FIV la Sibiu (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Buna Angi
Cat ma bucur pt tine!!!Chiar ma intrebam mereu ce ai facut!!!!!
Da-mi mai multe detalii:cati sunt,ai aflat daca e fetita sau baietel?Astept vesti de tine!!!
Fetelor, nu va pierdeti speranta !! Luptati in continuare pana va vedeti visul implinit!!!!

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angimiha spune:

Draga Talida, ca si tine am un singur bebelus. Nu stiu ce e inca. Mi s-a spus ca pare a fi baietel dar nu era sigur dr. Cred ca voi afla la morfo-fetala de la 22 sapt.
Te pup si multa sanatate tuturor fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:

lelu, eu am facut inseminare si fiv la Medlife cu Dl.Dr.Albu , care este un om deosebit, nu am ce sa-i reprosez, dar e mai greu cu boala asta a noastra. Apoi am facut laparo in octombrie si in noiembrie un fet ( am avut embrioni congelati si mai am 2). Din decembrie am inceput diphereline.

Eu eram hotarata sa fac fiv la sibiu cu blastocisti(sunt sansele mai mari) pentru ca la clinica unde am facut eu fiv-ul nu fac decat cu embrio.de z.3 dar am fost in martie la Dr.I care mi-a spus sa continui injectiile ( eu voiam sa fac doar 3) si ca e pacat daca mai am embrioni congelati sa nu fac un fet imediat dupa de termin cu inj.
Si cred ca asa o sa fac. In mai transfer cei 2 embrionasi (daca o sa reziste) si daca e sa nu fie o sa ma indrept spre Sibiu.

Lorelai,Tamys.. nu am cuvinte, dar sunt alaturi de voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Fetelor!

Voi cum ati aflat ca aveti hidrosalpinx? Se vede la o ecografie normala?
Mie nu mi-a spus nici un medic ca as avea asa ceva, dar nu am facut laparoscopie si ma tem, fiindca stiu ca impiedica implantarea embrionilor.
La punctie vad trompele si tot ce este acolo ca si la o laparoscopie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Fetelor si mie mi-a venit cm,deci dupa Paste iarasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lyette

Fetelor!

Voi cum ati aflat ca aveti hidrosalpinx? Se vede la o ecografie normala?
Mie nu mi-a spus nici un medic ca as avea asa ceva, dar nu am facut laparoscopie si ma tem, fiindca stiu ca impiedica implantarea embrionilor.
La punctie vad trompele si tot ce este acolo ca si la o laparoscopie?

in mod normal se vede daca e hidrosalpinx la analiza HSG, dar se vede si la o simpla ecografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Angimiha, multumesc pt raspuns. Adevarul e ca e mult mai bine sa nu faci analiza asta. Nici pe mine nu m-a pus sa o fac si am scapat de un stres in plus...
Sarcina usoara!


in S 37+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 12 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Am reusit sa vorbesc cu dr I si va trebui sa las o luna sa treaca asa,pentru ca eu am avut mai multi foliculi si usoara hiperstimulare.Deci in aprilie nu va fi cazul de FET.M-am gandit mai bine si as opta pt clipsarea trompelor,m-as simti mai in siguranta asa.In mai voi face iar laparo,iar in iunie FET,cel mai probabil.Va imbratisez si va doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Fetelor, care dintre voi ati mai avut un tratament asemanator cu al meu?

Diphereline 0,1 mg f. XIV, o fiola pe zi din ziua 21 (banuiesc 14 zile...), iar apoi puregon 250 ui per zi din ziua 3 ( 900 , 300, 300)
Oare cand trebuie sa merg prima data pentru monitorizare, in a cata zi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyette spune:

Lelu
Multumesc pentru raspuns.La histerosalpingografie nu mi/a spus nimic despre asa ceva, dar e de vreo 3 ani...., si nici la ecografie.

Lorelei

Am citit ca sunt multe doamne care au ramas insarcinate prin embrionii congelati....O fi mai mic stresul.....Cu siguranta vei fi una dintre ele...Poate faci si acupunctura pentru eliminarea stresului......in Franta se asociaza fivului si da rezultate. Eu am exemplul mamei mele in ceea ce priveste starea psihica minunata in timpul acupuncturii....Poate merge.

Mergi la inceput