FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Astazi merg la clinica pentru schema de tratament, am emotii mari inca de la inceput,,,nu vreau sa ma gandesc cum o sa ma simt cand se va face ET. Ma tot uit pe net la gonapeptyl 0.1MG/ML_1ML CT*28SPR, nu prea am inteles cum se face dozajul pentru acest medicament,1 doza de 0,1mg/ml pe zi?28 de doze cum sunt intr-o cutie sunt de ajuns?
Multa bafta in continuare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Exista un regim alimentar pe perioada tratamentului?Am intrebat la clinica si mi s-a spus ca nu...oricum nu faceam abuzuri dar ma gandesc ca tb sa mananc mai sanatos,,,si apa..oblig 2 l,,,eu care nu beau o cana de apa pe luna de vara,,,va fi o catastrofa...
Se poate calatori cu avionul dupa ET, s-a riscat cineva sa zboare, poate afecta cu ceva micutii la purtator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Crisa eu am mers cu avionul la 3 zile de la transfer. Nu este nici o problema. Nu din cauza avionului nu a reusit FIV-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gilona spune:

Crisa 1980 eu am facut gonapeptyl 0,1 mg, jumatate de fiola pe zi cealalta jumatate a doua zi. Oricum iti va explica d-na doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

toate fetele.
Felicitari fetelor care au reusit , sarcina usoara si bebici sanatosi va doresc.
Elena, cum mai esti?
Maria, pe unde umbli? Mai bucura-ne si pe noi cu prezenta ta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Crisa,

cu avionul e cel mai sigur de calatorit pt micuti, cat despre apa eu eram la fel si am baut in sarcina cate 4 l pe zi, nu ca mi-era sete, dar stiam ca era necesar pt detoxifiere, cat despre alimenatie, daca nu ai carente de ca, mg sau fe, poti manca orice, stiu ca dupa punctie si ET se recomanda hidratare maxima si multe proteine.Am o curiozitate: se poate face donare contracost? Sau .....?

Pupici tuturor, sarcini usoare si bafta aspirantelor!
Maria, unde esti? Poate ne faci si noua capitol nou.

Mami fericita de taurasi gemenasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Am trecut si de ziua de azi,,
Camelia,,asa sustin la clinica,,daca gasesc o primitoare de ovule ti se reduce costul(nu e o certitudine),,nu ff mult dar e o reducere.,,,pentru asta va tb sa astept,,,nu stiu cat dureaza pana se gaseste cineva,,,
Aadina,,,imi pare rau sa aud ca nu s-a finalizat cu bebei,,undeva, cineva va avea grija si de noi..adresa mea de mail: crisab1980@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

Buna,fetelor. Sunt noua pe acest subiect, dar am citit mai tot, iar ultimele 2 postari m-au facut sa scriu, pentru ca as vrea sa stiu daca cineva a donat ovocite in FIV si sa ne spuna cum a fost. Ideea este ca mi s-a propus si vreau sa stiu mai multe...

Succes tuturor, ca imi da si mie sperante...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Buna,
bb-wanted,,,imi pare rau sa te dezamagesc dar m-au anuntat azi ca nu se poate,,depinde ce vrei sa faci sa primesti sau sa donezi,,oricum nu se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Niko,nu te-am mai vazut de mult timp pe aici?Tu ce mai faci?
Camelia ne-ai facut o surpriza placuta ca ai mai intrat!
Maria cum te mai simti,ca nu mai stim nimic de tine?Esti bine?
pe toate!

Mergi la inceput