Puiuti de Sept-Oct 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Alayna, eu acidul folic l-am luat pana la 16 saptamani.apoi am trecut pe vitamnine Elevit.In legatura cu serviciul nu stiu ce sa zic ...daca nu-ti poti lua concediu nu poti nici sa renunti?cum poti sa stai atat in picioare?ca eu daca m-ai tine 10 min. as lesina sincer.


Andra acum stiu cu cine va semana bebelinul....cu MAMA bineinteles




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Alayna .. acidul folic si eu pana in sapt 16 l-am luat..
Nasol cu serviciul.. in germania exista ceva lege de protectie a maternitatii??Intereseaza-te si vezi ce e de facut..

18+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Racheel - urmatoarea programare o am inainte cu o zi de ziua lui...daca mi-ar zice cu certitudine ca-i baiat, cred ca ar fi in al noualea cer...dar eu parca stiu ca-i fetita ...acum m-am sucit, daca la inceput aveam feelingul ca-i baiat, acum dupa ce m-au influentat astia cu ecograful lor si dupa ce le-am vazut pe fete incantate ca-i fetita...cred ca e o Ileana :)

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 18 sapt + cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Racheel si pe mine ma omoara statul in picioare,simt asa o usoara ingreunare de la genunchi in jos si cate un junghi in coapse ,raman inchilozata,merg schioapa ,nu stiu cum sa explic , nici nu mai zic ce dureri de spate ma ia,cam cu o palma deasupra fundului

Dar n-am ce face,nu pot renunta la servici ,imi iubesc locul de munca,adica il iubeam pana sa raman insarcinata si sa devin tot mai stresata si obosita

14+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

NEATZAAAAA..... la mine e dimineatza,ca ma facut ieri un peste la cuptor cu legume,si era asa bun,si am mancat doua portii,cu orez..si mi-e un rau de aseara of Doamne, daca sunt sparta si nu mai opresc sin mancat,ce nu mi-a fost mei rau pana acum,dar aucm na...si as sta numai in pat, ce nasol e fetelor,dar voi care aveti in fiecare zi....

Zubi, mami18+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Alayna .. acidul folic si eu pana in sapt 16 l-am luat..
Nasol cu serviciul.. in germania exista ceva lege de protectie a maternitatii??Intereseaza-te si vezi ce e de facut..

18+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !



Sigur exista legi ,nici nu stiu incotro s-o iau si unde sa merg sa intreb.dar trebuie sa fac ceva ca nu mai pot continua asa.



Deci cu a. folic merg cred ca vreo 2 saptamani,sunt in a 14 sapt acum,vad ce-mi zice si ginecologul maine,cand stiu ca trebuie sa dau ochii cu el nu-mi arde a nimic azi

14+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

mie inca mi-a dat sa iau acid folic..

Zubi, mami18+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Eu vreau doar sa va zic ca auzisem gravidute care iau pastile de "sustinere" a sarcinii si l-am intrebat pe dr. meu ce parere are, in conditiile in care mie nu-mi spusese de ele. Si mi-a zis ca pot sa iau orice pastile, pot sta chiar legata la pat, daca e sa pierd sarcina, oricum o pierd.
Pe urma, mai citisem undeva ca e mai bine sa nu se ia aceste pastile pt ca daca e copilul "cu probleme" sarcina trebuie eliminata din organism. Acuma eu nu stiu cat adevar este.


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris_K

Eu vreau doar sa va zic ca auzisem gravidute care iau pastile de "sustinere" a sarcinii si l-am intrebat pe dr. meu ce parere are, in conditiile in care mie nu-mi spusese de ele. Si mi-a zis ca pot sa iau orice pastile, pot sta chiar legata la pat, daca e sa pierd sarcina, oricum o pierd.
Pe urma, mai citisem undeva ca e mai bine sa nu se ia aceste pastile pt ca daca e copilul "cu probleme" sarcina trebuie eliminata din organism. Acuma eu nu stiu cat adevar este.


15+



Aia e o selectie naturala, se spune atunci cand fatul are fereasca d-ze cine stie ce ..............dar daca ai o placenta naspa inserata, un hematom, eu cred ca tratamentul de sustinere e bine venit.

18+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Da, asa e, se poate ca in cazurile enumerate de tine sa fie necesare.

Dar eu zic de cele care iau asa, dupa ele, din auzite, ca sa fie sigure ca duc sarcina.

Oricum, prea mult nu insist pe tema, ca nu stiu sigur nimic ce si cum cu medicamentele astea.

Mergi la inceput