Pufi iubiti de ian-feb 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Si vad ca nici pe contul comun de yahoo nu pot intra.HELP!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

I s-a umflat mana de nu mai pot sa ma uit. E iritata si naspa rau de tot.
Il tin cu compresa rece si plange cand se sprijina pe mana.
Ce altceva as putea sa ii mai fac?



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

Sa mergeti la doctor sau macar sa il sunati. Nu e de stat asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

BEA mii de multumiri. Da, totul e nou si contul si parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Mai un pic si umplu o pagina singura! Am vazut pozele. Bebeii sunt atat de superbi incat nu au fost inventate complimente pe masura lor!
MIRE si Amaris era cat pe ce sa fie la fel, plina de ruj, dar, din fericire, i l-am luat din mana in ultimul moment.
Nici nu vreau sa ma gandesc ca va veni timpul sa ne probeze hainele, pantofii cu toc, lacul de unghii si celelalte farduri, bijuteriile, palariile si sa se admire cu ele in oglinda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Buona sera!!!

Ne-am adunat si noi de pe drumuri...facut baita si adormit...k de obicei ..la tzitzi ...ufff...azi am reusit peste zi performanta de a ne tzatzai doar 1 data ...hmmmmm...nu prea am cu ce ma lauda.

In primul rand ...cu scuzele de rigoare ca nu nominalizez....multumesc mult pentru comment-uri si aprecieri...ne-ati facut putin sa rosim ....

Am vazut-o si eu pe Mara rujata......o sa fie o don'soara tare cocheta ...pe Kay motat ...

Felicitari Micki si Mire pentru bilant!!!

BF sper ca Dani e mai bine....

Dece ce mai faci ???? cum mai sunteti?

Ruxita sper ca au mai trecut din noduli...

Bea ufff...sper sa-ti treaca cat mai curand greturile...stii este un clip care a circulat pe mail despre cum schimba barbatii pamparsul copiilor ...foarte funny ...daca il gasesc poate il trimit pe mail-ul comun...mi l-am amintit cand te-am citit pe tine cum te legi la gura si la nas ca sa il poti schimba pe ivan

Trimit ca tre sa fug si eu la baita ...

Noapte buna !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Am mai vb cu mame de copiii mai mari, cica nu e nici o problema daca e inflamat locul de la BCG.
Am intrebat-o de 3 ori pe pediatra daca activarea BCG-ului nu are legatura cu faptul ca vaccinul de ieri a fost facut la 1.5 cm de BCG.....nu mi-a zis clar nici da, nici nu. A balarit-o.
I-am pus supozitor cu paracetamol, preventiv, ca are temperatura 37.0, i-am dat 5granule de Silicea pt inflamatia de pe mana...si mai vedem la noapte ce si cum.

Cam asta e.

noapte buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

eleysa da ti-am vazut si eu fata...........
este foarte frumoasa si imi place parul ei........mult...
fetitza cocheta........la fel ca mami......



da.......cred ca stiu aia ce zici tu, dar nu e delloc usor.........e nasol rau..............
altfel chiar nu am avut treaba dar acum cu nasul d caine de vanatoareeeeeeeeeee si acum mi-e stomacul pe dos......

si noaptea cand ma trezesc la ivan tot asa greata mi-e...........

mno a trerece si asta...........or veni altele......mai grele...


noapte buna!!!!!!!!!!!!!

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

BF eu m-as duce la medic....
Miremia,Micki Felicitari pt bilant

Haircut Ma bucur ca M e mai linistita

Miremia ce fetita nastrusnica ai ;cat despre bilant eu te inteleg,ca si eu am sentimente de genul acesta,ca sa nu mai spun ca nu stiu daca are Ariana macar 8.500 ,o sa merg joi la control.Incearca sa nu te stresezi,pt ca din ce povestesti si se vede Mara e o fetita f activa,arata f bine si ia in greutate nu stagneaza sau scade....multi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am mai vb cu mame de copiii mai mari, cica nu e nici o problema daca e inflamat locul de la BCG.
Am intrebat-o de 3 ori pe pediatra daca activarea BCG-ului nu are legatura cu faptul ca vaccinul de ieri a fost facut la 1.5 cm de BCG.....nu mi-a zis clar nici da, nici nu. A balarit-o.
I-am pus supozitor cu paracetamol, preventiv, ca are temperatura 37.0, i-am dat 5granule de Silicea pt inflamatia de pe mana...si mai vedem la noapte ce si cum.

Cam asta e.

noapte buna.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

Sa dea D-zeu pana maine dimineata totul sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

seara buna fetili....

dimi am lipsit de la cafea .... dar fu...grele....noaptea...si nu neaparat din cauza lui jiji...ci efectiv nu am prea putut dormi...gandurile........el -sa trezit de2-3 ori..nu mai stiu, la una din treziri ..i-am dat jos...un asa zis gard...si am fugit sa iau apa...s-a rostogolit ca plangea si a cazut jos...cred ca de la 70 cm...nu i s-a deschis parasuta si jaleeeeeeee.....azi a picat in freza in parc...julit nasul...putin...de..ce sa-i fac?

ma rog..ideea e ca jiji e intarcat...je terminata de spate.dar ce mai conteaza? ciudat ca ca jiji a fost printre cei mai cooperanti...de pe 1 nu s-a mai intins dupa tt...
ely...ruxita..ana...multa bafta....ziua pot fi pacaliti usor...noapte e belea....trebuie cred insistat la treziri cu lapte( sa se sature si sa adoarma)..apa...ceai...cel putin in prima faza..ca n-o sa le dam bibe de 2-3 ori pe noapte pana la 40 de ani.....

ruxita..nu mi-am propus 1 aprilie sa-l intzarc...cum nici 1 ian sa-l nasc...asa s-a nimerit....

mire...prefer sa ne vedem mai rar....vad ca mall-ista...n-are gusturi ...ieftine.....

bea..felicitari pt ivan...pai nu era el regele din palat...? cum sa n-o iube pe mami????

bf...sper ca e mai bine daniel...

cam atat am recuperat...
mi-e cam greu....sunt f obo..si se cam trage de mine din toate partile....si mancare...si copil...si cu munca...unde"s-au stricat" multe de cand am plecat...incerc sa tin pasul cu toate...se duse pe apa sambetei....sala..masajul...cosmetice...ehe...ce vremuri...

dar tre sa fim optimisti...
jiji se fataie prin casa...se apropie...ora...a....aseara.f putin dansul ploii....dupa care ne-am pus in pat....si atata s-a foit pana si-a gasit pozitia..si a adormit...

fetili daca nu reusesc sa mi intru.....sa avei o seara placuta

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput