Strugurasi de Sept-Oct 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

fetele, va mai intreb o data,o avea ceva daca folosesc o crema de corp normala pt burtica si sani?adik face rau la bebe,trebe neaparat special de gravi? ca vreau si eu la dusss si nus itu daca sa dau sau nu

Zubi, mami18+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Zubi, n-are nimic, eu nu am schimbat nici o cosmeticala pentru ca sunt graviduta. Important e sa ai grija de tine. Crezi ca sunt mai altfel cremele alea pentru gravidute? Mai scumpe, si atat

13+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Doamne mi-a plouat in gura la gandul spanacului facut de May !!!!!!!!!!! sunt si flamanda...... inca juma de ora si ajung la borsul cu perisoare facut de mama !!!!!!! sunt dependenta de borsuri si supe - de preferat cu ardei iute yum yum. as putea sa mananc zilnic fara sa ma satur ! cred ca in weekend o sa o pun si eu de o mancare cu spanac - eventual bagat intr-o omleta.

Lori 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani anca.Sa fii sanatoasa, sarcina usoara si bebe sanatos.
Eu nu m-am incarcat de par.............chiar deloc.Nici macar dunga aia pe burta..........dar mai avem timp.


18+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

De ziua Ancai.. ne-am rebotezat cu strugurasi..

Astept sesizarile sau neplacerile scrise...

19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MAi eu ma tampesc la creier...

Acu ma apuca greturile.. de cateva zile mi-i rau de la mirosuri..

19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

may, pai imi cumpar un borcan de spanac gata fiert si o sa iasa si mai rapid Dar, asta saptamana viitoare.Acum am mancat un o parajit ca-mi facusi pofta

zubi da cu crema te dai pe fata?aia nu intra in piele si-i face rau la bebe?Mai poti sa te dai cu crema pe corp ca nu are nimic.
Sunt gravidute car se duc la mare si se dau cu crema impotriva soarelui si nu le mai afecteaza.




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

De ziua Ancai.. ne-am rebotezat cu strugurasi..

Astept sesizarile sau neplacerile scrise...

19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Seidana, am sesizat ca nu ti-ai schimbat caruciorul pe prima pagina




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Cand vad eu capitol nou, dau sa intru, ma uit la prima pagina, vad aprilie, Ancaroro, zic..haaaa fetele nici nu au vazut, o sa fiu eu prima care sa-i zic LA MULTI ANI, cand dau mai jos.....ce sa mai,acuma cred ca sunt ultima, deci

LA MULTI ANI ANCA

Zubi, mami18+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Oana am sa-ti spun ce stiu concret, desi am auzit si altele. eu am ajuns la el la morofetala pentru ca doar la el era liber. Mai fusesem odata la control la el si mi s-a parut super amabil. La morfofetala mi-a spus ca fatul pare sa aiba ventriculii cranieni dar ca nu-mi spune ce inseamna ca as nu ma ingrijorez si sa revin dupa o luna ca sa vada care e treaba. I-am spus ca oricum in secunda 2 sunt pe net sa caut. Nu-ti spun ce implicatii putea avea un eventual diagnostic real. I-am aratat ecografia si dr mele care a urmarit sarcina (ea nu facea morfofetale) si a spus ca mai bine merg la Cluj la Stamatian, care e foarte bun ecografist sa-si dea si el cu parerea. Cand am ajuns la Cluj s-a uitat omu ca la masini straine la mine, copilul era dezvoltat perfect normal si nu intelegea unde a vazut el ventriculi dilatati.
O buna prietena a mea, cu DPN la 4 zile distanta a fost tot la Bisoc la morfofetala. I s-a spus ca bebele ei e perfect dezvoltat. La nastere s-a descoperit ca aer transpozitie de vase mari, o malformatie perfect vizibila la un control amanuntit. copilul a murit dupa o luna.
Si am mai auzit cate ceva despre omisiunile lui. Concluzia este ca nu am deloc incredere in abilitatile lui ecografice. Altfel, este foarte de treaba si explica (atat cat vede). De asta nu-l recomand. Sa nu mai zic si de Ionel, care din pacate, desi a fos12t bun medic candva, acum este extrem de superficial. El a urmarit sarcina prietenei mele si desi toata sarcina i-a zis ca e fetita si e sanatoasa, i-a zis ca e baiat abia pe la 8 luni. Sa nu mai zic ca nici el n-a vazut vreo malformatie la fat.

bujo mami de Filip si 18+ cu

Mergi la inceput