Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(28)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

si noi vrem sa va uram UN PASTE FERICIT cu multe impliniri si sanatate...este primul paste cu bebe si de fapt cel mai frumos din viata mea

Votati scorpiuta AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Paste fericit!
Un mare de la noi!

Elfica,barbetica despre care vorbesti tu äm gasit la Carefour...este usor de folosit.Sandra plange numai cand o vede pt ca am tras un pic mai tare de ea cand am dat-o jos si am zgariat-o un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

ELFICA eu am mai vazut si in Kaufland de la Primi Pasii si e destul de ieftina in cazul in care nu o sa o accepte.
Am rezolvat cu colacelul. imi imprumuta o mamica vecina cu mine, oricum am nevoie de el doar pt o saptamana cat vom fi la mare.
Deci cine dintre voi a mers cu avionul cu bebe mic?

Maicute de baietei voi decalotati puta? am primit si eu tot felul de sfaturi si nu stiu ce sa fac... Am auzit ca este ceva crema care "dizolva" pielita si nu e dureros pt copil. Nu stiu cum se cheama daca stie cineva va rog sa imi ziceti si mie. din cate stiu in ungaria este asa ceva, dar pe cine am eu un ungaria e un barbat care habar nu are de asa ceva si poate ca daca ii dau denumirea face rost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissellena spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

Eefarcau: Daca vrei colacei, e cineva de la odisee care are de dat. Daca citesti capitolul prezent, vei vedea ca a dat adresa de mail, incat sa stabiliti cum sa procedati (e ceva cu Mirela, dar nu mai stiu exact).

Sugubina: Eu nu intru pe FB, nu stiu ce s-a discutat, dar din ce ai spus tu, ma gandesc ca e vorba de cum sa pastrati copiii cat mai curati dupa masa. Zic bine? Si solutia propusa a fost sa legi o carpita la gat ca la coafor? Sa stiu si eu, sa incerc... ca in curand voi avea nevoie... Am mai auzit ca sunt foarte utile babeticile de plastic cu buzunarase care sa colecteze mancarea. Astfel, hainele sunt acoperite de barbetica, mancarea nu ajunge nici pe haine, nici pe jos, iar dupa masa doar stergi baveta cu o carpa uda sau cu buretele de bucatarie si gata cu tot. Am auzit si eu, am vazut la cineva, dar nu stiu de unde se cumpara. Daca cineva stie despre ce vorbesc si stie unde se gaseste, sa dea de stire, ca mergem si noi sa luam.

Votat fetele. Ce diferenta mica intre Scorpiutza si baiatul acela... Noi suntem multe, dar el, oare nu e de la o alta odisee si s-au luat dupa noi cu votatul in masa? Ca nu imi imaginez altfel cum sa aiba atatea voturi... Fetele, hai sa tragem tare! Care intrati si pe FB, rugati-le si pe cele care nu mai arunca un ochi la odisee sa nu uite sa voteze!

Azi am cumparat diverse, ca de Iepuras, pentru toata lumea din jur si tare bine a fost. Fata a stat in wrap, la un moment dat a si adormit, iar eu mi-am facut de cap cu cumparaturile. Am gasit lucruri frumoase foc, abia astept sa le daruiesc.

Spor la curatenie, facut mancare, vopsit oua si toate cele! Si nu in ultimul rand petrecere frumoasa si vreme excelenta pentru cele care au plecat de acasa sa isi incarce bateriile! Si pentru toata lumea bebei cuminti si sanatosi!


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE


Elfica, sunt in magazinele Kaufland babetele din acelea. Pretul nu mi-l mai amintesc, dar oricum, erau ieftine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

dragele mele


va doresc un 'PASTE FERICIT!' alaturi de familile voastre, mesele sa va fie imbelsugate, iar sufletele sa se deschida catre Dumnezeu in aceste zile minunate ale crestinatatii si nu numai.


mami de Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel 12.11.2008 si de Antonia Stefania 01.12.2010 minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dosita spune:

PASTE FERICIT!

Elfica Sugubina vorbea despre o babetica "home made",un prosop (sau orice carpa) in care se taie o gaura la mijloc, prin care intra capul copilului, iar materialul ii acopera toate hainele, ca la coafor
eea_farcau eu nu decalotez, poti face mai mult rau decat bine, eu zic sa lasam natura sa-si faca treaba, eventual dupa varsta de un an, un an jumate, daca nu-si revine treaba de la sine vom vedea ce masuri luam. Eu mai am un baiat care are acum 15 ani, la fel am procedat si cu el si s-a rezolvat situatia fara nici un fel de interventie. Despre crema aceea am auzit si eu, nu stiu cum se numeste, dar la fel consider ca inca nu este cazul.

Mami fericita de ARON (12.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna idee cu babeta de cauciuc. Nu am fost niciodata la Kaufland, si am auzit ca au chestii pacolo ca de ex pudra de migdale eftina (sa o folosesc la praji montignac).

Sa va povestesc scena: le-am pus in langa alta pe spate. In doo sec, Mara ea calare pe sorsa, pe burta se sucise.I-a bagat mana in gura, mai precis destu mare si Ilinca sugea la greu. Si reciproc Mara a gasit sub ea mana Ilincutei si a inceput si ea sa o suga..Ce mai le place in soreneie..

Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Am intrat scurt, sa va urez sarbatori de poveste alaturi de bebici si sa va odihniti zilele astea.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

buna seara, drag barlog!!

Am intrat sa va urez un Paste fericit alaturi de minunile voastre!!..
Sfintele Sarbatori sa va inunde suflete de pace si credinta, sa va umple casa de lumina si sa va aduca mai aproape de cei dragi...

despre noi:...precum stiti am inceput diversificarea..ana papa destul de bine....mai putin laptele, care pt ea este cahhhh....adipapazi, cat lapte mai papa ai tai frumosi??

in rest, ana, ma tine in priza toata ziua...doarme din ce in ce mai putin, ziua...seara la ora 22 pica lata si se mai trezeste dimineata la 8...

eea_farcau..., bine ai venit la noi in barlog!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

De Pasti – Tudor Arghezi

La toate lucarnele si balcoanele
Au scos din cer ingerii icoanele
Si-au aprins pe scari
Candele si lumanari.

Orasele de sus, in sarbatoare,
Au intins velnite si covoare,
Si ard in potire
Mireasma subtire.

Si din toate ferestrele odata,
Mii si sute de mii,
Heruvimii fac cu mana bucalata
La somnorosii copii.

Mergi la inceput