Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

m-am inscris si eu la recomandarea unei prietene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

merit bataie! eu cu norul meu deasupra capului am uitat bunele maniere multumesc pentru urarile de ziua mea si va imbratisez pe toate!
si va multumesc si pentru gandurile bune. azi ma simt mai optimista: a venit sotul acasa si mi-a povestit ce e "curtat" de niste firme. salariul e mai mic dar nu o sa mai plece de acasa in deplasari. inca nu s-a decis.vedem...
azi am fost cu bebe la doctor , "revizia" de 5 luni. am fost ca o "doamna" cu masina si bebe a stat cuminte in scoica. i-am dat niste jucarii sa aibe ocupatie pe drum.

simona, e mai bine acolo decat aici. eu as pleca din tara si maine dc as avea ocazia.

mami de Robert Petru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

I-am zis sotului ca vineri vreau si eu sa ma fac frumoasa, coafor, cosmetica, etc....ca si-a luat liber. Cica :Ök. M-am programat eu la toate cele si in seara asta imi spune: "Sper ca termini pana in ora 10.Ca vreau sa plecam devreme sa nu prindem trafic."
Bine gandit, dar tu acum imi spui mie?
Pai schimba-ti ora de programare.
Da, ma ca eu gasesc asa de usor de pe o zi pe alta loc disponibil cu 2 zile inainte de Pasti.

Asa ca parca vad ca merg nearanjata de Pasti!Unde sa ma duc?
Maine stau pe net sa iau toate saloanele la mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

FETELOR VA RUGAM DIN SUFLET SA NE VOTATI nu de alta dar baietelul de pe locul 2 vine furtunos din spate si daca nu luam masuri o sa pierdem si degeaba stradania de o luna incoace



ramo cata dreptate ai cu taticii astia am si eu una bucata acasa care daca i se pare lui ca sta prea mult cu fi-sa deja scoate flacari ca nu ma ocup de copil...bine zicea miruna ca daca ar fi trebuit sa nasca ei sau sa stea cu copii vai de capul nostru

PS si mie imi cade parul rauuuuuuuu

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

ahhh doamne cat mai ureaza sa modereze mesaje....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

abea astept sa pot discuta cu voi... sunt entuziasmata :D dupa ce am citit pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissellena spune:

Sugu, ai rezistat eroic pana acum, sunt sigura ca vei fi puternica si de acum incolo, mai ales ca pe zi ce trece copilasii nostri ne fac tot mai multe bucurii care ne alunga oboaseala si grijile. Multa putere! Ai cele mai frumoase doua motive din lume sa fii vesela!

Fetele care plecati de Paste, sa va odihniti , s va incarcati bateriile si sa ne aduceti povesti frumoase! Distractie placuta si Paste fericit!

Voi cum stati cu pregatirile de sarbatoare? Eu nu reusesc sa fac nici jumatate din ce faceam in anii trecuti. Faza e ca nu prea imi mai pasa. Acum daca imi vad gaza vesela si sanatoasa, nu mai conteaza ca nu sclipeste totul de curatenie sau ca nu sunt 10 de feluri de mancare in frigider. Daca ar fi dupa mine, as manca doar salate si paste. Dar... deh! trebuie sa fiu si eu cat de cat in rand cu lumea

In alta ordine de idei, gaza mea inca nu are de gand sa se rostogoleasca in nici o directe Dar e jucausa, da din maini si din picioare de parca ar vrea sa decoleze. Azi pentru prima data a facut conversatie cu ea insasi in oglinda. Ce a mai chinuit si ce s-a mai alintat! Pana acum cand se vedea se intoarcea in cealalta parte E pe zi ce trece mai expresiva si eu nu ma pot dezlipi de ea. Ce frumos e sa fii mama!!!

Pupici pentru mamici si pentru bebelasi dragalasi!

P.s. Votez zilnic fetitele din concurs, si pe Matia al Alinei!
P.S. 2. Si mie a inceput sa-mi cada foarte tare parul. S-a indesit pana acum ca sa aiba de unde sa cada Tanti de la coafor mi-a zis ca nu are sens sa-l tai scurt, pentru ca oricum o perioada o sa cada, dar ca se va regenera . Asa ca i-am luat doar varfurile si ma bucur de parul meu lung ( cat mai e din el..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna,

anymona uau iara eram sa ne intalnim ha!? Super tare! Vezi ca maine am kineto la 15 si ajung in parc in jur de 16 max, intru pe la Gloria si ma indrept deobicei pe lg lac la aia cu targu si dupa pe lg lac dam tur. Tu can iesi ? Deabia astept sa ne intalnim. Azi am dat o tura cu doo mame de la alte odisei, a fost tare placut.

Hahah sotii astia ce se mai supareaza ei asa..Mare chestie ca impingia la carut !

ral_eli se face revizie la 5luni? Ca noi nu fuseram...

Sunset am votat! Stai linistita ca bagam tare pe ultimele zile din luna si sigur castigi!!!

eea_farcau cate luni are bb? Ce papa? ai inceput diversificarea? Da si tu un link cu poze sa va admiram! kiss!

Crissellena merci de gandurile bune. Azi a fost o zi mai buna-parca Pufele au stiut si imaginati-va ca au sarit scularea de la 6-7! S-au despatucinizat la 9juma!!! da, e real..Am dat putin laptic si dupa au fost tare cumintele, mamy si dady au putut sa faca petit dejune si sa il si manance imediat!


Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

raleli, imi pare rau ca treci prin situatia de care ne povestesti. Sper, totusi, sa aveti intelepciunea de a depasi momentul.
doura, nu le dau linte, ca n-am ajuns asa departe. Dar broccoli le place. Oricum,le dau 3 buchetele amandurora, deci nu e cantitate mare, cartoful e mai periculos ca baloneaza.
sugu, in fiecare zi ma gandesc cum poti face fata tuta sola la pufe. eu mi-am luat o bona de dupa Craciun pt ca innebuneam si mama nu am si soacra e nepriceputa si cam comoda.ma ajuta, doamne fereste, cat poate, dar oboseste si decat sa o am pe constiinta, mai bine o bona. eu nu pot sa imi imaginez cum le biberonezi tu simultan, cum le faci baie si tace una cand ailalta e in apa etc. io joc in imblanzirea scorpiei, registru tragic, in fiecare zi. nici gand de simultaneitate la bebeii mei. as innebuni singura. mereu cand obosesc ma gandesc la tine si iar te fac eroaua mea si trec mai departe. te admir enorm.esti foarte sufletisa, esti cea mai bucatareasa, cea mai rabdatoare.si parolista. love u!
sa stii ca si mie imi e greu: 2-3 kineto/saptamana, carut de 19 kg, uneori scos de cate 2 ori/zi, 2 fructe, 2 legume, laptele etc. in zilele cand nu merg la kineto, le fac de 2 ori/zi la fiecare cate 15 minute ce le fac tantile alea. pur si simplu nu am timp cateodata nici de pipi. de aceea mai ies cate o ora-dopua, ca altfel turbez. sa ma vezi cand ma duc la farmacia de peste drum: ocoleeeeeeeeeesc!!!

raportez bebe ioakim trezit de la 6, dupa ce bebe ana s-a trezit la 3 juma si a adormit la 5.30.apoi dat cate 100 ml piure de legume cu branzica la amandoi.smotru cu mokete spalate, aspiratoare, perdele etc. intre timp, preparat legume de vreo 3-4 feluri, permutari si aranjamente, ca bb ioakim facea mutre la toate. asa ca le-am combinat cu pere. a mancat ca porcu 160ml.
la ora 2 am rupt usa sa ma embelisez la coafor: decolorat, vopsit, tuns, placa. apoi carrefour. baita. calcat. bagaje.

plecam de Pasti la Moeciu. abia astept. plecam vineri la 5 dimineata, ca sa nu prindem aglomerat. si-asa ei se trzesc pt papa atunci.
dau cartea la sugu si o pune ea. vedeti ca am printat-o: de fapt e un docoment cu muuuuuuulte opinii despre diversificare, unele se bat cap in cap (da miere, nu da miere, pune sare/nu pune sare, incepe cu portocala/cu marul, incepe la 3 luni/la 4 luni). dar e buna pt ca are vreo 100 de pagini cu retete pe varste: ciorbe, supe, sufleuri, budinci, tocanite care suna tare bine. selectati ce va place. sa nu ma luati la refec ca sunt kestii contradictorii, zic eu ca retetele alea sunt partea buna a documentului.

hai sa Pastem fericite cu bebeii nostri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

sugubina eu ma duc lunar pana la un an. cantarit, masurat, verificat nas, urechi, ... ascultat inima plamani mai intreb una-alta si imi da compensata (adica vigantolul + calciu)...

voi numai la vaccin mergeti?

mami de Robert Petru

poze

Mergi la inceput