Mar-Apr(195)Bv antguess leeloo! Hai persi,madutza!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Strumpitz, hai nu fi trista ...ca mult a fost putin mai este. Sincer, eu nu cred ca mai apuci ziua de miercuri pt ca deja semnele pe care le ai sunt de nascare...deci, ne asteptam din moment in moment sa primim vesti de la tine ca esti la spital, dar nu cum am fost eu...asa in control, inspectie, vizita... ci ca vei naste printesica mult asteptata!!!

Ally , Eduard 39+ sapt bebe

AMR 5 zile MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna seara fetele,

am intrat cu sufletul la gura sa vaz ce face strumph...

nu mai fi suparata, sigur pana miercuri scoate nasucul Sophie; in cel mai rau caz, daca n vrea si nu vrea, macar ai o data certa, stii ce sa astepti;te imbratisez cu drag si capul sus!!!

viss - ma bucur ca ati rezolvat pt botez

hai persi

hai antguess

hai madutza

hai leeloo

maine o sa fie agitata fetele...multe nasteri si multi bebei sanatosi!

eu ma duc sa fac o baita, iar m-a luat nemernica de durere de spate, apoi ma retrag la tv cu sotul;

va pup pe toate, mamici si burtici!pe maine!

35 +

AMR MAXIM 23 ZILE !!!

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Strumphy, eu ma gandesc la tine . Iti doresc sa nasti cand vrei tu, si mie mi se pare destul de mult pana miercuri...

Persi, Leeloo, Madutza, Antguess, hai fetelor! Nasteri usoare!!!


Dar eu cred ca antguess a nascut deja...

in S 36+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Persi, Leeloo, Madutza, Antguess


Si eu as zice si pentru Strumphi sa mai incercam o tura de majorete!

Ma duc sa ma culc, si sunt tare curioasa ce bebei gasim maine la apel

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s39 cu un dragalas

AMR 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Msbb, superba printesica ta!!!


Felicitari!!!


Ally , Eduard 40+ sapt bebe

AMR 2,3,4 zile MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

strumphi lasa ca o sa vesi ca va veni si randul tau.
Pisucmic bb Stefan nu are displazie de sold are tarsus varunian bilateral (cam asa ceva) cred ca am scris bine. Asica s-a nascut cu labuta picioruselor indreptata catre interior. Noi stiam de la morfo fetala de la 22 sapt de piciorul drept dar cand am ajuns ieri la Iasi surpriza ca era si stangul. Este adevarat ca mai putin dar a fost nevoie sa le puna in gips pe amandoua. Oricum eu sunt inca in stare de soc si defiecare data cand il schimb ma buseste plansul. Sper sa imi revin repede in urmatoarele zile. saracutul se chinuie sa ridice piciorusele sa se intantida si nu poate. Asta este. Poate avem noroc si se va face bine si scapam de operatie. Sapt viitoare tr sa mergem sa facem si eco de sold sa vedem daca avem displazie sau nu. Dar sper din tot sufletul sa nu fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, salo_sama, trimiteti-mi adresele de mail ca s atrimit regimul

deea, si noi avem pb cu un ochisor care curge cam de 2 sapt. Am fost la dr si ne-a dat niste picaturi dar vad ca nu pre aau efect. Tb sa-i dau pana pe 2 inclusiv, apoi mergem din nou...

salo, pai pe mine ma ajuta f mult leaganul electric, zici ca are miere si praf de somn

roxy, nu-i pun caciulita dupa baie iar afara daca ii pun combinezonul gros nu mai pun paturica. daca pun ceva mai subtire pun si paturica. de fornait nu am auzit-o.

Hai persi !

Strumphitza, sper din tot sufletul sa nasti cat mai repede.

azaz, sper sa se faca cat mai repede bine bb stefan, dra cum are piciorusele in int? Doar laba piciorului sau de sus din sold? Pup micutul

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ce zi aglomerata maine 4 bebelushi programati sa iasa?? poate Sophai mea o fi a 5a ? eu visezzzzzz

Pai hai sa agitam putin motzatele

Hai Persi!!! Hai Raducu scoate nasucu!

Hai Antguess!! Evellina vino mami bubulina

Hai Leeloo!!! Hai Eva!!!

Hai madutza !!! Hai cu baiatu`!!!

Va multumesc la toate care v-ati gandit la mine azi nu va mai nominalizez ca sunteti multe si sa nu uit pe cineva ca am o durere de cap nebuna acusi ma duc in pat sa dorm ca nu mai pot, ma dor toate alea ....

Azaz imi pare rau de problema lui Stefanut sper sa se refaca rapid si sa nu ajungeti la operatie

Nu mai scriu la fiecare in parte mai multe desi am citit tot ce ati scris, ca sincer ma doare rau capul, deci scuze fetele si inchid laptopul sa ma intind un pic pe canapea sa ma uit la tv sau ma duc direct in pat nu stiu, mai vedem... am un somn si o oboseala in mine de numa... mai bine m-as duce sa dorm ca daca vine Sophia sa fiu odihnita

Va pup si va urez o noapte buna si somn usor!

Pe maine dimineata la cafea



_
Mind the Bump!40+ Sophia Nicole

AMR: God Knows!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Burtici si mamici, iesim si noi de pe DC...si vorbim dimineata!!!


Fetelor, va tinem pumnii,..sa aveti nasteri usoare si bebei sanatosi!!!


Pe maine !!!

Ally , Eduard 40+ sapt bebe

AMR 2,3,4 zile MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Buna seara fetele,
Am intrat si eu pt putina galerie ca vad ca maine e zi aglomerata:
HAI ANTGUESS, HAI BEBE EVELINNE
HAI PERSI, HAI BEBE RADUCU
HAI MADUTZA, HAI BEBE, SPER SA FI BINE CU GLICEMIA
HAI LEELOO, HAI BEBE EVA

Va doresc la toate nastere usoara, refacere rapida si mult laptic
Strumph Doamne ajuta sa fie la noapte sau maine, si sa scapi de stresul asta.
Roxy, eu la Giulia ii puneam dupa baie caciulita, i-o lasam cam 30 minute si apoi i-o dadeam jos. Pentru ca Giulia a avut mult parut si nu i-l puteam usca bine cu prosopelul, si sa nu ii ramana ud. Asa caciulita mai absorbea si ea din umezeala. Mai poti incerca sa folosesti feonul, si daca vezi ca e bine uscat, nu mai e nevoie de caciulita zic eu. Afara si eu zic ca daca o imbraci cu ursulet din acela gros nu e nevoie de paturica.
Fetele eu pt ochisori am mai zis ca am folosit Vitabact. Vedeti daca a aparut la noi prin farmacii. Eu l-am adus din Franta. Mi-am facut si acuma provizii ca nu stiu daca este la noi in tara. Si la Giulia ii curgea rau un ochisor ca inca se lipea si degeaba am curatat cu ser fiziologic. Dar dupa ce am pus picaturile astea in ochisori in 2-3 zile nu a mai avut nimic. E o solutie antibacteriana si nu contine antibiotic, deci nu e contraindicat si daca medicul nu a recomandat-o.
Trimit mesajul acuma ca se descarca bateria la laptop si sa nu il pierd

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 36s+ cu Nicoletta

Mergi la inceput