Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Neata!
Onniex, eu alternez sling/mei-tai/wrap. Cu toate ca din comoditate le-am folosit pe primele doua la inceput, acum nu as mai da wrapul pe nimic. Nici nu simt ca o am pe Sara si o tin asa cu orele. Plecam de acasa pe la 8 si uneori dupa gradi mergem si la cumparaturi. Cel putin 2 ore doarme in el. Altfel pt plimbari in parc prefer carutul.:) Si cu cat va creste cu atat va avea wrapul mai multe puncte in plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Gina, eu ies dupa ce il iau pe Nicholas de la gradi, adica pe la ora 13:00. Sper sa nu ploua, oricum daca ma prinde ploaia in parc am husa pt carucior si noi avem gecute cu gluga. Eu nu stau departe de parc, fac mai ptin de 5 min de la scara pana intru pe la terasa aceea de la tramvai
La TV au spus ca astazi la Buc vor fi doar cateva picaturi de ploaia, nu sunt conditii de ploi torentiale sau de lunga durata. Cum ne-o fi norocul
Ma duc sa spal vasele si sa bag la spalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Uitati-va pe PRIMA TV!!!!
Este emisiunea "Prima zi"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui misticgirl

Gina, eu ies dupa ce il iau pe Nicholas de la gradi, adica pe la ora 13:00. Sper sa nu ploua, oricum daca ma prinde ploaia in parc am husa pt carucior si noi avem gecute cu gluga. Eu nu stau departe de parc, fac mai ptin de 5 min de la scara pana intru pe la terasa aceea de la tramvai
La TV au spus ca astazi la Buc vor fi doar cateva picaturi de ploaia, nu sunt conditii de ploi torentiale sau de lunga durata. Cum ne-o fi norocul
Ma duc sa spal vasele si sa bag la spalat.

Claudia, mami de Patrick (30.10.10) si Nicholas (25.11.04)


poate venim si noiiiiiiiii

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui onniex

Fetele,

Voi ce sling/marsupiu folositi?

Fetitei mele ii place sa stea in brate, ridicata si sa dansam.
Ea are aproape 5 luni - m-am gandit ca e ok sa folosesc un sling.

Recomandari?

Va multumesc si we placut.

Va pup pe toate, fete curajoase!



Eu am un sling cu inele de pe sling.ro si un mei-tai de pe hiphip.ro. Eu stiu ca sling-ul se foloseste de la 0 luni. Eu ma impac mult mai bine cu mei-tai-ul, de fapt, aproape nu mai folosesc carutul de cand il am. In casa nu il tin pe bb nici in sling, nici in mei-tai caci sta si se joaca singurel sau cu mine...

misticgirl pe la ce ora mergeti in IOR? Parca ma bate gandul
sa vin si eu chiar daca e mai departe putin...

Pogonici la multe, multe lunite pt fetita ta.

La multi ani si ursuletilor si ursuletelor sarbatorite, precum si mamicilor

sunset sunt intru totul de accord cu tine legat de mamele care isi parasesc copiii. Mi se pare inuman. Eu cand ma uit la micutul meu imi dau seama ca viata mea nu mai are sens fara el. E sufletul meu cu totul.


Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui misticgirl

Uitati-va pe PRIMA TV!!!!
Este emisiunea "Prima zi"


Claudia, mami de Patrick (30.10.10) si Nicholas (25.11.04)


Te incearca si pe tine emotiile din ziua cand ai nascut, ca la mine asa e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Da,Ramo! Ma incearca emotiile din zilele in care i-am nascut pe ingerasii mei si imi dau lacrimile la fiecare emisiune. Maternitatea ne schimba total. Ma uitam la PRIMA ZI inca dinainte sa-l nasc pe Nicholas, imi placea emisiunea, ma emotiona, dar de cand sunt mama chiar imi dau lcrimile si parca traiesc emotiile nasterii alaturi de mamicile respective.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

heidy, merg in IOR la 13:00. O sa fiu si cu Nicholas, probabil ca voi petrece mult timp la cele doua locuri de joaca de pe aleea principala. Iti dau PM cu nr meu de telefon, sa ma suni daca ajungi in parc.
Gina,mai ai numarul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heidy spune:

Citat:
citat din mesajul lui misticgirl

heidy, merg in IOR la 13:00. O sa fiu si cu Nicholas, probabil ca voi petrece mult timp la cele doua locuri de joaca de pe aleea principala. Iti dau PM cu nr meu de telefon, sa ma suni daca ajungi in parc.
Gina,mai ai numarul meu?

Claudia, mami de Patrick (30.10.10) si Nicholas (25.11.04)


Tocmai am primit un telefon si trebuie sa trec pe la servici .. Dar poti sa imi dai PM cu nr, sa il am pt data viitoare.

Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui misticgirl

heidy, merg in IOR la 13:00. O sa fiu si cu Nicholas, probabil ca voi petrece mult timp la cele doua locuri de joaca de pe aleea principala. Iti dau PM cu nr meu de telefon, sa ma suni daca ajungi in parc.
Gina,mai ai numarul meu?

Claudia, mami de Patrick (30.10.10) si Nicholas (25.11.04)


daaaaaaaaaaaaa

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput