Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:



Ale, pe okazii platesti comision doar daca vinzi ceva, in momentul in care produsul tau s-a vandut. Asta daca nu s-a schimbat ceva, pt noii utilizatori, dar nu cred.

Sorana, mi-e dor de voi (ca sa nu mai zic de Anca, Alina )
Vin si eu in Titan sapt asta, daca vremea e ok, am cate ceva sa te intreb

Tatyana, sa se faca Emma bine repede!

Incaltaminte: floricica mea inca nu merge foarte mult, nici tinuta de manute. Afara aproape deloc. Prin casa e intotdeauna desculta sau cu sosete. Pentru afara o sa ii iau (sau confectionez) papucei din piele, cu talpa moale, asa.

Animale: si Mariica e foarte incantata cand vede catei, pisici, porumbei, vrabii, grauri, mierle, etc etc. Se agita la mine in brate si incearca sa ma "ocoleasca" pentru a-i vedea mai bine. Atunci ma opresc si ne uitam mai mult, ii descriu, povestessc. Mai nou ii plac broscutele

Uitati aici ce am facut ieri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Marilena
Alinutza


Lena, Sorana, Lumy, Alina, Ioana, Diana, Cris, Vero, Rocsy, Vivela, Carla, Ale, Ruxi, Corina si pentru ca ati fost alaturi de noi, la intrarea in clubul dintosilor! Ema, Matei, va asteptam si pe voi, de partea "cealalta" .

Emma, Sebi, Mateo - sa va faceti bine, puilor!

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

Multumesc frumos de urari dragelor! Va

Corina daca vrei tiparul pentru papucei din aia sa imi spui ca am eu. Am chiar mai multe modele daca nu ma inseala memoria. Eu nu am facut ca nu am masina de cusut, dar cred ca o sa ii croiesc si dupa aia....vad eu pe unde ii cos.

Sanatate multa puiutilor bolnaviori!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinutzaa

Salutare

Multumesc frumos de urari dragelor! Va

Corina daca vrei tiparul pentru papucei din aia sa imi spui ca am eu. Am chiar mai multe modele daca nu ma inseala memoria. Eu nu am facut ca nu am masina de cusut, dar cred ca o sa ii croiesc si dupa aia....vad eu pe unde ii cos.

Sanatate multa puiutilor bolnaviori!



Alina
Mamica de Toto (05.08.2007) si Sisi (18.05.2010)

Drumul spiridusilor

dar materialul de unde il cumparati?
se poate merge pe afara cu ei?

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

La multi ani Alinuta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Buna dimineata,

Carla pantofii de la Deichman au cumva si talonet? Asteptam cu interes reteta de chec!

Cu somnul stau si eu cam prost, insa nu din pricina Evei, mititica e cumintica. Insa dupa ce s-a culcat ea, m-am uitat la Boardwalk Empire (serialul acela care se difuzeaza la HBO). L-am luat de pe net si am vazut cateva episoade pana pe la 3 dimineata. Asa ca acum sun "plina de energie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Multumim pt urari....

Iar azi mai felicitam "o berbecuta", Alinuta:

La multi, multi ani fericiti!!!

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

hey hey avem sarbatoriti
Marilena
Alinutza
multa sanatate urechiusei lui Mateo si de asemenea multa sanatate tuturor bebicilor
eu nu reusesc sa gasesc momentul ideal de hranire, cu solide, a lui M
ma frustrez teriil
doar cand vede ca vreau sa il pun in scaunul de masa urla
asa ca il hranesc prin casa..el se joaca eu merg cu lingurita dupa el
asta nu mai e mAsa...dar ce sa fac?!
daca il las sa flamanzeasca si oboseste nu mai mananca solide
vrea doar tzitzi si somn
asa ca....nu am nici o solutie
apropo vand steamerul, cu 130 lei(neg). reducere 6o de lei, l-am folosit doar de 3 ori
daca doriti sa-l faceti cadou la vreo nunta
Carlaputem sa le dam ierburi la copii?:D..mutumesc pt informatiile ref la tort...eu nu am fost multumita de cel de la Botez, desi l-am facut la pralina, parca...

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Vreme aiurea, cu muuult vant a fost si la noi tot weekendul... Daca sambata am indraznit sa iesim afara (ne-am intors cu urechile vajaind in mai putin de o ora), ieri am dus-o pe Adelina, first time ever, la un loc de joaca (la mall). Desi ne-am distrat si in "piscina" cu bile, si la trambulina, cel mai distractiv a fost sa ne jucam cu... lego (Ioana )! Musai tre' sa-i cumpar si pentru acasa: desi n-a mai vazut pana acum asa ceva, a stiut din prima sa "cladeasca" (ca multa stangacie, totusi), dar mai ales sa "demoleze" (aici n-a avut nicio problema ). Asa ca, ne-am hotarat ca fix peste o lunita (daaa, azi avem 11 luni ), cand o sa implinim anisorul, o sa invitam acolo toti picii de varsta noastra, sa tragem o joaca pe cinste !

Despre Adelina si animale v-am mai povestit: ii plac foarte mult, i-ar smotoci si i-ar pupa pe toti . Din fericire toate animalele reactioneaza foarte bine la "agresiunile" ei, ba chiar pare sa le placa. Clar, seamana cu mine, nu exista niciun dubiu in privinta asta; multi stapani de caini latraciosi si muscaciosi s-au declarat mirati la culme de relatia de "dragoste" la prima vedere dintre mine si "odraslele" lor . Tati nostru se cam teme de cateii straini...

Despre incaltaminte: Adelina se simte cel mai bine in adidasi afara (in casa umbla desculta sau cu sosete) pentru ca au talpa moale si flexibila si nu ii tin glezna. Umbla frumos, pe toata talpa, cu piciorusele drepte (atat cat permite varsta si pampersul), eu una sunt multumita. Cu ghetutele se chinuie sa umble... parca-i un robotel - nu-si poate flexa glezna si atunci ridica piciorusele din genunchi, fara sa ruleze talpa; nici nu o mai incalt cu ele deloc (doar asa, cate-un pic, ca-s tare dragute, dar numai cand avem de "umblat" exclusiv in brate ). Adidasii sunt super ca sunt moi (mai mult panza si burete), usor de spalat cu masina, foarte usor de incaltat si descaltat (mai zboara din carucior pe langa mine, din cand in cand ), cu talpa suficient de solida ca sa nu ne deranjeze toate denivelarile si pietricelele de pe jos... in concluzie, ne plac.

S-a terminat armistitiul cu caruciorul... In cel mai bun caz accepta sa o duc pana la locul de joaca, la-ntors deja protesteaza; de somn nici nu mai poate fi vorba. Astept un mei tai de la iepuras, si Marsupi Plus in probe, sa vedem cum ne descurcam mai usor - slingul sta pe banca de rezerve pana la bebe2, ca Adelina se "zbate" afara din el cat ai zice peste.

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Vero, nici Adelina nu are rabdare sa stea sa manace in scaunul de masa; de obicei o tin eu in brate, la masa mare, sau mai fac cum zici tu, umblu cu mancarea dupa ea prin casa (destul de rar, totusi, mai ales cand e maraita sau obosita). Pe mine nu ma streseaza deloc situatia asta, dar eu sunt mai "flexi" de felul meu... Vorba Ioanei, care zicea la un moment dat, ca vor avea destul timp cand vor intra in colectivitate (gradi) sa manance "regulamentar", la masa.

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput