FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Mrg, felicitari, ai fost super productiva,,,sa se lase cu bebei.
Tebligia,,,asa mi s-a zis de la clinica.
Observ ca sunt aspirante care sunt fff productive si sansele de reusita cresc fff mult.In prima faza mi s-a prescris gonapeptyl 14 zile si apoi menopour intre 9-13 zile catre 150 ui.E un tratament dur?Puteti sa imi spuneti de scheme de tratament vi s-au prescris?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Mrg, asteptam beta mare! Sa fii cuminte in perioada urmatoare si incearca sa nu te stresezi! Sa nu faci niciun efort si sa gandesti pozitiv!! Aerlilian, si eu am avut maroneli cateva zile bune, si eu mi-am facut griji in acele momente, dar au trecut! .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Crisa, poti lasa o adresa de email si vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumesc tuturor celor care m-au incurajat si sfatuit!Va pup si sa ne vedem cu
Crista, nu este un tratament agresiv...oricum dr.iti prescrie in functie de analize tratamentul ,iar pe parcurs se ajusteaza dc raspunzi bine la stimulare.Fii linistita nu te speria din atata lucru!Mie de exemplu mi-a oprit tratamentul cu 4 zile mai devreme si initial era cam ca al tau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

fetelor de dimineata a inceput sa-mi curga si mie niste pete maro-rosiatice nu mult doar cat sa ma sperie , aveti idee despre ce este vorba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ligia, se pare ca d-na dr stie ce spune...Cred ca asa se intampla in marea majoritate a cazurilor.Ma gandesc ca poate sunt si resturi de pe la stimulare.Iti dai seama ca ovarele au fost super-incarcate.Se mareste uterul, se rup vase de sange, se intind ligamente...Stai cumintica in pat, baga utrogestan, ia no-spa si vei vedea ca trec.La mine deja astazi nu a mai curs deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany_ella76 spune:

pentru laura 2008:
buna!eu sunt dana si am facut FIV cu dr,Dracea,in februarie si sunt insarcinata in 17saptamani.am avut noroc si s a prins din prima.multa bafta si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Gilona, eu stiu pe cineva care a inceput cu valoare mica de tot de beta si anume vreo 8 parca in ziua 9 de la ET si acum are o fetita sanatoasa. Eu personal am avut 2 blasto si am inceput cu valoarea vreo 25 in ziua 10 de la ET. Dinamica a fost foarte buna insa pe parcurs si am avut o sarcina fara probleme si frumoasa, am nascut la 39 de sapt. un baietel sanatos. Incearca sa refaci beta din 2 in 2 zile sa vezi dinamica pana se vizualizeaza la eco bebe apoi te poti linisti. Mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gilona spune:

Mrg sa fie cu noroc.
Amzulica multumesc pentru incurajari. Am inceput cu Beta HCG de 9,83 iar la 48 de ore s-a dublat, adica ar fi bine. Sunt un pic nelinistita ca nu s-a vazut la ecograf. Nu stiu exact cam la ce valoare se vede la ecograf, cred ca ceva de genul 10.000.
Dr. m-a linistit si a zis sa mai am putina rabdare. Saptamana viitoare, joi, voi merge din nou la ecograf.
In legatura cu scurgerile maronii: mie mi-au aparut la 10 zile de la ET, au tinut 3 zile, iar acum le am din nou de vreo saptamana. Sper sa treaca.
Va pup si va doresc o saptamana placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Gilona,multumesc!Sa dea Dumnezeu sa fie asa cum ne dorim!
Bafta multa ,si tie,joi!

Mergi la inceput