Prietene la bine si la greu - 116

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneata

? Las ibricul pe coltul mesei pana va treziti. Sa aveti o zi frumoasa si neploioasa
No, acu'realizez ca nu e bine pe coltul mesei ca daca se trezesc fulgusorii primii varsa bunatate de asa ca o imping mai spre mijlocul mesei

Io fug sa fac dublu test ( a carui rezultat nu ma intereseaza DELOC)

Lumi, cred ca inteleg ( repet, cred) cat iti e de greu sa-l stii pe R acolo. Ai grija de voi. Pupam pisicoasa cu personalitate.

Chiar vreau si eu o ieseala!!!! da la ce vreme e .... doar pe la Moldova....




Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neataaaaa

Lylyana buna treaba cu cafeaua aia, dar pe mijlocul mesei . Iulian e pasionat sa puna mana pe cestile de cafea - eu cred ca-l atrage f tare mirosul . Te pup mami, si pe tine si pe Alexul blond de care mi-e tare dor


Multumesc de raspunsuri , deci incercam si noi Libero - e drept ca nu iese pipi in fiecare dimineata, dar parca totusi ar merge ceva mai competitiv...


Lumi cand am citit ditai placinta de la tine, am realizat ca nu am cum sa te egalez asa ca o sa ma limitez la citit, pana imi intru din nou in ritm. Imi place ce ai scris de Annabelle (mai putin cu mancarea )... si noi la fel cu vocabular mai deloc, dar cu intelesul sta foarte bine . Ce face R.? pe unde mai este? cand va intalniti din nou?

Licurici sanatate multa rechinasei . Clar ca de la starea de sanatate alterata se simte fetita asa ciudat, asa ca odata ce sa va insanatosi, o sa fie totul in regula, ai sa vezi

Dana sunt si nopti mult mai linistite ca inainte, cand se trezea absolut in fiecare noapte, cel mai des de 3 ori. Acum sunt grele noptile in care se trezeste si nu mai reuseste sa adoarma la loc, insa are si nopti in care se trezeste putin de tot pe la 10-10.30 (acum adoarme pe la ~9.30) si apoi direct la 6.30. Na... Cert e ca intarcatul ca sa doarma copilul toata noaptea e pentru unii doar o poveste, asa cum am tot citit in trecut. Insa clar sunt si copii care dupa intarcare dorm bine. Problema e ca nu ai cum sa stii ce copil ai pana nu incerci . Sper sa-ti fie bine de acum si sa mearga totul ca pe roate. O semnatura noua vedem si noi?

Cristina ce bucuros e Andreiul . Clar ca cizmele de cauciuc sunt "a must" in garderoba puisorilor.


Multumesc si de aprecierile la pozele de la munte, a fost chiar extraordinar, abia astept sa mai iesim.
Legat de costuri, ziua de rafting a costat 125 lei / persoana. Trainerii cu care am fost sunt astia. De 1 mai vad ca au un program f f misto!. Pensiunea la care am stat e www.cheilenerei.ro/index.php/preturi" target="_blank">asta. Si mai costa drumul... Oricum e o experienta de neratat




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Mai fetelor, cele care ati avut greturi in prima sarcina...cat dureaza? Scap dupa primele 3 luni? Sau am sanse sa ma tina toata sarcina

Ionela, felicitari ptr rezultatele de la eco. Luni mai am si eu programare la medic.
Bine ca ai asezat cafeaua mai la mijlocul mesei...David a reusit ieri sa imi fure cana si sa ia o gurita...noroc ca o beau cu lapte si foarte slaba.

Lyly, ma bucur ca ne mai scrii. Bafta la medic.

Lumi, ce placinta placintoasa ai mai copt
Draga de tine, ce o fi in sufletul tau stiindu-l pe Richard acolo. Pup doua fete frumoase.
aaa...si David imi raspunde cu da...in general daca il intreb: mergem in bucatarie?

Cristina, deci cizmulitzele de cauciuc sunt primele pe lista. Super filmuletul

Monis, am inteles cum sta treaba.
E pe vine si semnatura

Licurici, cum ati trecut noaptea?



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Neata si de la noi,
Afara ploua si e urat.
Ancutza eu am comandat ieri pentru mine 10 baxuri si am negociat un pic asa ca am transportul gratuit.Cica promotional ca data viitoare cand iau nu se stie ce promotie face.
Am luat din astia ca sunt mai ieftini decat pampers.Eram multumita si de aia dar diferenta de pret e sesizabila.
Noi vom incepe de luna viitoare operatiunea olita si renunt la pampersul normal de asta m-au tentat.
Geo e mai bine.De cand am scapat de canini a inceput sa refuze tzitzi.Nu stiu daca e o perioada dar revenim la refuz.
Eu ma simt cam rau de cateva zile -saptamani.Uneori ma doare capul,alteori ametesc,greturi.Daca nu ma protejam ma gandeam la un bebe.Se poate ramane daca iau anticonceptionale?Cred ca trec si eu pe la un test sa vedem ce iese.Poate am parte de vreo surpriza.

sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many,Dana.n,Raluci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna dimineata

Lumi_R nu scrii tu mereu dar si cand scrii........., am lasat totul balta sa savurez placinta.

Monis si tu te-ai pus pe copt placinte. Despre intarcat noi am fost printre norocosi, adica din a II a noapte nu s-a mai trezit, are nopti cand se miorlaie, se frichine dar il mangaii putin si ii vorbesc in soapta si adoarme. Mie imi era teama ca daca il intarc o sa-mi fie greu cu adormitul, mai ales la pranz. La pranz adoarme in 3 min. dar seara se foieste si cate o ora, dar na ce sa-i fac.

Ionela, felicitari ptr. rezultate, sa stii ca si eu am asa un mare sentiment ca si la noi va fi baietel. Vorbeam cu Lili si ea a zis tot la fel, ca nu ma vede mama de fetitza si ca simte ca va fi tot baiat. Saptamana viitoare suntem si noi cu DT. Pupam Mihnea papacios.

Dana pe mine la sarcina cu Vlad raul m-a tinut pana la 12-13 sapt. dar varful a fost intre sapt.5-7 cand am stat in perfuzii.

Licu cum a trecut noaptea la voi?

Sunt numai cu Vlad care imi pune tot felul de muzicute si toate odata de parca suntem la balamuc, imi bubuie capul, afara nu putem iesi asa ca-l las sa faca ce vrea. Eu ma tarai lesinata dintr-o camera in alta, dar trebuie sa ma mobilizez sa fac ceva de mancare ptr. noi.



mami de Vlad (29.10.2009) si 9+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pentru ca am vazut deja 2 cazuri de pneumonie, mai aduc o data in discutie vaccinarea cu Prevenar 13. a facut-o cineva? au fost reactii adverse? noi stam in cumpana sa-l facem sau nu...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

pentru ca am vazut deja 2 cazuri de pneumonie, mai aduc o data in discutie vaccinarea cu Prevenar 13. a facut-o cineva? au fost reactii adverse? noi stam in cumpana sa-l facem sau nu...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz


Noi am facut dar cu Prevenar simplu (13 a aparut dupa) nu au fost reactii adverse, dar am inteles ca este de la copil la copil.

mami de Vlad (29.10.2009) si 9+
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata mai spre pranz!

va mai las o ca Monisului vad ca nu i-a ajuns

La dr mergem cu putza pentru ca-l suspecteaza de inceput de fimoza nu e obligatoriu pt toti baieteii

Avem iar control de la garda, nu trece saptamana fara control

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Am pus, incepand de aici, poze cu Rares de aprilie

Si pentru ca mi-a placut clipul gasit de Monis "what is that?" il transmit mai departe.


www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o" target="_blank">What is that?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Si noi tot Prevenar simplu. Fara reactii adverse(avea 4 si respectiv 5 luni), 2 doze cu distanta de 1 luna intre ele.

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
pentru ca am vazut deja 2 cazuri de pneumonie, mai aduc o data in discutie vaccinarea cu Prevenar 13. a facut-o cineva? au fost reactii adverse? noi stam in cumpana sa-l facem sau nu...
Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz zebra roz

Mergi la inceput