FIV in Ungaria 129

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

5ab1na, multumesc frumos pentru raspuns.

Am sa studiez acest link sa vad ce gasesc si eu.

Tin pumnii sa fie bine de data asta.


Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na
a si inca o problema. desi azi am mers pe jos la intoarcere, pana la deli si la locul de cazare si m-am simtit fff bine; am intrat si in piata; nu m-a durut burta; nu m-a durut nimic (cum de altfel nu m-a durut nici pana acum....) acum ma doare. ma dor strict ovarele. am inceput sa beau lapte si apa cu sirg. sper sa fie ok.

acum eu nu inteleg. in mod normal dor ovarele dupa punctie? sau ar trebui deja sa ma ingrijorez de o hiperstimulare?
fetele cu experienta va rog sa-mi raspundeti


wow...si te miri de ce te dor ovarele??
ar fi trebuit sa te odihnesti nu sa te plimbaresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

tannoo ce ascundeti in punguta?
cand vine barza?
nastere usoara

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

tanno nu m-am plimbarit
am venit spre locul de cazare pe jos
apoi am stat in pat, chiar am dormit si abia pe seara m-au durut ovarele.
raspunsul tau la intrebarea mea, daca voiai sa ajuti, trebuia sa fie ca e din cauza ca m-am plimbarit si ca nu crezi ca e hiperstimulare.

trei floricele din partea mea, pentru tine, sotia ta si copilul tau sau copiii tai. sa nu te superi cumva degeaba.

multumesc de raspuns. printre randuri de "repros" am inteles ca e din cauza ca m-am plimbarit:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

5ab1na- recuperezi azi la capitolul odihna! nu trebuie sa te necajesti, ni se intampla tuturor sa solicitam organismul fara sa ne dam seama imediat iar apoi sa ne resimtim. Pumnii strinsi si rata de fertilizare mazima.

Ah, si sfatul meu e sa te duci la hematolog. Nici eu n-am avut ce face si mi-am facut profilul de trombofilie ereditara. Si am aflat ca am o mutatie MTHFR hetero; am fost azi la Fundeni si am recoltat, ma duc dupa amiaza sa vorbesc cu dr sa vad daca imi suplimenteaza schema cu ceva anticoagulante- sa vedem azi cum imi ies analizele, ca estrogenii astia pe care deja ii iau ingroasa sangele. Sunt curioasa ce o iesi.

Deci luminati va rog o incepatoare in ale FIV-ului. Cate zile a durat la voi stimularea? Ca tot imi calculez numarul zilelor si imi da cu virgula................

Samirutzo, deci strangi gashka. Deci stai 2 zile- e poate reusim sa ne vedem. Pup iu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

Fetele,
Intrebare intrebatoare. Voi, inainte de fiv, ati luat ceva vitamine?
Imi zicea o prietena mai devreme, ca ea ia centrum, omega 3 si acid folic, ca asa i-au zis de la bucuresti. Sa ia din astea, cam cu 3-4 luni inainte de fiv, cica sa te vitaminizezi.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

eu in ziua 12 am avut punctia. z1 a fost cea cu prima injectie.

georgi eu nu am luat vitamine decat cu 2 saptamani inainte de fiv. elevit+acid folic. dar eu nu sunt reper. trebuia luat mai demult dar am tot amanat, am asteptat sfat de la doctor, am avut ceva probleme cu hepatita b cand mi-am intrerupt orice idee de a lua vitamine si tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

georgiana, eu iau acid folic si omega 3 + b-uri de la doppel hertz de la inceputul anului.tot cam de atunci mi-am schimbat si dieta, am adaugat mai multe alimente bogate in vit A si E + seminte de toate soiurile pt grasimi bune. Tot de atunci am luat si vreo doua kile

I-am spus si lui PK, in afara de acid folic nu a ramas impresionat de restul- de omega 3 adicatelea, a zis ca daca eu cred ca ma ajuta le pot lua in continuare ca nu imi fac rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

5ab1na, dap, si eu cam tot asa ma gandisem, ca punctia ar fi maxim in zi 14. Chiar asa, se poate intampla sa fie mai tarziu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

nu stiu nu ma pricep prea bine
numarasem in cazul fetelor de pe aici si-mi daduse in general ziua 13. dar am vazut si fete care au fost mai mult timp pe stimulare.

Mergi la inceput