Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Oana inca nu le-am facut pasapoartele dar nu dureaza 30 zile in nici un caz,max 2 sapt ne-a spus o cunostinta ce lucreaza acolo.

Crispro nu am cumparat tarcul,l-am primit imprumut de la niste prieteni din Bucuresti.A fost destul de complicat cu transportul ca are 2/2m si era taman in mijlocul Bucurestiului,deci eram in cautari de dube!Si mi eimi place muuult doar ca nu prea am cum sa intru acolo dupa ei,trebuie sa fac o usa daca ma lasa proprietarul ca e si destul de inalt,are 1m si 10cred in inaltime



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


eu iti spun din propria experienta...anul trecut Marius a mers inainte cu o luna si i-au spus ca dureaza 30 zile lucratoare, acum ca se tiparesc la Bucuresti ...l-au sfatuit sa nu riste ca eram la limita asa ca si-a facut din acela valabil 1 an care e gata mai repede...acum trebuie sa isi faca din nou si diferenta la pret era doar de 50 lei
poate la voi e altfel...eu zic sa te mai interesezi!


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Si Raul mananca oriunde, de la oricine si oricat . Si repede...
Acum am intrebare legata de dieta mea...Nu am cum sa fac gratar de vita, am cum sa o fac acasa pe aragaz sau cuptor sa fie asemanataoer cu gratarul?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9


pune carnea intr-o tigaie teflonata, pe aragaz



Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am fost la masaj, inca nu am recuperat tot ce ati scris. Am ajuns la mesajul Paulei cu cei 2%. Si eu pana acum ii dadeam la Smurd- anul asta Alex are prioritate. Paula, iti trimit pe mail formularul cu datele deja completate. E o fundatie care strange bani pt mai multi copii cu probleme. Eu ii zic Dianei (mama lui Alex) numele tau complet, ea il transmite fundatiei, si atunci ei stiu ca tu ai pus banii special pt Alex. Mii de multumiri!!! Paula, iti trimit pe adresa de mail gasita pe Fb, cu numele de fata! Trebuie completata declaratia cu datele tale, si atat, si depusa la finante pana in 15 mai.

Si mai vreau sa va multumesc fetelor care i-ati transmis lui Alex urari de LMA ( Rodi, Cris, Paula, Ilinca, Racusor, ma bucur ca v-ati gandit la ei! SI poate unele dintre ei au trimis sms sau banuti fara sa zica undeva, va multumesc si voua!





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Iuliana, .

Tu fete, ma bucur ca va ajuta rezumatul saptamanal. Mie mi se pare ca scriu ca o compunere de clasa a doua, plicticoasa... dar macar cateva idei de baza sa fie in ea, sa mai aflati si voi ce s-a mai intamplat.

Btz, ce ati facut la kineto? I-a placut lui Paul?

Dragaica, cum merge carnita la Felix?

Merg sa culc copilul, sa vedem cat dureaza... aseara a durat o ora. Acum rad, dar aseara eram numai nervi.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, eu am un fel de plita pt aragaz, dar si gratar pt aragaz.
Ca sa fac si eu rost de niste rosii, Gratarul pe lemne/carbuni e chiar toxic, din cauza dioxinei care rezulta in urma afumarii/carbonizarii..pe Mencinicopshi l-am auzit, nu e gaselnita mea .

Crisu', ai o inimioara, o meriti din plin!!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Dragaica, cum sa-l tunzi pe Felix? Eu l-am tuns pe Raul ca ii era prea lung si deja ne deranja ( si pe mine si pe el), dar la Felix nu e cazul!!! E un dulce si un frumos...Si Sebi mi-e tare drag, dar Felix e slabiciunea mea, e atat de serios el intotdeauna!!!!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9


Mai deci toata lumea are ceva cu Felix ma ratoiesc la vecini mereu zic, "Da Seby cu-i ramane".....vezi ce fel e viata, daca stai incruntat toata lumea vrea sa-ti intre in gratii daca esti sociabil si ubacios ca Sebyloi lumea te ignora. Cata nedreptate domle'

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Cris - Felicitari pentru inimioara - meriti 10 mari si rosii!!!!

Meniul nostru azi:

a tot supt toata noaptea asa ca nu i-a ajuns lapticul de la 6
8 - cereale HIPP - 180
12 - orez cu dovleac si carnita de pui cam 200-220
16 - mar copt(4 mere mici), banana(una) si branzica la cuptor - succes total!!!
19.30 - mar copt(2 ramase de la 16) si cartof dulce(unul)

Acum doarme - pentru cata vreme nu stiu .

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Diana, pai doarme acum Eva??? sa nu te tina treaza la noapte...

Paula, io am o tava www.shopmania.ro/magazin~online-kitchen-dining~produs-tava-gratar-24x24-cm~p-7601657.html" target="_blank">asa pt gratare, dar mai am si grill electric, ca noi suntem mari fani gratare. Nu ai o tava din aia?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

CRISPO normal ca i-a placut lui Paul la kineto,le-a plimbat atat pe ea cat si pe dr cu masina "brummm" si bineinteles ca le-a si umplut de saliva.
Ehhh exercitii ca de obicei,sfaturi,poze si tot tacamul.

Dragaica mie imi plac amandoi la fel de mult

Bumble chiar am citit si eu pe un site ca nu e bun jarul la carnita si cel mai recomandat e grillul de aragaz.Acum si la asta sunt opinii pro si contra,cum ca teflonul ala incins ar dauna.In fine...
Eu fac cu ambele :P



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Iuliana, .

Tu fete, ma bucur ca va ajuta rezumatul saptamanal. Mie mi se pare ca scriu ca o compunere de clasa a doua, plicticoasa... dar macar cateva idei de baza sa fie in ea, sa mai aflati si voi ce s-a mai intamplat.

Btz, ce ati facut la kineto? I-a placut lui Paul?

Dragaica, cum merge carnita la Felix?

Merg sa culc copilul, sa vedem cat dureaza... aseara a durat o ora. Acum rad, dar aseara eram numai nervi.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex



Azi dam, ii astept sa se trezeasca si sa vedem.....

Fetili cat mai costa o masea de portelan????
Eu vreau sa-mi schimb lucrarile si am muuuulte
Am luat bilete pentru acasa 4200$ mama lor de nesimtiti plus cadouri plus tomatolog (cel putin 3000$) plus tre sa facem niste reparatii la casa o sa dam faliment

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput