Pufi iubiti de ian-feb 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

I s-a umflat mana de nu mai pot sa ma uit. E iritata si naspa rau de tot.
Il tin cu compresa rece si plange cand se sprijina pe mana.
Ce altceva as putea sa ii mai fac?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Salut


Noi ne-am linistit...nu a mai facut febra de aseara de la 8....ma bate un gand sa-i intrerup antibioticul!Si sa-i dau tantum verde....si oscilo si vit C.Mai vedem ce se intampla la noapte.

BF- sanatate puiului..si sa nu mai faca febra.

Tomaca - cand a avut Tudor rosu in gat a facut si febra?

In schimb daca in primele 2 nopti a dormit f. bine, chiar daca avea febra, asta-noapte de la 3 adormea 5 min si apoi plangea, si iar si iar pana dimineata. Se poate sa fie de la antibiotic???In schimb azi a dormit de la 10 la 14si eu cu el!

DECE-bafta cu intarcatul...inceputul e mai greu!

Ma duc sa fac o placinta cu branza!vreau ceva dulce...de la oboseala...cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

BF - eu cred ca ar trebui sa suni la doctor....ca parca are o reactie prea urata la vaccin.
Noi si acum avem floricica "neinchisa" de la BCG facut la 6 luni...si mi s-a spus sa nu imi fac probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

BF, nu mai sta!
poate fi o reactie alergica urata...
nu lasa sa treaca noaptea!
la spital sau la pediatru cu voi!
fuguta!
sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

BF mititelul . Poate ca e mai bine sa il duci sa-l vada un pediatru, cum zic fetele. Sa treaca buba repde si usor!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Asa ca o parere personala si neavizata, nu cred ca are vreo legatura faptul ca o alaptezi cu mancatul solidelor. Am exemplu de copiii care nu mananca solide nici inainte, nici dupa alaptat, chiar si alt copil care nu a fost alaptat decat prima luna si nu mananca aproape nimic, traieste cu aer, are kg putine si nu creste in inaltime.
Parerea mea e ca e genetic. Seamana cu cineva, e mai minignona. Care e problema? Eu nu vad niciuna. Da, sunt numere de kg pe care ar trebui sa le aiba, dar e un interval destul de larg.
Poate nici voi nu sunteti amandoi la 1.85 si 90 de kg....
Eu nu m-as ingrijora.
Bine, recunosc ca vorbesc din postura de mama de baiet de aproape 12kg. Si care mananca tot ce prinde. Vine si ne ia din mana. Trebuie sa ne ascundem daca mancam prostii....
Dar sunt convinsa ca va manca si Mara. Atunci cand va vrea ea.
mamica ingrijorata.




de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita



Recunosc ca sunt stresata pe faza cu greutatea din cauza ca am fost invatata prost....la 6 luni avea 8 kg, adica pana pe la 8-9 luni a fost peste medie cu greutatea. De inaltime nu-mi fac probleme, e inaltuta, seamana cu ta-su. Sunt convinsa ca daca manca bine, eram fericita si cu 9.600, dar asa ma gandesc ca nu se hraneste destul.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut



Mire, multumim de capitol nouM-am distrat si eu cu poznele delfitei am admirat-o si in pozeFelicitari pentru bilant, e o modeluta si se respecta...imi pare rau ca nu papa solide...imi inchipui ca te streseaza treaba asta, dar bine ca e sanatoasa!Iti doresc sa reusesti sa o alaptezi cat de mult vrei!
Sa scapati fara reactii adverse la vaccin!

mami de fetita finuta


din suflet!


_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

mire...
fata ta are un bilant superb...
ce-ti mai doresti?
ca altceva...

traiasca inalta fotomodela!
poate iti arata ea de la inaltime ce-ti meriti ca vb aiurea...

felicitari pt bilant tuturor pufilor!
way to go!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

MIREMIA, MIKI vestile de la bilant sunt bune, nu stati deloc rau. Miremia nu mi se pare ca buburuza ta ar fi slaba la 9,6 kg. E o domnisoara foarte bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Deci, am incercat parola de un infinit de ori si nu merge! Nu pot deschide contul de picasa. Uf, sigur nu ati schimbat parola?

Mergi la inceput