Puiuti de Sept-Oct 2011 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

oana 37.000 Dacia. subtirel, in limita remuneratiei. :))

seidana nope, nu stim ce e, dar nu ne grabim. :)

Lori 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ce ieftine sunt ap in iasi

In cluj .. sare lejer de 50000... eu am la periferie la 5 km de cluj, stau la sat, si aici e in jur de 35000 un ap... ce m-as muta la oras...

17+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

oana 37.000 Dacia. subtirel, in limita remuneratiei. :))

seidana nope, nu stim ce e, dar nu ne grabim. :)

Lori 18+




Bun pretul , bravo ! Daca o sa ai nevoie de un notar iti pot recomanda eu unul bun . pe mine m-a ajutat extraordinar cu terenul si e si ieftin.Daca te intereseaza iti dau pe PM

Oana 14+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

seidana nu stiu daca sunt chair asa ieftine toate. noi am ales mai la periferie pentru ca nu ne permiteam apartament in cartiere rezidentiale sau prin zonele centrale. :) oricum s-au ieftinit f mult fata de anii trecuti. in 2007-2008 am fi luat apartamentul ala cu 45 000 euro relaxat.

sa stii ca eu as prefera sa stau mai "la tara" decat in praful orasului.

oana avem si noi un notar cunoscut, multumesc oricum.

Lori 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

ce ieftine sunt ap in iasi

In cluj .. sare lejer de 50000... eu am la periferie la 5 km de cluj, stau la sat, si aici e in jur de 35000 un ap... ce m-as muta la oras...

17+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !



La noi lumea e saraca , salariile mici , multi someri ...au fost o vreme cand apartamentele erau supraevaluate rau . Nu te puteai atinge ...un ap cu 2 camere in centru costa si 100 000 eur. Si au fost destui nebuni care au dat ..

Si eu stau la tara , tot la 5 km de oras si nu as mai da pe nimic linistea, aerul de acolo , curtea , catelul , porumbeii..nici pe 3 apartamente din oras. Abia astept sa il las pe bb cu curu' gol prin curte sa creasca si el neaos...cu putza in tarana.

Oana 14+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

au fost 100 000 de euro apartamentele cu 3 camere si in cartierul Alexandru intr-o vreme... iar acum sunt bucurosi daca le dau cu 65 000 euro. daca nu era cu Prima Casa crek nu se vindeau nici pe atat apartamentele pe vremurile astea... nici noi nu ne-am aruncat la maximum cat am fi putut duce pt ca nu stii niciodata cum se schimba lucrurile, acum ca e si cu bebita am fost mai modesti in alegere.

Lori 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

au fost 100 000 de euro apartamentele cu 3 camere si in cartierul Alexandru intr-o vreme... iar acum sunt bucurosi daca le dau cu 65 000 euro. daca nu era cu Prima Casa crek nu se vindeau nici pe atat apartamentele pe vremurile astea... nici noi nu ne-am aruncat la maximum cat am fi putut duce pt ca nu stii niciodata cum se schimba lucrurile, acum ca e si cu bebita am fost mai modesti in alegere.

Lori 18+




E foarte bine ca nu v-ati aruncat ...am cunostinte cu credite de zeci de mii de euro pe care acum nu le mai pot plati...e trist..
Nu mai vb de stresul pierderii locului de munca...cheltuielile cu bb , samd.

Oana 14+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:

E foarte bine ca nu v-ati aruncat ...am cunostinte cu credite de zeci de mii de euro pe care acum nu le mai pot plati...e trist..
Nu mai vb de stresul pierderii locului de munca...cheltuielile cu bb , samd.

Oana 14+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!


si nu sunt putini... vai de ei saracii, tre sa fie tare greu dar nimeni nu s-a gandit ca o sa se schimbe lucrurile atat de radical in doar cativa ani... imi spunea si doamna de la banca unde facem creditul cati oameni sunt care vin in cautarea unei solutii pentru ca pur si simplu nu mai fac fata; dar printre acestia oameni sunt si unii care au facut 4 credite deodata!!!!!

Lori 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ee.. in vremurile alea un apartament in Cj si nu in centru sarea de 2000 E pe mp lejer.. un ap cu 2 cam in zona centrala putea fi si peste 120000 E...si ca si dim mica.. Acum am vazut in acelasi loc ap cu 1400-1600 E
Oana si la noi is mici salariile, adica na .. la companiile mari or fi ele mari dar in general nu sunt extrem de mari, someri multi...

SI mie imi plac orasele mici sau satele.. insa "satul" in care stau e un loc in care s-au construit multe blocuri, apropiate, populatie multa.. si daca nu ai masina e cam nasol.. in rest avem facilitati: piata , magazine , banci, restaurante, centru medical, etc.. e langa deal frumos.. insa oamenii sunt fie tineri ceea ce e ok.. dar mai sunt si amarati fara educatie cu manele in sange si mancatul semintelor care au vandut ap din oras si s-au mutat la tara..In schimb avem locuri de parcare si e liniste asta e bine
Visul meu e sa ma mut in oraselul unde stau ai mei si unde am crescut, ei au casa mare cu gradina, livada, curte, livada se termina in padure.. insa nu prea avem sanse sa ne gasim amandoi de munca.. si sa faci naveta 50 de km, dupa anul trecut imi e frica..

17+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Neata dragele mele, ieri am ramas fara curent si nu am mai avut cum sa vb cu voi, dar am reusit sa va ajung din urma.
Lore, felicitari pentru aprobare, e bine ca il luati la un pret bun, la noi in Buc, sunt inca ff scumpe, dar comparativ cu anii trecuti si la noi au mai scazut. dar de ex ap cu 4 cam intr-o zona buna, la noi se vinde cu 165.000 euro....deci mult!

Mergi la inceput