Nasterea la Medlife (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

ronny, mie medicul mi-a spus asa: steptococul nu are nici un efect negativ asupra mamei. doar la copil poate crea probleme si poate reaparea chiar daca il tratezi. insa nu trebuie lasat pana in ultimul moment pt ca exista riscul ca DIN CAUZA LUI (streptococului) SA SE AJUNGA LA RUPERE DE MEMBRANE! si cred cu tarie ceea ce mi-a zis.

luny, chitescu di ncate am auzit si eu este o foarte buna ecografista insa nu si obstetriciana. asa ca mai bine faci ecografiile la un obstetrician care stie si ecografie. ti-l recomand pe prof. Pelinescu la care merg eu. din cate am inteles este singurul din medlife care face si morfologia de trim III

--------------------------------------------
Marina34+ & ANA SOFIA (05.08.08)
--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Marina, ciudat.. esti printre putinele care spun asta despr eChitescu, eu stiu exact invers, mai ales ca la prima sarcina tot cu ea am facut eco morfo-fetale si a fost foarte ok!.. am sapat intens netul atunci, plus ca si alte prietene au facut la ea, si toate cele au fost exact asa cum a spus!.. stiu ca si Pelinescu e bun..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

luny, repet este buna dar ea nu are titulatura de obstetrician, asta era ideea. si eu am facut o eco la ea

--------------------------------------------
Marina34+ & ANA SOFIA (05.08.08)
--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Doamna Chitescu nu este obstretician..este medic radiolog primar..
parerea mea ca cei mai buni pe eco de sarcina nu sunt obstreticienii si cei care au prima specializare ecografia.. Obstreticienii sunt buni pt urmarirea sarcinii, nastere etc..
Cu riscul sa ma repet pe acest forum, doamna chitescu este singura din 3 ecografisti care si-a dat seama de ce problema am..si astfel am reusit sa am primul copil..
Bineinteles ca mai sunt ai altzii buni dar eu cred ca ea este printre cei mai buni oricum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Iubu, sunt de acord cu tine!! d-aia fiecare medic are specializarea lui..
sunt suparata varza, tocmai am aflat ca asigurarea mea nu-mi acopera morfo-fetalele la Chitescu, din cauza aparatului pe care-l foloseste, care e mai ... de ultima generatie (4D E8).. de fapt, nu-mi acopera morfo de trim I.. iar ptr trim II si II, am asigurare doar la aparat eco 4D-Voluson... adica ar fi la dr Steriu Mihaela... iubu, stii ceva despre dansa?... oricum, ptr prima morfa de tim I, m-am programat la Chitescu, daca tot o platesc, dar restul, daca tot platesc asigurarea aia, l-as face asa, ca nu-mi vine sa dau peste asigurare cate 4-5 mil, din pacate...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Am nascut la Medlife o minune de baietel de 3420 g si 54 cm. Jos palaria pentru medicii si personalul de acolo. Nu regret nici un banut din cei dati, a meritat! BB vine pe 18 apr 2011!!!!!Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucutza77

Am nascut la Medlife o minune de baietel de 3420 g si 54 cm. Jos palaria pentru medicii si personalul de acolo. Nu regret nici un banut din cei dati, a meritat!

BB vine pe 18 apr 2011!!!!!

Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Felicitari!! sa-ti traiasca baiatul, sa fiti sanatosi!
cand poti, poate ne scrii si cateva detalii,cu ce medic, cum ai nascut, cat te-a costat la final..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Doctorita Steriu este si ea ok la ecografii..ea cred ca face si nasteri daca nu ma insel.
Eu am fost la primul copil si la dansa o data si am fost multumita si daca ai sa cauti pe net ai sa vezi ca are recenzii bune..
Tu cu cine nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

iubu, daca voi reusi sa raman pe varianta Medlife, tot cu Popa Mirela... dar cred ca-s f reduse sansele, de data asta.. am asigurare insa si voi merge in paralel la ea si la inca cineva la stat..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

am si eu o intrebare: se poate naste cu un dr din afara spitalului? multumesc

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput