Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata !

Adi, drum bun si usurel si Paste Fericit cu bebeii!

SI noi mergem cred in fiecare luna, s-o verifice pe la plamani si gatutz si sa vada daca mai ia in greutate. Dupa Paste avem revizia de 4 luni (si vaccinelul).

Eea_farcau, bine ai venit! Povesteste-ne despre bebele tau.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Ola fetele cochetele,

Eea_farcau - bine-ai venit, spunene ce ai fetita, baietele, cate lunite are, ce greutate, ce papa si mai ales cum papa...

Va doresc tuturor celor ce plecati sa aveti partede un drum cu trafic usor, fara ambuteiaje, sa va bucurati de zilele libere petrecute impreuna cu cei dragi, si mai ales va urez un calduros Paste Fericit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

Buna dimineata !!!
Eu pot sa spun ca sunt o mamica FOARTE fericita si norocoasa. Soricelul sau "dihorasul" cum ii mai spune ta`so are 4 luni si o saptamana.
Desi Rares nu mai papa san de la 6 sapt. o da pe lapte praf si ii place la nebunie. Am inceput diversificare de aprox 3 saptamani.
Ii place totce inseamna mancare si suculete! ce mai un mancacios doar e baietel si seamana cu taticul.
Ultima data cand ne-am cantarit avea cam 7200g si aprox 64 de cm. tin sa pecizez ca sa nacut cu 3200 si 50 cm un puisor mic siplin de viata.
Momentan ne chimuim cu dintisori... ufff ce sa facem asta e o sa trecem si peste asta ...
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1832822510&sk=photos
pt poze cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

De mancat... manaca ca un porcusor ... mult....... dimineata o sticla cu lapte dupacare pe la 11-12 o sticaluta mai mica de lapte si fructe, la pranz laptic si legume, si ultimele 2 mese sunt doar de lapte.
la maxim ora 23 ia somn pana dimineata pe la 6-7( azi a dormit pana la 8 ) fara sa se mai trezeasca peste noapte,evident ca daca il supara rau gingiutele se trezeste maraie ii dau suzeta si adoarme la loc.
Voi ce a-ti folosit pt dintisori..? dentinoxul pare a fi apa de ploaie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui eea_farcau

Buna dimineata !!!
Eu pot sa spun ca sunt o mamica FOARTE fericita si norocoasa. Soricelul sau "dihorasul" cum ii mai spune ta`so are 4 luni si o saptamana.
Desi Rares nu mai papa san de la 6 sapt. o da pe lapte praf si ii place la nebunie. Am inceput diversificare de aprox 3 saptamani.
Ii place totce inseamna mancare si suculete! ce mai un mancacios doar e baietel si seamana cu taticul.
Ultima data cand ne-am cantarit avea cam 7200g si aprox 64 de cm. tin sa pecizez ca sa nacut cu 3200 si 50 cm un puisor mic siplin de viata.
Momentan ne chimuim cu dintisori... ufff ce sa facem asta e o sa trecem si peste asta ...
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1832822510&sk=photos
pt poze cu





Am vazut pozele cu bebelu' sa va traiasca e un dragalas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

multumesc mult Ramo P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

sugubina de unde ai colaceii pt bebe? si eu a-si avea nevoi pt ca ne incumetam sa mergem in concediu cu piciu la mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Buna,

anymona uau iara eram sa ne intalnim ha!? Super tare! Vezi ca maine am kineto la 15 si ajung in parc in jur de 16 max, intru pe la Gloria si ma indrept deobicei pe lg lac la aia cu targu si dupa pe lg lac dam tur. Tu can iesi ? Deabia astept sa ne intalnim. Azi am dat o tura cu doo mame de la alte odisei, a fost tare placut.

Hahah sotii astia ce se mai supareaza ei asa..Mare chestie ca impingia la carut !

ral_eli se face revizie la 5luni? Ca noi nu fuseram...

Sunset am votat! Stai linistita ca bagam tare pe ultimele zile din luna si sigur castigi!!!

eea_farcau cate luni are bb? Ce papa? ai inceput diversificarea? Da si tu un link cu poze sa va admiram! kiss!

Crissellena merci de gandurile bune. Azi a fost o zi mai buna-parca Pufele au stiut si imaginati-va ca au sarit scularea de la 6-7! S-au despatucinizat la 9juma!!! da, e real..Am dat putin laptic si dupa au fost tare cumintele, mamy si dady au putut sa faca petit dejune si sa il si manance imediat!


Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


Sugu, da-mi nr tau pe PM sau pe FB si dc sunt in parc la ora aia te sun. Sunt sanse mari sa fiu pe acolo la 16. intri in parc chiar pe la intrarea de vis a vis de cinema gloria? aia din statia de troleibuz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetelor, eu vreau sa va urez inca de pe acum Paste fericit!Uff, bebe bate in tastatura, vrea si el sa va ureze toate cele bune!
noi plecam de maine pe la 12, ca intarzii eu plecarea cu coaforul meu. Am gasit sa merg de la 10.


eu nu reusesc sa fac mai nimic de Pasti, ieri nu am avut gaze (prin urmare bebe nu a putut face hidromasaj), azi nu avem apa (vine maseuza la mine, mi-e si rusine ca nici dus n-am facut)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Paste Fericit tuturor celor care plecati!
Mai e putin, asa ca am zis sa incerc sa va prind pe toate. E primul Paste cu bebelusii nostri .



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput