Strugurasi de Sept-Oct 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

fetele, va mai intreb o data,o avea ceva daca folosesc o crema de corp normala pt burtica si sani?adik face rau la bebe,trebe neaparat special de gravi? ca vreau si eu la dusss si nus itu daca sa dau sau nu


N-are nimic! Daca cumperi ceva nou, s-o incerci dupa ureche, sa nu cumva faci alergie la vreun component.

La multi ani ancaroro! sa ai parte de-o zi superba si multe cadouri! ...arunca si la noi o felie de tort

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

multumesc fetelor. Dau o felie de tort

lipsesc 2 ore si voi umpleti in capitol intreg

13+

Bijuteriile mele


Si cum te petreci azi, daca nu sunt prea indiscreta?




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Rachhel, sunt si eu mai tampa si nestiutoare.....de la insarcineala mi se trage, deci ma duc la

ia uite ce tare e asta

Zubi, mami18+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Doamne bujo, imi pare sincer rau pentru prietena ta




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

asta, am vrut sa zic

Zubi, mami18+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

asta, am vrut sa zic

Zubi, mami18+
minunea mea




am lesinat de ras




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

fetele eu pt vergeturi mi-am luat asa: ulei de argan, unt de shea nerfinat si acu vreau sa iau si unt de cacao. Se amesteca toate si iese o crema supermeseriasa. :) si e si bio. :P Si cu uleiul de argan puteti sa va dati pe fatza pe post de crema de noapte ca este fff bun antirid.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui seidana

De ziua Ancai.. ne-am rebotezat cu strugurasi..

Astept sesizarile sau neplacerile scrise...

19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Seidana, am sesizat ca nu ti-ai schimbat caruciorul pe prima pagina




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!





l-am schimbat .. dar ceva s-a intamplat cu listuta...

19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Oana am sa-ti spun ce stiu concret, desi am auzit si altele. eu am ajuns la el la morofetala pentru ca doar la el era liber. Mai fusesem odata la control la el si mi s-a parut super amabil. La morfofetala mi-a spus ca fatul pare sa aiba ventriculii cranieni dar ca nu-mi spune ce inseamna ca as nu ma ingrijorez si sa revin dupa o luna ca sa vada care e treaba. I-am spus ca oricum in secunda 2 sunt pe net sa caut. Nu-ti spun ce implicatii putea avea un eventual diagnostic real. I-am aratat ecografia si dr mele care a urmarit sarcina (ea nu facea morfofetale) si a spus ca mai bine merg la Cluj la Stamatian, care e foarte bun ecografist sa-si dea si el cu parerea. Cand am ajuns la Cluj s-a uitat omu ca la masini straine la mine, copilul era dezvoltat perfect normal si nu intelegea unde a vazut el ventriculi dilatati.
O buna prietena a mea, cu DPN la 4 zile distanta a fost tot la Bisoc la morfofetala. I s-a spus ca bebele ei e perfect dezvoltat. La nastere s-a descoperit ca aer transpozitie de vase mari, o malformatie perfect vizibila la un control amanuntit. copilul a murit dupa o luna.
Si am mai auzit cate ceva despre omisiunile lui. Concluzia este ca nu am deloc incredere in abilitatile lui ecografice. Altfel, este foarte de treaba si explica (atat cat vede). De asta nu-l recomand. Sa nu mai zic si de Ionel, care din pacate, desi a fos12t bun medic candva, acum este extrem de superficial. El a urmarit sarcina prietenei mele si desi toata sarcina i-a zis ca e fetita si e sanatoasa, i-a zis ca e baiat abia pe la 8 luni. Sa nu mai zic ca nici el n-a vazut vreo malformatie la fat.

bujo mami de Filip si 18+ cu


Multumesc, Bujo.

Acum, ce sa-ti zic, astept in seara asta rezultatele la biopsia de vilozitati si pt mine va fi clar de acum daca este ok copilul sau nu, iar morfofetala o voi face la bucuresti, la acelasi medic ce mi-a facut si biopsia.

Pana la urma competentele de ecografist ale dr. Bisoc nu ma preocupa f tare, dar trebuie pt a naste acolo sa fiu inscrisa la un medic de acolo, nu?

Sa te mai intreb, atunci cand ajung la clinica sa nasc, nasc cu orice medic e de garda, nu? Adica sunt sanse mari nici sa nu nasc cu bisoc?

Daca ma hotarasc la o eventuala cezariana, atunci 100% nasc cu medicul care mi-a urmarit sarcina?

Oana mami de Mara 11.08.2004 si 11+

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui zubi

asta, am vrut sa zic

Zubi, mami18+
minunea mea





am lesinat de ras




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!



adik unde te duci... sa dai jos.... sotu stie?
VAi am un neuron si si alai inghetat..

V-am zis ca azi mi-a venit colega noua? si sunt obosita de nu mai pot .. eu i-am explicat totu.. sefa se dadea ocupata, eu ingropata in hartii.. si mai mult a pu-o pe saraca fata pe o masuta mica mica lipita de biroul meu, eu a trebuit sa impart biroul ( si asa mic) cu ea.. in tmp ce sefa nu a vrut sa ii dea un birou normal pt ca era langa ea sio sufoca.. si ea are biroul de 2 ori jumate mai mare ca al meu, si fata are un birou jumate cat al meu..
Nu stiu de unde atata rautate..




19+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput