Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medeea_vs spune:

Eu am ramas cu 7 si la cate dulciuri mananc nu le dau prea curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

cam asa am ramas si eu si excesele de sarbatori cred ca a inmultit nr acu trebuie sa ma pun serios pe munca sa scap de surplusuri pt a arata bine in concediu ca naaa...

mamica de puiucu de Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

apropo de slabit, oare e ok sa folosesc centura din aceea cu bateri ce trimite socuri la muschi si ii contracta, daca alaptez? eu din 16 puse am dat jos 14, dar am un surplus de 10 dinainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

cucu bau,

hera, cum a fost la cautatulo de tzatze?
eea, de unde sa iau para romaneasca? macar borcanelele sunt bio. nu le dau para din astea de pe piatza, sunt prea umflate si nici nu am gasit gustoase.cu merele m-am descurcat, am o babeta la piatza care mi-a pastrat pana in iunie.
medeea, bione ai venit, si eu am boy and girl, mai mari cu o luna ca ai tai. numai ca s-au nascut mititei, el 1700l, ea 1800, acum au cam 7 kg jumate amandoi, nu e diferenta mare intre ei.
muama, papa deja carne? bravo! eu astept pana dupa 6 luni jumate. mai intai tre sa le skimb laptele praf cu nan2 si apoi trec si la carne.
sugu, abia astept sa ma intorc home si sa bag tocanita de la tine. intr-adevar, am patit-o si noi cu herastraul. nu mai duc ever.

noi suntem inca la moeciu, au plecat toti turistii si e o linistee! numai gugustiuci si pitigoi. as mai sta pana sambata. doamne, ce bine e sa scoti copilul pe usa direct in carut.aerul asta i-a fermecat: papa si dorm in sincron. in sfarsit, m-am mai odihnit si eu nitel.

va pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna seara! Raportez azi 6 lunite, sedinta foto in parcul Carol si prima lingurita de suc de mar! Nu a dat pe afara, dar nici eu nu i-am dat toata lingurita dintr-o data, ci cate putin. Intai sa se obisnuiasca cu lingurita si cu inghititul si abia apoi dau drumul la toata. Am gasit una mai adanca, pentru ca cele de la Nestle pe care le aveam mi s-au parut aproape plate si simteam ca nu ii dau nimic. Mai aveam una de la un set cu farfurie, furculita si lingurita si aceea era mai adanca. Am aproximat ca i-am dat o lingurita, ca luand cate putin, nu puteam sti exact. Am gasit si baveta cu buzunaras in Auchan, i-am cumparat si i-am si pus-o, sa se obisnuiasca. Nu vroia sa stea pe canapea, sprijinita de perna, asa ca am tinut-o in brate cu o mana si i-am dat cu cealalta. Oricum, i-am dat seara, desi stiu ca trebuia dimineata, dar dimineata nu am putut, apoi am fost plecati si imi parea rau sa aman pe maine. Vroiam ca la fix sase luni sa primeasca in dar prima lingurita de papa, ca pana acum doar laptic de la mami a gustat. Nu s-a strambat, nu a scuipat, a fost bine. Voi cum faceti incat sa stiti ca ii dati x lingurite fix? Mutati din razatoarea de sticla in altceva, incat sa aveti cantitatea clar determinata si apoi i-o administrati? Dar la piureuri, cum stiti cate sute de grame mananca? Aveti castronele cu gradatii? Sa ma obisnuiesc si eu cu toate cele... Va mai intreb eu, dar va iau incet :)

Sugubina: Ieri am fost si noi in IOR, am intrat pe partea cu Gloria, pe la cele trei randuri de lalele rosii, galbene si mov. Superb! Am facut o tona de poze, ca de vreo luna a luat sotul un aparat mai smecher si il solicit la maxim: vreau poza colo, dincolo, ca de-aia a vrut aparat, nu sa il tinem nefolosit. Acum incercam sa dam aparatul nostru vechi, un Nikon P80, care dupa parerea mea era foarte ok, dar sotul si-a descoperit un nou hobby si vrea "scule adevarate". Si ca sa ma convinga mi-a spus ca trebuie sa ii facem poze frumoase scumpei, ca sa aiba amintiri foarte frumoase cand va creste si se va uita la pozele de cand era mica. Daca vrea cineva aparatul vechi, spuneti, ca face poze super ok, va pot trimite mostre :). Eu m-am gandit initial sa il tin eu, ca nu ma descurc cu celalalt, ca sunt prea multe setari de luat in calcul, dar am vazut ca mereu il rog pe el si imi face cu cel nou, cel vechi ramanand inutilizat. Asa ca daca vreti, astept oferte de pret si vad ce zice sotul.

pe toata lumea, mari si mici!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

maine mergem la vaccinul de 4 luni sper ca va fi bine si nu va face scanadal

mami de Raresica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Succes la vaccin. Si noi mergem poimaine la cel de 6 luni. Ma astept la scandal, ca vor fi iar doua intepaturi.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Fetelor dornice de plecari si on-line acum: pe Kuponiada e o super oferta pt Bulgaria, pana in 13 mai, 5 nopti 2 adulti + copil pana in 13 ani, all inclusive 676 RON. Doar ca oferta mai e valabila doar pana la miezul noptii, asa ca ar trebui sa comandati.... Dar verificati ca poate prelungesc promotia, eu am patit asa, eram interesata de ceva, dar nu puteam comanda, mi-a parut rau, dar cand am intrat a doua zi am vazut ca au prelungit promotia... Mi se pare super oferta!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dosita spune:

Elfica sa-ti traiasca micuta! La multe lunite!
Uite ca pana la urma ai reusit sa amani diversificarea pana la 6 luni! Felicitari! Eu nu am avut rabdare si am inceput sa-i dau cate o lingurita-doua de mere, banane, morcovi....Nu pot sa zic ca am inceput diversificarea propriu-zisa, dar am inceput sa tatonez mai devreme. Avand in vedere ca Aron este multumit si da semne ca ii place sa manance si altceva decat lapte, sper ca nu am gresit.

Mami fericita de ARON (12.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata !

Si noi mergem azi la vaccinul de 4 luni, sper sa fie ok si la control si la vaccin.

La multe lunite puisorilor Elfica!
La multe linite si celorlalti puisori serbati astazi!



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput