Prietene la bine si la greu - 116

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


suntem mandre de daddy



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


suntem mandre de daddy



My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


Lumi nu pot sa spun decat ca Richard este un OM in adevaratul sens al cuvantului si ca aveti cu ce sa va mandriti.




Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


suntem mandre de daddy



My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi


aveti si de ce!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna ziua si de la noi!!! plusez si eu cu o fierbinte ptr. cine mai are nevoie..

Ancutza cum ai procedat cu mutatul Sabinei in camera ei? ma refer la somn...

david a dormit de la 4 luni pana la 1,2 ani la el in camera,iar dupa un episod de rosu in gat a ramas cu noi in dormitor; as vrea sa il mut la el ca nu se mai poate,luam picioare si maini in gura,in cap si pe te miri unde,plus ca doarme mai mereu pe transversala...eu ma trezesc dimineata ca batuta,mai ales ca si salteaua s-a cam dus..

fetelor,ceva idei?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

aaa...mai am o intrebare: mai sunt fulgusori prieteni cu suzeta? ca al meu e tare "addicted" si incet-incet as vrea sa renuntam la ea...ii trebuie la somnic si atunci cand o zareste prin zona( daca nu i-o dau in astfel de situatii e jale),altfel uita de ea...ma enerveaza ca a inceput sa vorbeasca cu ea in gura..daca ii cer,o mai arunca dar nu totdeauna ..

ptr.fetele care au scapat de ea..imi dati si mie niste ponturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

si la mine se delogheaza asta tot la 3 minute

Dana la mine n-a fost grav, dar cum am intrat in trim II, m-am simtit extraordinar. Poate e fitita la tine

Many si Iulian cam la fel, la pranz f usor, seara cam 30-45 min... Eu oricum ma astept sa se mai schimbe lucrurile ca nu-s nici 2 saptamani. Sau ma rog, azi se fac abia 2 saptamani.

Lyly o draguta ca intotdeauna

Magda am vazut poze cu ochiosul tau frumos si delicat, ce privire plina de idei are cateodata .

Lumi Respect

Miany noi n-am servit suzeta ever si la dormit, poate incerci pt inceput sa dormi tu cu el in noua camera... habar nu am... dar va doresc mult succes




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

buna ziua si de la noi!!! plusez si eu cu o fierbinte ptr. cine mai are nevoie..

Ancutza cum ai procedat cu mutatul Sabinei in camera ei? ma refer la somn...

david a dormit de la 4 luni pana la 1,2 ani la el in camera,iar dupa un episod de rosu in gat a ramas cu noi in dormitor; as vrea sa il mut la el ca nu se mai poate,luam picioare si maini in gura,in cap si pe te miri unde,plus ca doarme mai mereu pe transversala...eu ma trezesc dimineata ca batuta,mai ales ca si salteaua s-a cam dus..

fetelor,ceva idei?!

miany
fericita mami de DAVID ANDREI



uh, ce cunoscut imi suna ce spui tu acolo
pai la inceput Sabina nu prea "tragea" la camera aia, dar in cateva zile s-a obisnuit si ma duce de mana acolo sa ma joc cu ea...
cu somnul deocamdata situatia sta asa: eu o adorm acolo, nu in patut ci in patul mare (vb vine mare, e de o persoana), dupa ce adoarme ii aprind lampa de veghe si ma mut in dormitor, langa sot ... spre dimineata , cand i se face foame, se trezeste si ma striga, sar repede si merg sa-i dau lapticul apoi mai dorm cu ea acolo cateva ore

legat de suzeta, si la noi era la fel, Sabina nu adormea fara suzeta (mentionez ca nu tinea suzeta in gura decat seara la culcare, niciodata pe timpul zilei) , dupa ce ne-am mutat si am trecut la leganat pe picioare pt ca ma rupea de spate adormea repede si usor fara suzeta, asa ca am scapat de ea

hai , ca o sa scapati si voi, trebuie sa ii distragi atentia ca sa uite de ea



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele
Profit de faptul ca ranjita este ocupata momentan cu o jucarie(ma capiat) si intru sa va intreb:

se poate pune lapte de vaca in cerealele ce se fac cu lapte formula??????........am tot incercat sa-i diversific micul-dejun da sunt prea putine mesele acceptate, si am zis sa incerc cereale cu lapte,dar oare am voie sa pun lv in ele??? ca vreau sa-i dau ceva mai gros decat in biberonul de seara

Multumim fetelor de intrebare...da, Maya este bine, i-au trecut ochisorii, piciorusele a inceput sa le puna jos (mai ales afara cand este incaltata), continuam cu masaj la greu
Si mai continuam cu multe nazbatii, cu aruncari din pat , cu tipete de nervi la orice, cu figuri cand vine ora de culcare, cu plansete dupa mami sau pufy ..etc


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Noi vom incepe de luna viitoare operatiunea olita si renunt la pampersul normal de asta m-au tentat.
de George-Stefan (15.11.09)

sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many,Dana.n,Raluci!



Da-mi si mie o idee de a incepe "operatiunea olita", ca la noi nu merge.....o pun pe olita , sta mai mult tinuta 1-2 min degeaba, apoi ai scoate "castronelul" si isi baga picioarele in gaura

aaaaaa.....multumesc pt pontul cu picasa, ne-am luat si noi niste ghetute de acolo.............desi pana acum dadeam ignore la useri de genul "hainutze, jucarii..etc"
Acum caut tricicleta mai accesibila la pret.Pana in acest mom cel mai ieftin site este mykids.ro


fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea ( oct-2009)


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

monis stiam ca voi nu ati servit "device" asta,deci ms ca te-ai deranjat

Ancutza cam asa procedam cu suzeta,dar nu prea tine,mai ales cand e f.obosit..
somnul de zi unde si-l face tot la ea in camera?!

ma gandeam sa incep cu asta...si treptat,sa trecem si la somnul de noapte tot la el in camera...nici nu stiu cum e mai bine..

mai am o temere: ca ar putea cadea noaptea din pat,la cat se foieste...bine,distanta nu e mare vreo 30cm...( acu sunt si eu ca aia din poveste cu drobul de sare)

ms de ponturi!!!

Mergi la inceput