FIV la Sibiu (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinutapop spune:

Bun venit,Popif!
Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa depasim stadiul de aspirante si sa ne tinem in brate bebelusii mult doriti!

Lorelei, ai primit rezultatul?
Tamys, curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

popif,bun venit si sper sa stai cat mai putin la aspirante!
adinutapop,voi primi rezultatul dupa ora 17,mai astept putin.Nu are cum sa fie bun,am CM in toate regula,mai abundent decat de obicei chiar,nu cred sa fi rezistat vreunul asa.Eu m-am rugat totusi sa fie bine,caci speranta e singura care nu ne-o poate lua nimeni.Am deja destula tarie sa accept orice rezultat si astept sa merg mai departe cu urmatorul FET,cat se poate de repede.
Va imbratisez si va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Citat:
citat din mesajul lui angimiha

buna ziua
Va urmaresc din noiembrie 2010 de cand am inceput procedura pentru FIV la dr.I. care s-a finalizat cu o reusita (dupa 2IA nereusite la Iasi) si vreau sa va spun sa nu va pierdeti speranta. Am 41 de ani, FSH peste 15 si desi dl. dr. I nu mi-a dat prea mari sperante totul a decurs foarte bine. Asa ca fetelor sunteti tinere, nu disperati si mergeti inainte. Odata si odata se va intampla.
Talida, am fost colege de camera la embriotransfer. Felicitari pentru reusita, m-am bucurat f. mult pt. tine.


Angimiha, o intrebare pt o prietena draga care e cam in aceeasi situatie cu tine. Ti-a dat sa faci si AMH, dr. I? Si daca l-ai facut cat ai avut?
Felicitari pt reusita!

in S 37+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 12 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

popif si eu sunt cu endometrioza, am facut si eu injectiile si apoi imediat dupa am facut stimularea cu gonal, dar din pacate nu am reactionat bine, asa ca am intrerupt 2 cicluri si o sa incep cu AC-uri .
Tu ai scris ca ai mai facut FIV, unde anume? si cum a fost cu endometrioza? as vrea sa-mi povestesti mai multe, avand aceeasi "buba" poate ne putem ajuta Ai vorbit cu Dr. I ?

tamys nu-ti pierde increderea in Dumnezeu, mergi la biserica si roaga-te, i-ti vei alina sufletul
lorelei78 chiar daca nu va fi acum, sigur va fi la a doua incercare, te pup si multa bafta
va pup pe toate fetele, eu va citesc mereu si sunt alaturi de voi
Vreau sa ne ridicam fruntile de fiecare data cand picam, si sa nu ne pierdem increderea in Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Am primit rezultatul,putin mai repede decat urma sa-l am: 1.20 e valoare beta hcg...Data viitoare poate voi avea mai mult noroc,sper si vreau sa cred ca hidrosalpinxul asta nenorocit nu e cel care mi-a creat probleme iar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelei78

Am primit rezultatul,putin mai repede decat urma sa-l am: 1.20 e valoare beta hcg...Data viitoare poate voi avea mai mult noroc,sper si vreau sa cred ca hidrosalpinxul asta nenorocit nu e cel care mi-a creat probleme iar...


Lore, dar nu putea la punctie sa absoarba si lichidul din hidrosalpinx? stiu ca au mai fost cazuri asa...
eu pe langa endometrioza mai am si hidrosaplinx, la fel, nu stiu cum o sa faca Dr. I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angimiha spune:

Alina06st, imi pare rau ca nu pot ajuta dar nu mi-a dat sa fac acea analiza. (sincera sa fiu nici nu auzisem de ea si m-am documentat acum ca sa stiu despre ce e vorba si sa-ti pot raspunde).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutapop spune:

Lorelei, Tamys,Dumnezeu sa va ajute sa treceti peste durerea asta mare!
Sunt alaturi de voi!
Multa nadejde si credinta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutapop spune:

Lelu si eu am hidrosalpinx, trebuie sa fac laparoscopie si ma rog sa nu mi se mai descopere ceva...

Multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

S-a extras la punctie,dar ma gandesc eu ca poate a mai ramas ceva acolo...Oria,daca mai citesti postarile noastre,zi-mi daca tie ti-au scos lichidul de hidro la punctie sau daca ai facut laparo.Uratica,tu ai facut laparo parca si cu clipsarea trompelor...
Astept sa ma sune de la Polisano si sa stabilim cum merg mai departe...Eu nu stiu daca mai pot face atatea drumuri la Sibiu,trebuie sa mai merg si pt verificarea endometrului la Sibiu...De unde atata concediu pe capul meu?
Doamne ajuta!

Mergi la inceput