Pufi iubiti de ian-feb 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Multam Sorina de cafea. spor la cumparaturi!

Nyny vreau si eu fara burta, da si fara injectii.

Simply o or ade masaj general costa cam 50 de ron dar exista pachete cu mai multe sedinte si atunci ajungi mai ieftin. In UK cred ca e muuult mai scump, asa-i?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

o ora de all body massage=35-40 lire....numai spate si gat 26-30 lire....mi se pare scump


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Mamele au o varsta unica;nu exista mame tinere,mame batrane,mame frumoase sau urate:exista doar mame."




Ma gandeam eu, scump rau.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Hai ca m-am oprit si eu din alergat. L-am bagat pe Speedy la culcare.

Ma gandeam... oare ce mai face Arwen?

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Fetelor, cat costa dostinexul? am aruncat un ochi pe ici pe colo si am vazut ceva de genul 2 mln 800 8 pastile... deci cam 35 de lei pastila? Cate se iau?

Noi am dat in varianta "hard" plans ca porcul injunghiat, scos afara, suspine prelungite... l-am intaratat rau cu leucoplast pe mameloane... ce ti-i si cu interdictia la pitici... tot cu leucoplast am interzis accesul la CD-rom-ul de la calc ca ii placea sa-l inchide si deschida si iar inchida si iar deschida... si acolo urlete si plansete...

Am ajuns sa gandesc astfel "Intzarcarea e obligatorie"? si de ce?

Masagio - all body 50 lei, la pachet mai multe sedinte 45, doar spatele 35, la pachet cu fizioterapie 25 lei...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Fetelor, cat costa dostinexul? am aruncat un ochi pe ici pe colo si am vazut ceva de genul 2 mln 800 8 pastile... deci cam 35 de lei pastila? Cate se iau?

Noi am dat in varianta "hard" plans ca porcul injunghiat, scos afara, suspine prelungite... l-am intaratat rau cu leucoplast pe mameloane... ce ti-i si cu interdictia la pitici... tot cu leucoplast am interzis accesul la CD-rom-ul de la calc ca ii placea sa-l inchide si deschida si iar inchida si iar deschida... si acolo urlete si plansete...

Am ajuns sa gandesc astfel "Intzarcarea e obligatorie"? si de ce?

Masagio - all body 50 lei, la pachet mai multe sedinte 45, doar spatele 35, la pachet cu fizioterapie 25 lei...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Ruxita eu stiu ca 2 pastilute sunt suficiente. Eu asa am luat. Le rupi in 2 si iei cate o jumatate la 12 ore... deci in 2 zile esti gata.
Parca era in jur de 20-30 de lei una. Poti sa cumperi si la bucata.

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

mai foloseste cineva adaptorul pt wc? ceva avantaje fata de olita? Kay nu sta mai deloc la olitza, dar avand in vedere ca ne imita in foarte multe aspecte, adaptorul de WC sa aiba mai mult succes? Vi se pare logic argumentul meu? Vreau sa incercam varianta asta.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Fetelor, cat costa dostinexul? am aruncat un ochi pe ici pe colo si am vazut ceva de genul 2 mln 800 8 pastile... deci cam 35 de lei pastila? Cate se iau?

Noi am dat in varianta "hard" plans ca porcul injunghiat, scos afara, suspine prelungite... l-am intaratat rau cu leucoplast pe mameloane... ce ti-i si cu interdictia la pitici... tot cu leucoplast am interzis accesul la CD-rom-ul de la calc ca ii placea sa-l inchide si deschida si iar inchida si iar deschida... si acolo urlete si plansete...

Am ajuns sa gandesc astfel "Intzarcarea e obligatorie"? si de ce?

Masagio - all body 50 lei, la pachet mai multe sedinte 45, doar spatele 35, la pachet cu fizioterapie 25 lei...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Ruxita eu stiu ca 2 pastilute sunt suficiente. Eu asa am luat. Le rupi in 2 si iei cate o jumatate la 12 ore... deci in 2 zile esti gata.
Parca era in jur de 20-30 de lei una. Poti sa cumperi si la bucata.

