Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Paula mc .Poate ca Raul s-a speriat mai mult din cauza faptului ca il tineai si nu de altceva.La noi cel putin asa se intampla cand ii curatam nasul sau altele.

Legat de articol:deja unii nu mai stiu ce sa mai spuna,mi se pare de cacao.Dar am vrut sa va arat si voua.Pana unde duc anumite chestii.Acusi o sa zica ca si LM-ul nu mai e bun

Eu astazi am aflat o alta versiune la ceea ce s-a intamplat in maternitate.Stiu,ar trebui sa nu ma mai gandesc insa pe mine ma macina si acum niste ganduri.Doctorita care s-a ocupat de Paul imediat dupa ce am nascut mi-a spus ca Paul in timpul operatiei se asfixiase si daca nu as fi insistat EU sa fiu operata iar travaliul continua s-ar fi putut intampla o nenorocire.Era sa cad din picioare cand am auzit.Dupa aproape 9 luni stiu si eu exact ce a patit.



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

btz despre articol si eu am cam aceeasi parere cu paula. La borcan sunt contaminate, proaspete au pesticide sau hormoni de crestere, daca nu sunt tratate iar nu sunt bune ca au fungi si paraziti... pai si noi ce sa mai facem? Hai toti inapoi la sat sa ni le cultivam... dar stai ca pamantul oricum e si ala poluat!

paula nu poti face in cuptor pe gratar? Ca pt mine ala tot gratar se cheama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

paula, sa iti raspund..copilasii nostri au cazut pentru ca nu dadeau semne ca se misca prea mult. in prezenta noastra unde il puneam acolo statea, nu se intorcea,nu se impingea in picioare..
si totusi, cd nu eram,..facea ce facea si ajungea jos.
acum e mai simplu..il tin pe covor si gata.dar incepe etapa apucatului, ridicatului..
oricum, alta viata frate de cd se mai si joaca!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

victo - cartoful dulce eu i l-am combinat cu succes cu fructe (cu pere), zeama ramasa de la cartof si pere a fost un deliciu (si pt mine si pt bianca)

racusor - nu stiam ca poate constipa cartoful dulce

diana - eu am inceput sa ii dau LP cu lingurita (bine nu mult 30-50 ml dar e un inceput)

Ilinca - nu ai incercat sa ii dai LP cu lingurita? A mea se satura cu LM dar incerc sa o obisnuiesc si cu LP ca LM nu o sa fie la infinit. Adica nu ma vad alaptand pana la 2 ani

mycya drum bun

crissteo safe feeder e in carrefour de la primii pasi 10 lei (scrie saculet hranire, acolo la biberoane). Eu nu schimb saculetul, iau altul nou

eladea - mie imi mai curg sanii dar rar, dar nu pun nimic, schimb bluza si gata. Ma gandesc ca ar tb schimbate tampoanele mai des, eu stiu?

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Multumesc pt gandurile voastre!

maria are acum 6600g oscileaza de fapt intre 6500 si 6600 lungimea e de 70cm.

da cu tot cu infatrini t din toata luna acesta este rezultatul!
malabsortia este determinata de mai multi factori cum ar fi, intestin scurt, lipsa uneia sau a mai multor enzime...si tablouc poate continua in acest sens!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Carla la fel si noi, nu mancam decat in bucatarie in scaunele, iar cand vine sotu stau cu noi la masa le dau sa molfaie cate o bucatica de paine.
Tin mult sa ne obinuim toti 4 la masa, sa fie un moment in care failia se reuneste si sta de vorba. De cand avem copii ne-am mai ordonat si noi .

Paula ce tunsulici dragut ai . eu am vrut sa-l tund pe Felix ca e pre electrocutat da mi-au sarit toti in cap ca asta e farmecul lui.....mai nou i se spune Papadie .

Cat despre mancare....eu m-am saturat de subiectul asta, sunt ingrijorata da ce sa fac.....voi sunteti mai norocoase ca mai aveti pe cineva la tara dar eu tre sa alerg pe la ferme . Apoi eu ii protejez cat pot acasa dar cand pleaca la gradinita aveti impresia ca o sa le dea mancarea la aburi sau biologica . Asta e facem si noi ce putem si cat putem......din colo de care....din pacate asta e lumea in care traim. La cat de mult s-a inmultit populatia terei ar fi imposibil sa ne hranim toti bio.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Multumesc pt gandurile voastre!

maria are acum 6600g oscileaza de fapt intre 6500 si 6600 lungimea e de 70cm.

da cu tot cu infatrini t din toata luna acesta este rezultatul!
malabsortia este determinata de mai multi factori cum ar fi, intestin scurt, lipsa uneia sau a mai multor enzime...si tablouc poate continua in acest sens!

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)


Fata prieteni mele avea abia 6kg la aproape 7 luni si pediatra nu s-a stresat. Ce sa zic decat sanatate multa ca e mai buna decat toate.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Vlad nu a cazut pana acum, nici din pat, nici de pe masuta de infasat, asta pt ca e el lenes, si nu se misca. ma asteapta cuminte intins pe pat cu cracii goi, pana eu ma spal pe maini si arunc scutecul murdar. de multe ori am stat si l-am pandit din usa, mai mult timp sa vad ce face. si sta cuminte, isi ridica picioarele, povesteste, dar nu se ,misca din loc.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



este incredibil Vladut....
Dar el este mai fasnet in alte capitole...Cine mai face "doua doua"?...

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Dragaica, cum sa-l tunzi pe Felix? Eu l-am tuns pe Raul ca ii era prea lung si deja ne deranja ( si pe mine si pe el), dar la Felix nu e cazul!!! E un dulce si un frumos...Si Sebi mi-e tare drag, dar Felix e slabiciunea mea, e atat de serios el intotdeauna!!!!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu sincer nu am f mare incredere in toate articolele, internetul asta e plin de multe informatii, dar si multe bazaconii. Cred ca pot fi si publicitati negative.
Cat despre asta cu consumul de hrana bio, eu mi-as dori, dar fac ce pot si nu pot spune ca as baga mana in foc ca chiar toate loturile de productie bio sunt bio. Traim in lumea in care traim, cu aerul pe care il inspiram, cu o hrana plina de pesticide/hormoni/metale grele s.a.m.d, stres mult si lista poate continua, eu nu imi voi bate joc de sanatatea mea si a copilului meu, dimpotriva, voi incerca sa mancam cat mai natural, cat mai variat si echilibrat, dar nu voi face o tragedie pt ce nu are eticheta bio pe ambalaj.

La capitolul papa, inceputul nu a fost promitator, se punea pe urlat, incepusem a-l tine in brate sa pape, dar eram constienta ca nu e in regula si ca va fi din ce in ce mai greu, asa ca l-am lasat in scaunel, sa pape cat vrea, fara maimutareli, doar cu multe zambete, bravo si hmmm, ce bun e.
Totusi, in multe cazuri nu e vorba de greseala parintelui, ci de firea copilului.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput