Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Paula, esti o dulce, multam!

V e bine peste mediA varstei lui. E drept ca noi la 5 luni aveam deja 8,5 kg si papa numai LM atunci..

Feteleeee, daca va zic de ce nu puteam adormi aseara.. eu urmaresc Anatomia lui Grey, pe TVR1, lunea de la 22. Aseara l-a impuscat pe Derek, tot episodul a fost atat de intens, ca mi-a crescut pulsul tare si mi-a luat-o inima la galop si cu greu m-am calmat.
Moare Derek? Ca banuiesc ca Meredith pierde sarcina. Stiu ca voi sunteti cu o serie inainte.



hai mai fata cum sa-ti creasca pulsul de la filmul ala, m-am prapadit de ras. Eu sunt sadica si ma uit la cele mai oribile filme de groaza si n-am nici pe mama, dorm bustean iar tie iti creste pulsul de la Greey's Anatomy

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



Haide. mai. Eu urmaresc cu mare interes fiecare episod, nu-s asa slaba de inger, cam orice deschizatura, sangerare nu ma dau pe spate..dar incep sa realizez ca am periodic stare nasoala, asa.. cu palpitatii, in fine, eu mereu le-am gasit justificare.. pana acum.
Sotul radea de mine azi, ca aveam emotii pt Derek, dar i-am explicat, Derek e cu Meredith, eu cu tine.. ce sa-i faci. Doar cu Mark Sloan daca pot sta de vorba .

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Am venit de afara, am adormit copilul, am mancat, i=am pregatit si lui mamaliga cu branza din Lp si smantana sau iaurt. imediat se trezeste.

Am citit de Marius al Oanei, bravo!!! Si de 2 ori pe sapt... al meu m-ar lua inca o data de nevasta sa fie asa... Ce figura e si fratele tau.

Michelle, .

No, ce??? ce s-a intamplat? Alina (2005), Paula???

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


io vesnic pierd "actiunea"

cu fratelo hai sa va mai zic una

mama isi spala masina vineri...sambata apare fratelo, stam povestim, glumim etc...cand sa plece seara il rog si eu "Hai nu duci gunoiul meu te rog ca e plin cu pampersi si pute!" si ii plasez sacul
bun...am si uitat...
cam pe luni ma suna maica-mea nervoasa ca iar e masina murdara...ca fratele meu a plecat si ea primul drum l-a facut la benzinarie ca vesnic ii lasa masina asa ca are emotii daca mai ajunge la pompa sa bage benzina sau ramane in drum bla bla bla
miercuri...suna mama "Oana tu ce odorizant de masina ai de la Bamboo?...ca nu stiu ce a facut Mihai dar pute in masina groaznic"
no' ii zic ce avem noi in masina...si dupa ce inchid telefonul imi plica fisa'
asta de lene sa mearga pana la tomberon - la noi e nasol ca trebuie sa mergi cam 100m ...a pus sacul in portbagaj cu gandul sa il puna in tomberonul de la blocul lui maica-mea si numai bine ca a uitat...si mama a mai plimbat si ea sacul 3 zile ca nu s-a uitat in portbagaj

no' asa barbat "descurcaret" mai rar...


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Nu s-a intamplat nimic. Ca sa va satisfac curiozitatea( stiu cum e, ca eu sunt tare curioasa de felul meu) Pe scurt, Alina a spus ca ar tb sa o sustinem altfel pe Btz , nu laudandu-ne sotii si eu am reclamat lipsa de diplomatie. Atat a fost tot, nu sange pe pereti, urlete si zbierete. Au fost exact 2 mesaje. Poate nu tb sa reactionez eu, dar am o scuza...mi-e foame!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Cred ca am uitat sa ii zic La multi ani lui Tudor de Babiela!!!Sa cresti mare si sanatos! Esti un frumos si un dulce, noroc cu Fb ca te mai vad si eu! Am spalat geamurile, mai am... merg iar la treaba, copilul e la soacra.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Paula, esti o dulce, multam!

V e bine peste mediA varstei lui. E drept ca noi la 5 luni aveam deja 8,5 kg si papa numai LM atunci..

Feteleeee, daca va zic de ce nu puteam adormi aseara.. eu urmaresc Anatomia lui Grey, pe TVR1, lunea de la 22. Aseara l-a impuscat pe Derek, tot episodul a fost atat de intens, ca mi-a crescut pulsul tare si mi-a luat-o inima la galop si cu greu m-am calmat.
Moare Derek? Ca banuiesc ca Meredith pierde sarcina. Stiu ca voi sunteti cu o serie inainte.



hai mai fata cum sa-ti creasca pulsul de la filmul ala, m-am prapadit de ras. Eu sunt sadica si ma uit la cele mai oribile filme de groaza si n-am nici pe mama, dorm bustean iar tie iti creste pulsul de la Greey's Anatomy

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



Haide. mai. Eu urmaresc cu mare interes fiecare episod, nu-s asa slaba de inger, cam orice deschizatura, sangerare nu ma dau pe spate..dar incep sa realizez ca am periodic stare nasoala, asa.. cu palpitatii, in fine, eu mereu le-am gasit justificare.. pana acum.
Sotul radea de mine azi, ca aveam emotii pt Derek, dar i-am explicat, Derek e cu Meredith, eu cu tine.. ce sa-i faci. Doar cu Mark Sloan daca pot sta de vorba .

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8


Mark
dar nici cu www.imdb.com/media/rm1781107200/nm2222264" target="_blank">Jackson Avery nu imi e rusine


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Nu s-a intamplat nimic. Ca sa va satisfac curiozitatea( stiu cum e, ca eu sunt tare curioasa de felul meu) Pe scurt, Alina a spus ca ar tb sa o sustinem altfel pe Btz , nu laudandu-ne sotii si eu am reclamat lipsa de diplomatie. Atat a fost tot, nu sange pe pereti, urlete si zbierete. Au fost exact 2 mesaje. Poate nu tb sa reactionez eu, dar am o scuza...mi-e foame!!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9


pai una e sa o susti pe Btz...si alta e cu lauda
nu cred ca ai reactionat tu nepotrivit ca doar io te stiu

ca eu asa cum l-am "parat" la voi cu sosetele...tot asa il si laud pana la Dumnezeu si inapoi...iar sustinerea mea Btz o are neconditionat!!!

si io tot la z2 cu 800 gr mai putin decat ieri




Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Uite ca pentru prima data de la nasterea baietilor am citit si eu cap coada

Denisa felicitari la cat mai multi ani impreuna, sanatate ca-i mai buna decat toate si plecati sa va faceti de cap

Ooana ce spusesi maica de 2 ori pe saptamana,ioiii da aveti timp nu gluma , numai cand se uita spre mine ii zic ca mi-e somn si chiar imi e ........as dormi non stop.
Saracu nu mai zice nimic ma astepta sa-mi plece cardu de capre , ma ajuta, spala, face biberoane, curatenie, numai el le face baie, spre rusinea mea nu le-am facut niciodata baie baietilor, el pregateste apa tot. Singura problema e in weekend, eu vreau sa ma relaez dupa ce termin cu bucataria, el ma asteapta ca sa plece in garaj. Eemplu, sambata trecuta si-a cumparata o pompa de spalat masina si mi-a zis" eu cobor in garaj sa spal masinile", i-am zis ca nu vreau sa o spele pe-a mea si nici pe aia mare ca oricum va ploua , el nu ca pleaca si gata, i-am zis ca n-am terminat cu casa, copii trebuie sa-i scoatem acasa si el nu iese nicaieri si gata......mama au sarit scantei, ca ce el a ajuns sa-mi ceara voie cand sa iasa, i-am zis "DAAA"..... si-am plecat la vecina, l-am lasat cu copii. Vecina mi-a pus un pharel cu vin, m-a ascultat si mi-a zis "Mama asa sunt toti, ei vad lucrurile diferit, noi suntem de pe Venus ei de pe Marte, asta-i adevarul, ce al meu crezi ca nu face la fel, asculta de la mine ca-s mai batrana, sunteti amandoi obositi, nu mai aveti timp nici pentru voi nici pentru micile placeri personale, asta e, e baiat tare bun si nu se merita sa va certati asa, uite ce frumos e afara". M-am calmat m-am dus inapoi si l-am pupat,e el era tot tafnos asa ca a iesit din casa. Eu m-am pus in pat, copii dormeau, se intoarce dupa jumtatate de ora, se aseaza in pat, ma ia in brate si-mi zice ca ma iubeste . Zic unde ai fost,el, la vecini, am stat de vorba cu ei si m-au calmat...... Cat de norocoase sunteti ca aveti parintii langa voi si noi suntem norocosi ca avem asa oameni langa noi care ne fac sa vedem lucrurile la rece si dintr-o alta perspectiva....asa ca draga mea Btz trage aer in piept, calm, stiu ca e greu dar vezi tu ca intr-un fel sau in altul toate ne regasim in ce-ai descris tu. Toti invatam acum sa fim parinti, pentru barbati e mai greu nu ca le caut eu scuza da saracii asa sunt programati genetic .

Ooana faza cu sosetele e universal valabila, tti fac asa (ai putin tata care e o exceptie de la regula), eu intr-o zi era sa-i arunc hainele pe geam. Cand m-am intors acasa intr-o zi am gasit sosete pe masa de cafea, pantalonii langa birou, tricoul langa usa de la baie si chilotii langa pat in dormitor .....se pare ca sta i-a fost traseul....mi s-au blocat neuronii, am facut un scandal monstru sile-a strans cu promisiunea ca nu o sa se mai intample.......yeah right.......

Eladeea inca mai ai laptic.....mama ce producatoare esti.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Valeu ce-am mai scris, m-a palit comunicarea

Ok, intrebari:
- Seby vorbeste non-stop, ma-maaa, tataaa, dai,dai,, etc...in shimb Felix e la stadiu de Tarzan adica scoate numai niste "ghegheuri" acolo dar nu ca Seby. Cum e la voi, sa-mi fac griji pentru Felix?

- Vad ca fluctueaza temperatura lui Felix, i-am luat temperatura pe la 10 si avea 37,6 apoi a mancat a facut nani la 12, dupa ce s-a trezit, avea 37,1 nu inteleg, e infunctie de efort.......o fi de la dinti, dar nu vad nimic la gingii...

http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

eladea ca tot vorbim de jucarii, am vazut la tine www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Baby-Gymtastics-Bounce-Zebra/dp/B000EULX9I/ref=wl_it_dp_o?ie=UTF8&coliid=I27248QSALQE3T&colid=2KDK38LKQ1UB2" target="_blank">asta. Banuiesc ca a fost a lui Eric. I-a placut, s-a jucat cu ea? Ca ma mananca si pe mine sa i-o iau Medeei pentru cand o avea vreun anisor asa.


mai, cand Eric avea 1 an nu i-a prea dat importanta...pana pe la vreo 2 ani,...in schimb cand vin la noi copii in vizita, e atractia principala...se bat pe ea...

acum il pun pe Filip in picioare, in fata ei si se tine de ea...il pun si pe ea, dar inca e mic sa se tina singur, mi-e frica sa nu cada...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica
Ooana ce spusesi maica de 2 ori pe saptamana,ioiii da aveti timp nu gluma , numai cand se uita spre mine ii zic ca mi-e somn si chiar imi e ........as dormi non stop.


pai daca Matei adoarme la ora 20...pana la ora 22 suntem gata cu dus cu tot si in pat la somn

Citat:
Zic unde ai fost,el, la vecini, am stat de vorba cu ei si m-au calmat...... Cat de norocoase sunteti ca aveti parintii langa voi si noi suntem norocosi ca avem asa oameni langa noi care ne fac sa vedem lucrurile la rece si dintr-o alta perspectiva....


buni vecini aveti

Citat:


Ooana faza cu sosetele e universal valabila, tti fac asa (ai putin tata care e o exceptie de la regula), eu intr-o zi era sa-i arunc hainele pe geam. Cand m-am intors acasa intr-o zi am gasit sosete pe masa de cafea, pantalonii langa birou, tricoul langa usa de la baie si chilotii langa pat in dormitor .....se pare ca sta i-a fost traseul....mi s-au blocat neuronii, am facut un scandal monstru sile-a strans cu promisiunea ca nu o sa se mai intample.......yeah right.......


http://community.webshots.com/user/Dragaica

http://mytwinbeads.blogspot.com/

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010



asa gaseam si eu cand lipseam de acasa 2-3 zile si plecam in delegatie...uneori nu avea timp sa faca curat inainte sa sosesc eu sau soseam eu mai repede decat se astepta


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput