Floricele de liliac de mai iunie 2010! (57)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Cafeluta este servita!
Artu uite cum reactioneaza Sebi la catei si la pisici!
Felicitari Adelina pentru dintisori!Sa ai smalt sanatos si zambet frumos!
Fug sa votez tot ce e de votat!



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



Bazar umanitar pentru David si alti copilasi speciali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui ckristina

la retetele de mai sus trebuie atentie la o eventuala intoleranta la gluten(scaune moi dupa masa)

CRISTINA , BIANCA(05.06.2007) si ELIAS(24.06.2010)
www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!
www.inimacopiilor.ro



Cristina, bine ai venit!
te rog scrie-ne mai des..sunt informatii f interesante

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Avem un ditisor !!! La 11 cand am alaptat-o nu era iesit - stiu sigur, ca ma musca de fiecare data cand se satura de supt - acuma la unu, cand a cerut tzitzi iar, deja l-am simtit! Il asteptam si pe al doilea, si nu cred ca va intarzia mult .



Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici


ei ei
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!la patrat:)
o sa ramanem codasii dintosilor

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Avem un ditisor !!! La 11 cand am alaptat-o nu era iesit - stiu sigur, ca ma musca de fiecare data cand se satura de supt - acuma la unu, cand a cerut tzitzi iar, deja l-am simtit! Il asteptam si pe al doilea, si nu cred ca va intarzia mult .



Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici



FELICITARI !!!

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Artu, Dienutza : multumim

Sofia este incantata de orice animal, dar cel mai mult ii place cainele vecinilor ca o lasa sa ii bage degetele peste tot : urechi, ochi, nas, il controleaza de dinti in gura , il trage de blana , de labe ...
Cand vede pisica, porumbel, caine etc. e fericire maxima, chiuie si le povesteste pe limba ei. In schimb ii este frica de curcani, mai ales cand se infoaie . Mai trebuie sa o duc sa vada mieluseii dar cred ca va fi in extaz .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Buna dimineataaa!!

Pe scurt ca mi-am intrat in paine (singura cu cei 2):

Bravooo Ade bebe, multi dintzoci sanatosi inainte!

Lumi, Cristina, multumim de info despre rasnite. Cristina, tie multumiri speciale pt retete si chiar asa, de ce nu intri mai des sa ne povestesti de voi?

Ioana (Artu), Tudor e innebunit dupa Top, cainele nostru din curte, rade de se prapadeste cand se joaca catelul cu mingea, batul, etc, il smotoceste, il trage de mustati, de urechi, vrea sa-l manance sau macar sa-l guste (aici intervin eu), e topit dupa el. Si iubirea e si reciproca, catelul nostru e din ala frumos frumos, bland si mare iubitor de copii. Are si un mic defect: nu e prea inteligent, dar i se iarta

Lumi, chiar am fost in ior joi (cred) si era o mamica de 2 fetite gemene cam de varsta lui Tudor si ma intrerbam daca n-o fi cineva de pe-aici, poate tu..

Asa ca Diana, Lumi, si alte fete daca mai vor, hai sa ne vedem in ior saptamana asta daca o fi frumos, poate intr-o dimineata pe la 11? Sau cand preferati voi, ar fi dragut sa ne vedem..

Gata, fug, va



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

as veni si eu la parc, dar cica se anunta ploi cam toata saptamana viitoare .
eu tot sper sa se insele astia cu prognoza.

bravo dintzosilor, noi ramanem la 2...probabil si cand s-or inmulti vor veni multiplu de 2, ca asta vad ca e trendul.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

uitati si rasnita asta

www.bizport.ro/rasnita CEREALE-pag1.html" target="_blank">rasnita


binecuvantata cu gemanutele Mara & Maia


Asta e rasnita clasica de mac, Sorana, de care spuneam si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Ioana, noi avem pisica acasa si fetele sunt inebunite dupa ea... din pacate pentru pisica si din fericire pentru noi, i-am limitat accesul in spatiul locuintei si nu are voie decat in hol-bucatarie-baie, pe unde nu avem covoare iar fetele nu umbla libere.

Fetele o plac foarte tare si abia asteapta sa se intersecteze cu ea la usa camerei (unde am pus grilaj), sau in curte si sa o mangaie pe botic...

Pisica insa e cu totul nepasatoare, le trateaza pe fete ca si cum n-ar exista. Stie ca ele sunt cauza pentru care ea saraca ne-a iesit din gratzii si din cauza carora nu mai poate ea stapani toata casa...

Cu catei inca nu s-au intersectat direct... nici nu avem unde, dar oricum mie imi este foarte frica de caini si n-as putea sta relaxata si sa le las sa se joace cu ei, stiind ca eu n-am curajul sa ma apropiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui ckristina

la retetele de mai sus trebuie atentie la o eventuala intoleranta la gluten(scaune moi dupa masa)

CRISTINA , BIANCA(05.06.2007) si ELIAS(24.06.2010)
www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!
www.inimacopiilor.ro




Multumim de retete si te mai asteptam sa ne scrii!

Mergi la inceput