Puiuti de Sept-Oct 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna ziua gravidutelor vorbaretelor

Eu aseara am fost in vizita si am ajuns acasa la ora 1 si azi m-am trezit la 11,30.

Andra, ma cucur enorm ca tu si bebelu sunteti bine si inca ceva...cum poti sa ti in tine/a sincer chiar daca am 28 de ani eu fac pe mine.Nu glumesc.


Nane, elevitul nu se ia seara.Sa citesti prospectul.Sau sa intrebi doctorul.Si cu sangerarea nu mai sta ci fuguta la doctor.


Fetelor sa va povestesc ceva trist in legatura cu sangerarea.O prietena a ramas gradiduta.Bucurie mare, chiar ii ziceam ca aramas ca a baut apa dupa mine.La o saptamana merge la un doctor pe care-l cunostea maica-sa.In aceeasi zi ne intalnim si ii cer detatlii.Nu m-a lamurit cu nimic ca doctorul i-a zis ca are 5 saptamani(dupa UM avea 6) si nu vede dar sa vina pe 15 aprilie.Apoi imi spune ca a avut o mica sangerare, si o intreb daca i-a spus doctorului si a zis ca da si ca este normal Nu i-a dat niciun tratament de sustinere, nimic.Mie mi s-a parut dubios de aceea i-am zis sa-l schimbe dar nu a vrut.La o saptamana ma intalnesc cu ea la spital....venise cu hemoragie, bebe a fost bine cateva zile dar ei hemoragia nu i s-a oprit aproape o saptamana si bebe nu a supravietuit.

Am stat si m-am intrebat daca ii da oare ceva de sustinere mai facea acea hemoragie?
Cand a fost la spital i-a spus ca are tot 5 saptamani(cu toate ca se apropia de 8 dupa UM) si bebelu avea activitate cardiaca.

Gata ca si asa este trist.







Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopishtica spune:

Buna fetelor, sa aveti o zi usoara.

Camady e cam putin 1 litru jumate pe zi, incearca mai mult ;). Felicitari fetelor care au fost la dr/moasa.

va pe toate.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui flopishtica

Buna fetelor, sa aveti o zi usoara.

Camady e cam putin 1 litru jumate pe zi, incearca mai mult ;). Felicitari fetelor care au fost la dr/moasa.

va pe toate.

13+


whaaat?!!!! Si eu beau maxim 1L




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annare spune:

MAY da sunt la valcea...te astept cu drag.....
CAMADY nu am avut timp sa citesc din urma...dar am vazut k mi ai zis ca mai sunt fete pe forum cu lacenta joasa...ce tratament ati urmat?

cu ajutorul lui Dumnezeu sunt 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Natalia S sa dea Domnul sa fie scrot..asa ca sa se bucure si taticul nu de alta




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui flopishtica

Buna fetelor, sa aveti o zi usoara.

Camady e cam putin 1 litru jumate pe zi, incearca mai mult ;). Felicitari fetelor care au fost la dr/moasa.

va pe toate.

13+


whaaat?!!!! Si eu beau maxim 1L




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!





nu e vb numai de apa ci lichide in general.. supe ? sucuri? lichide nu mai bei?

EU bag ca un butoias .. vreo 3 l pe zi..

Rachell.. trista povestea .. insa in ROm se poate intampla orice.. si fara suparare si incapatanarea ei e de vina.. EU cand primesc o veste mai putin buna in leg cu sanatatea vad mai multi dr sa fiu sigura...


Intrebare: ce sa fac maine ? sa merg la al 2-a dr filat .. alalalt tanar la care voiam sau sa mai astept? luand in considerare ca vineri am fost la un control? offf... dezicii decizii si neuronii mei sunt dusi cu pluta

18+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui annare

MAY da sunt la valcea...te astept cu drag.....
CAMADY nu am avut timp sa citesc din urma...dar am vazut k mi ai zis ca mai sunt fete pe forum cu lacenta joasa...ce tratament ati urmat?

cu ajutorul lui Dumnezeu sunt 12+



La placenta joasa nu cred ca exista tratament ci doar odihna si stat mai mult la pat.




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 18+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui annare

MAY da sunt la valcea...te astept cu drag.....
CAMADY nu am avut timp sa citesc din urma...dar am vazut k mi ai zis ca mai sunt fete pe forum cu lacenta joasa...ce tratament ati urmat?

cu ajutorul lui Dumnezeu sunt 12+


Annare mie mi-a zis previa joasa... Nu iau nimic decat sa iau aspenter ( placenta se poate ridica pana in sapt 28 ) .. dr insista cu vitaminele eu ma fac ca nu aud.. in rest repaus , fara oboseala, linisteee...

18+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Neata dragi mamici si viitoare mamici nu am mai intrat de vreo 3 zile si n-ar fi de deochi ce-ati mai scris,nici nu am am reusit sa citesc tot.
Bun venit noilor burtici si sarcina usoara
Imi pare rau sa aud ca unele burticoase inca au greturi ,eu am avut fff putine ,apareau seara dar au disparut prin saptamana a 12 .
Maine dimineata am programare la doctor,sa-mi citeasca analizele de la dublu test si sa -mi vada burtica.
Vreau sa-l schimb dar am inteles ca e destul de greu sa ma preia alt medic daca apare numele si parafa altuia pe carnetul de gravida.
Scot vorbele cu clestele ,cand pun intrebari cica nu sunt la gradinita sa ma plang de orice simptom,de fiecare data e in stres si fuge cu toate ca , cabinetul e destul de golut cand merg la el,cand sun la cabinet sa intrab ceva ,imi raspunde intr-o secunda si imi inchide telefonul in nas si muulteee alte nu vreau sa ma mai gandesc ca ma enervez si asa nu am dormit toata noaptea din cauza lui.

Acidul folic pana cand ati luat? El inca nu mi-a zis nimic,pana in sapt 12 sau pana cand? Alte pastilute nu mi-a dat pana acum ,nici macar cand ii ziceam ca am dureri ,tot ranjea la mine

De 2 zile stau acasa,nu am putut sa ma prezint la servici ,ma trezesc zilnic la 5.00 sa fiu acolo la 6.00 ,deci ma trezesc cu noaptea in cap,e frig,ploua si sunt fff obosita,a inceput aceasta rutina sa devina un cosmar pentru mine .
La servici stau cate 5-6 ore numai in picioare ,urc si cobor niste scari cred ca 200 ori / zi ,carand diferite greutati ,incepand de la teancuri de farfurii,platouri cu mancare ,bauturi etc .
Nu am voie sa stau jos in timpul serviciului pe un scaun sau sa ma odihnesc.
In ultimele zile am inceput sa simt ca niste intepaturi ca de sageti in coapsa si raman inchilozata ,nu ma pot misca pana nu ma intind pe o canapea sau sa ma odihnesc acasa.
Am ajuns sa fiu obosita si psihic ,nu numai fizic sunt indispusa,suparata,trista ,simt ca nu mai put continua cu acest program.
O sa intreb maine ginecologul daca poate sa-mi dea o adeverinta medicala pentru zilele astea ca sunt obosita ,dar greeeuuuu tare o scot de la el,daca n-as fi gravida ar avea banuili ca mint,dar asa programul ma omoara .
Ma scuzati ca ma plang la voi,fiecare dintre voi aveti problemele voastre ,dar de asta suntem aici ,nu? Sa ne incurajam si sa ne ascultam una pe alta ,suntem toate in aceeasi oala cum se zice.

Eu cand stau culcata pe spate si pun mana pe burta ,simt o umflatura pe partea dreapta unde e tareee iar in partea stanga e moale ,e asa de cateva zile bune ,oare sa fie bebele acolo? Nu se muta cand pe stanga pe dreapta?

Vreoiam sa scriu ma multe,dar am uitat a inceput sa ma lase si memoria


Va pup si revin

14+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

draga mea racheel, reusesc sa ma tin ceva timp, dar apoi cand ma ridic din pat abia pot sa merg, de frica sa nu ma scap ce sa fac daca nu ma mai satur de somn? la cat de somnoroasa sunt ce pretentii sa mai am de la flacaul meu care numai doarme cand mergem sa-l vedem

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

17+

Mergi la inceput