Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

buna,poate va intereseaza ceva de la mine
https://picasaweb.google.com/114905091151626139740/ClamiteCrosetate#
paste fericit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fetili, nu-mi vad capul de trebi. pomana pt mama, kineto, piatza, bagaje, legume, fructe, copii treji de la 5 jumate. va pupi pe toate si pe toti bebeii din barlog, sa avem sarbatori cu liniste.
abia astept sa impartasim impresii despre primul Paste cu bebei pe cap si mai ales...in brate.biiiiiiiiig huuuugs!

sugu, am trimis cartea pe mailul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Si de la mine ganduri de bine pentru ursoaicele din barlog si pentru puii nostri dragi! Si pentru fetele care asteapta voturile, sa stiti ca nu va uitam, chiar daca sunt zile de odihna... Votam toate care stam acasa sau avem posibilitate de vot, da? Sa ne atingem scopul, stim sa castigam si locul unu, nu numai doi, da? Luna trecuta puficele au luat doar locul doi, macar acum sa ia scorpiutza locul unu, ok? Pupici tuturor si sa ne auzim cu bine! Sarbatori cu bine, liniste in suflete si caldura in inimi!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna fetele mele!

Adi merci de carte o pun acu pe gmailu comun.
Si multumesc si pt aprecieri ! sincer ne cam gandim si noi la o bona..asa macar juma de zi, sau cateodata cand nu e Pufi pacas.
Ce zi frumoasa azi! M-am intalnit (in sfarsit!) cu Anymona si dupa cu alte fete de la odisei mai mari si am dat tura de parc. Ne-am bronzat, am vorbit..si uite-asa a trecut timpu.

Dimi a venit mum si am reusit eu si Pufete sa facem o iahnie si o tocanita de ciuperci. Apoi fuga la kineto si eu dupa m-am dus in parc.
Ilinca e din ce in ce mai nemancatozaura..deschide un guroi la linguritaaa! spre deosebire de Mara, ea a invatat sa inghita si nu mai impinge limba afara; Marea mai da afara si tre sa indes inapoi.Nu mai stiu care ati zis pe FB idea cu carpita pusa ca la cuafor, da de doo zile asa fac si e muult mai bine vad nu se mai bestializeaza asa pe hainute.

Vestile bune continua: se pare ca voi primi al doilea patucin de bebe, asa ca am mai scutit o cheltuialaaa! Si Pufi va avea free luni, marti, mierc si puate plecam la un munte cu ele..ce mi-ar placeeee!

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

fetelor scuze ca ma bag si eu aiurea in seama ... poate nici nu o sa aveti timp sa imi raspunde`ti cu agitatia de sarbatori....
poate o sa fiu mai indiscreta dar aveti un motiv intemeiat pt a face kineto sau doar asa.
eu am un mare ghinion cu doctorita noastra e indiferenta si cam tot ce stiu e ce citesc nimic de la ea. mai fac schimb de impresi cu o prietena a carei bebe e mare decat al meu cu aproape 2 luni.
Spor la treaba pt cele care inca mai au activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Buna seara! Intru si eu pe fuga sa va salut si sa va urez un Paste cat mai fericit si relaxant mai ales
Noi am fost la dermatologie pt ca vikingului nu-i mai treceau bubele de pe fata..se pare ca suntem si noi in clubul celor cu dermatita atopica. Mi-a dat creme peste creme dar imi e tare greu sa-l dau pt ca el baga mana in gura, mai da si pe obraz.
In seara asta ne-am distrat pt ca el incerca sa prinda apa care curgea din dus si nu intelegea de ce nu poate s-o apuce
Plecam si noi la socri la Focsani maine dimineata, azi am facut bagaje toata ziua, vreau sa mai duc din chestii sa le depozitez la soacra pt ca eu nu mai am spatiu
eea_farcau bine ai venit! Colaceii sunt comandati de pe ebay, da un search cu "baby neck ring" si o sa gasesti. In legatura cu kineto unii bebelusi au nevoie, altii fac pt o dezvoltare armonioasa. Stai linistita ca nici pe aici pediatrii nu se agita prea mult, daca tu crezi ca e ceva in neregula cel mai bine e sa mergi la ortoped. Oricum tal valg, torticolis, hipotonie etc sunt intalnite la multi copii si doar un cunoscator le poate observa.
Fug la somn..pupici
PS si eu votez zilnic toate patru fete frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

multumesc pt infomatie
am si eu o intrebare A fost cineva cu bebe in avion? noi vrem sa mergem in concediu si vrem sa il ducem si pe bebica. cum e ? sunt putin ingrijorata de avion... sper sa ne descurcam si pe acolo cu mancarica si lapticul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

La mine fiind inghesuiala maxima in burta Ilinca are torticolis (gatu spre dreapta sta intors). Intr-o luna de kineto zilnic s-a zvarlogit de tot, se intoarce ca titireza. De pe 9mai va face si Mara doo sapt ca are la picioare putin tal vag.

Dc zici ca nu se implica asa pediatru tau poate e o idee buna sa mergi si la altcineva sa testezi terenul..

Citat:
citat din mesajul lui eea_farcau

fetelor scuze ca ma bag si eu aiurea in seama ... poate nici nu o sa aveti timp sa imi raspunde`ti cu agitatia de sarbatori....
poate o sa fiu mai indiscreta dar aveti un motiv intemeiat pt a face kineto sau doar asa.
eu am un mare ghinion cu doctorita noastra e indiferenta si cam tot ce stiu e ce citesc nimic de la ea. mai fac schimb de impresi cu o prietena a carei bebe e mare decat al meu cu aproape 2 luni.
Spor la treaba pt cele care inca mai au activitate


Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

dupa ce o sa treaca sarbatorile am sa caut un pediatru ca sa il consulte mai amanuntit pe Rares.
pana una alta mai facem papa mai dam iama la bebe si tot asa... si ce e cel mai nasol e ca cred ca ma paste o raceala
spor la treaba mamicilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Eefarcau: Daca vrei colacei, e cineva de la odisee care are de dat. Daca citesti capitolul prezent, vei vedea ca a dat adresa de mail, incat sa stabiliti cum sa procedati (e ceva cu Mirela, dar nu mai stiu exact).

Sugubina: Eu nu intru pe FB, nu stiu ce s-a discutat, dar din ce ai spus tu, ma gandesc ca e vorba de cum sa pastrati copiii cat mai curati dupa masa. Zic bine? Si solutia propusa a fost sa legi o carpita la gat ca la coafor? Sa stiu si eu, sa incerc... ca in curand voi avea nevoie... Am mai auzit ca sunt foarte utile babeticile de plastic cu buzunarase care sa colecteze mancarea. Astfel, hainele sunt acoperite de barbetica, mancarea nu ajunge nici pe haine, nici pe jos, iar dupa masa doar stergi baveta cu o carpa uda sau cu buretele de bucatarie si gata cu tot. Am auzit si eu, am vazut la cineva, dar nu stiu de unde se cumpara. Daca cineva stie despre ce vorbesc si stie unde se gaseste, sa dea de stire, ca mergem si noi sa luam.

Votat fetele. Ce diferenta mica intre Scorpiutza si baiatul acela... Noi suntem multe, dar el, oare nu e de la o alta odisee si s-au luat dupa noi cu votatul in masa? Ca nu imi imaginez altfel cum sa aiba atatea voturi... Fetele, hai sa tragem tare! Care intrati si pe FB, rugati-le si pe cele care nu mai arunca un ochi la odisee sa nu uite sa voteze!

Azi am cumparat diverse, ca de Iepuras, pentru toata lumea din jur si tare bine a fost. Fata a stat in wrap, la un moment dat a si adormit, iar eu mi-am facut de cap cu cumparaturile. Am gasit lucruri frumoase foc, abia astept sa le daruiesc.

Spor la curatenie, facut mancare, vopsit oua si toate cele! Si nu in ultimul rand petrecere frumoasa si vreme excelenta pentru cele care au plecat de acasa sa isi incarce bateriile! Si pentru toata lumea bebei cuminti si sanatosi!


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput