nasterea la arcadia - iasi (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

da tot la ea ca are si doppler. Oricum ea zice ca nu ar fi probleme dar sa vedem cand ma voi duce sa verificam. Tot atunci voi face si consultul preanestezic si sa vad cand intr-o dimineata pt analize. Apoi tot ce trebuie sa fac este sa astept ziua cea mare, ca mai este asa de putin, sper sa treaca repede si usor pt mine.
Si mie mi-e draga foarte mult dr. Avem o relatie dr-pacient foarte deschisa si nu plec niciodata de la ea fara sa nu stiu canm tot ce se poate, asa cum plecam mai mult confuza de la alti medici. i-am si zis ca daca va vrea bebe sa vina mai repede si nu e la spital, vine? ca eu nhu vreau sa intru pe mana altui medic. si mi-a zis ca la orice ora va fi ea va veni. Plus ca de Paste e de garda deci si asta e de bine ca atunci fac 38 de sapt si nu se stie de-o vrea sa vina printesa!
Dadaina tu nasti natural sau cezariana? si daca e cezariana cam pe cand?


...asteptand o minune in viata mea!

Daria-Maria
AMR 3w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Andreea, tu cand mergeai la monitorizari mai plateai ceva in plus?

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

andreea_mdm eu merg pe nastere normala.Pana acum nu exista nici un motiv pentru cezariana si nici nu imi doresc acest lucru.In primul rand e recuperarea, mobilitatea imediat dupa nastere, alaptatul si multe alte chestii care ma determina sa merg pe natural pana la capat.Daca fereasca dumnezeu se impune o cezariana de urgenta ma voi supune ca nu am incotro.Cum am mai spus: in primul rand sanatatea micutei.
D-na dr. mi-a spus ca pana la 38 de saptamani sigur nu iese .Daca ma apuca de Paste a zis ca e ok ca oricum e de garda, si oricum ar fi si la ce ora mi se va rupe apa mi-a zis sa o sun fara probleme.Azi am luat si numarul pentru urgente la nasteri, in caz de ma apuca noaptea sa ii anunt pe cei de la Clinica intai sa faca pregatirile, chiar i-am spus si d-nei dr. azi ca mi-e jena parca sa o sun pe la 3 noaptea.Mi-a zis sa sun cu toata increderea ca nu sunt singura mamica in situatia asta.
Fetele de la consiliere mi-au zis ca este scris si in contract nr. de telefon insa nu l-am cautat eu cu atentie :)
La call center nu raspunde nimeni noaptea sau in weekend.
Acum cum o sa dea dumnezeu.Ma rog sa trecem toate cu bine, cu dureri suportabile peste acest moment.
madline82 multumesc pentru urari!Asemenea! Ti-am trimis un PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Dadaina am citit mesajul si ti-am raspuns cu PM. Multumesc mult!

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

Nu madline, nu plateam nimic in plus!
Sanatate multa si voua si Doamne ajuta sa ne vedem puii cu bine si sa ne aduca multa fericire!


...asteptand o minune in viata mea!

Daria-Maria
AMR 3w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Fetelor, o mai tienti minte pe ella?? Avea programata cezariana pe 6 aprilie, oare ce mai face? ASteptam vesti de la tine ella, speram ca esti bine! Refacere usoara si rapida!

Voiam sa mai intreb pe maicile care au nascut daca au primti burtiera din spital sau au trebuit sa o audca de acasa????

DPN 15-22 mai, fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Normal ca ne aducem aminte de ex- graviduta, proaspata mamica Ella!Am amintit si eu de ea, si Gravidacori si Monik.Cu siguranta o sa ne scrie cand o sa aiba putin timp liber si o sa se recupereze dupa cezariana. O asteptam cu vesti bune!
Nici Stefana nu a mai venit cu vesti. Speram sa fie bine si ele si bebicii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

mie mi-au raspuns la receptie in toiul noptii si e normal sa raspunda pt ca pe obstetrica-gineco au linie de urgenta. sunati la 0232/920 si va intreaba acolo robotul daca e urgenta si sa apasati pe tasta x. dupa ce apasati raspunde si o persoana reala la fel si in wk. eu am sunat noaptea si cand am ajuns era totul pregatit - sala de operatie, anestezistul venit de acasa, scaunelul cu rotile la intrare

burtiera nu mi s-a dat desi ziceau ca ar avea numai ca numai marimi mici. ar trebui intrebat.

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

E bine de stiut si asta insa eu sunasem la call center pentru o programare in weekend, acum aproximativ 2 luni(nu stiam la inceput ca nu au program si duminica) si dupa ce raspundea robotul mi se inchidea convorbirea.
Eu am primit azi acest numar de telefon pt. urgente: 0232/202001 interior 104
Daca raspund acum non stop e o treaba excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

Ella e bine, a nascut printesa de 3600 gr. Am aflat asta pe alt forum unde eram amandoua gravidute. asteptam sa se refaca sa ne povesteasca cum e decurs totul!

...asteptand o minune in viata mea!

Daria-Maria
AMR 3w

Mergi la inceput