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David




--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili....merge o cafea si acu la amiaza...sarumana sorina

noi avansam...am depasit 48 de ore fara tt...nici el nu cere....insa e greu ..tare greu l-am adormit...
asta noapte numa pe pereti nu m-am urcat....s-a trz la 1 juma..l-am luat in brate.....apoi la 2 juma...facut un bibe de lapte..150 ml...apoi la 6..alt biebe..dar s-a cam trez cu totul...a adormit la 7

acum..l-a luat somnul...dansul ploii..sunat tel.. pus in pat tresit..etc trecura 45 min...degeaba...i-am dat sa manance...si e fresh...iar io..presh...si cu capsa pusa de la oboseala

ar fi trebuit sa incerc chestia asta in we urmator cand eram sigurei 3 zile...ar fi fost mult mai usor...dar...a fost asa..neasteptat...nu mi-am propus in mod deosebit...

ma sperie gandul asta ca va trebui sa-l tin in brate atata timp...de nspe ori...doar dupa 3 zile si sunt praf cu spatele...
probabil...cand uita de tt..urmeaza partea 2...invatatul de a adormi in pat...

in fine...data fiind situatia..eu zic ca pot sa-l declar intarcat....adik clar nu mai intorc...e prea mare oboseala si chinul si toate cele...s cedez...ca s-o iau iar de la capat....acelasi regim...

nu stiu de ce...am in cap....numai "povestea" intarcarii arianei...acu o inteleg pe simpli...starile nashpa si tot tacamul....la noi cam tot asa e....asta nu inseamna ca e universal valabil...a nu se speria ...aspirantele la intzarcare

va pup..mai fac o inercare de adormire

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

mai foloseste cineva adaptorul pt wc? ceva avantaje fata de olita? Kay nu sta mai deloc la olitza, dar avand in vedere ca ne imita in foarte multe aspecte, adaptorul de WC sa aiba mai mult succes? Vi se pare logic argumentul meu? Vreau sa incercam varianta asta.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Eu folosesc adaptor de wc, dar la Mara, nu la David. Nici Marei nu-i placea sa stea pe olitza si asa s-a invatat direct la wc. Ai dreptate cu puterea exemplului si cred ca o sa incep si eu sa-l pun pe David tot la wc, ca la olitza se face batz si vad n-am nici o sansa sa-l mai conving sa stea.
Avantaj...pai in primul rand este mai igienic, nu?

Povestea lui David

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza fetili....merge o cafea si acu la amiaza...sarumana sorina

noi avansam...am depasit 48 de ore fara tt...nici el nu cere....insa e greu ..tare greu l-am adormit...
asta noapte numa pe pereti nu m-am urcat....s-a trz la 1 juma..l-am luat in brate.....apoi la 2 juma...facut un bibe de lapte..150 ml...apoi la 6..alt biebe..dar s-a cam trez cu totul...a adormit la 7

acum..l-a luat somnul...dansul ploii..sunat tel.. pus in pat tresit..etc trecura 45 min...degeaba...i-am dat sa manance...si e fresh...iar io..presh...si cu capsa pusa de la oboseala

ar fi trebuit sa incerc chestia asta in we urmator cand eram sigurei 3 zile...ar fi fost mult mai usor...dar...a fost asa..neasteptat...nu mi-am propus in mod deosebit...

ma sperie gandul asta ca va trebui sa-l tin in brate atata timp...de nspe ori...doar dupa 3 zile si sunt praf cu spatele...
probabil...cand uita de tt..urmeaza partea 2...invatatul de a adormi in pat...

in fine...data fiind situatia..eu zic ca pot sa-l declar intarcat....adik clar nu mai intorc...e prea mare oboseala si chinul si toate cele...s cedez...ca s-o iau iar de la capat....acelasi regim...

nu stiu de ce...am in cap....numai "povestea" intarcarii arianei...acu o inteleg pe simpli...starile nashpa si tot tacamul....la noi cam tot asa e....asta nu inseamna ca e universal valabil...a nu se speria ...aspirantele la intzarcare

va pup..mai fac o inercare de adormire

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

n-am luat ink pastile...nici nu stiu ce si cum...am incercat sa ma mulg cate putin...cat sa nu fie sanii tensionati...ink nu iau...pana nu vad sigur ca e 100% intarcat...mi-e frica...pt ca am inteles ca se branzeste laptele..are un gust ciudat..etc...mai lasa asa 2-3 zile..sper sa nu apara altfel de probleme...

aceste pastile se iau...dupa ureche? se dau cu reteta?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput