sa nu-i dea deloc formula. Saara a scazut in greutate 10 % in primele trei zile, normal, timp in care am pus-o la san la cerere. Dupa trei zile mi-a venit laptele si copilul era deja obisnuit cu suptul. A crescut foarte frumos si a fost protejata de anticorpii mei.

Pupici pentru burtici!

Miki de Saara Maria 7.01.2008 si 18+




Daca aveti soti ca al meu nu v-as recomanda sa il lasati sa va cumpere lucruri atat de sensibile gen pompa de san..al meu il trimit dupa lapte si imi vine cu cuie... ca asa i-a zis vanzatorul ..deci mai bine luati lucrurile de acest gen inainte.
cu bodiurile e intr-adevar muult mai bine sa le iei mai mari. De data asta vreau sa iau doar 2 de 56 iar restul de la 62-68 in sus.




Felicia,de pui (Gabriel) si 24+ cu bulina (Mihai sauAnamaria???)
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

MatzaRebela La multi ani , sa fii sanatoasa si tu si bebe si sa ai o sarcina cat mai usoara in continuare.
Gogoshica felicitari pt rezultatele bune, sa va traiasca baiatul si sa va aduca numai bucurii.
Pupam fetele !

Alina 25+
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eska spune:

Buna seara gravidutelor! La multi ani sarbatoritei, si felicitari fetelor cu noi rezultate la analize!
Noi am avut morfofetala azi, la exact 22 sapt, puiul are 455g si toate masuratorile in grafic Mie mi-a zis sa mai iau un supliment de fier pe langa Elevitul de toate zilele, ca mi-a iesit o hemoglobina de 10,9. A, si m-a atentionat ca ne vom vedea mai des spre sfarsitul sarcinii pentru ca am insertie marginala a cordonului ombilical, si sa fim siguri ca totul merge bine.
Singura mea problema ar fi ca mi se intareste burtica de vreo sapt, la inceput mai rara, si ma gadeam ca poate si pentru ca avut o raceala cam nasoala vreo 10 zile, cu o tuse de numa-numa poate si asta a favorizat contractiile. Doar ca in ultimele zile burtica se facea ghem mult mai des, duminica m-a tinut asa aproape toata ziua (cu mici pauze), ca sa fiu sigura am mai luat ceva nospa si a fost mai binisor.


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eska spune:

Imi da si mie cineva datele de la mailul comun pe PM, va rog?
Multa sanatate tuturor burticilor!

21+

Mergi la inceput