FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

aerlilian nu stiu ce sa zic de scurgerea maronie!!! ti-a zis dr k e normal?
mie nu mi-a zis nimic despre nicio scurgere de acest gen
am facut testele de trombofilie si toate mi-au iesit bune mai putin una:
LA(APS)pozitiv 62 (valoare normala 30-43)stie cineva ceva despre aceasta analiza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Buna dimineata, multumesc pentru indicatiile legate de medicamentatie.
Aadina, din pacate, pentru mine nu stiu ce anume tb sa fac sa iti dau un PM sa vorbim, va urmaresc de o perioada buna, m-am bucurat si intristat alaturi de reusitele/nereusitele voastre. Luni urmeaza sa merg la clinica pentru schema de tratament, din lipsa de finante doresc sa optez pentru donarea a jumatate din ce produc pentru a mi se reduce costul tratamentului, varsta imi permite-1 ani, amh bun.Sincer, nu stiu ce inseamna acest lucru, probabil tratamentul va fi mai dur, mai costisitor financiar, riscurile de hiperstimulare vor fi mai mari.
Intrebarile mele sunt:a mai optat cineva pentru aceasta procedura?Stiti din istoricul acestui forum sa mai fie cineva in aceasta postura, eu tot am urmarit dar nu am vazut pe nimeni.As dori un sfat, o indrumare.Tot citesc ca sunt "colege de breasla" care produc 14-20 foliculi, sa inteleg ca tot atatea ovocite se produc.
Astept cu interes un raspuns din partea voastra,mult succes in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Revin cu o rectificare, dupa ce am publicat am vazut ca am mancat o cifra la varsta :), am vrut sa zic 31 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISA1980 spune:

Mrg, dau refresh minut de minut sperand ca iti faci aparitia, azi e ziue cea mare si sper sa impartasesti cu noi bucuria .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Fete dragi, am avut ieri o zi de cosmar.D-na dr ma avertizase ca e posibil sa apara scurgeri si sangerari, sa nu ma sperii.Si au aparur, ieri.Si continua si acum.Am bagat utrogestan la greu, am luat nospa...Voi ati avut asa ceva?Cat a durat?Nu e sange, e o scurgere maronie, destul de cantitativa, mai ales cand merg la toaleta.




nu te agita, maroneli au tot avut fetele si slava Domnului au copii la termen. fa si tu repaos pana dispar!
hellen am pregatit tot. bebelina e jucausa si grasuta! sanatate multa tie si bebeilor, Doamne ajuta sa fie totul bine!
felicitari tuturor fetelor cu bebei la purtator!
tebligia intreaba fetele de la cap. trombofilie.

32+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Da, joi seara cand am fost la eco, a insistat chiar pe acest subiect cu scurgerile si mi-a spus sa nu ma sperii. (de parca as putea...) Si vineri au inceput...se opresc cateva ore, apoi iar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

aerlilian, no-spa si repaos total la pat, si eu am avut in primele luni astfel de scurgeri vreo 3 saptamani, eram disperata, intr-un final s-au oprit, tin pumnii

and the miracle happened... 36 + si
AMR 7 zile!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Astazi am fc ET-ul,cu 2 blasto de calit A si am conservat inca 7 de aceeasi calitate....asteptam bebelusii acum!
Sanatate tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Felicitari, mrg! Sa dea Dumnezeu sa auzim numai de bine!Ai avut super productie, felicitari.Ma simt mult mai bine, s-au redus scurgerile, dar am si stat numai in pat.Sper sa fie bine, de la clinica mi s-a spus ca e normal si ca e posibil sa mai apara oricand in primul trimestru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

felicitari mrg acum asteptam beta hcg mare
aerlilian tinem pumnii sa fie totul bine
crisa nu stiu ce sa zic despre donarea ovulelor e prima oara cand aud ca se poate sa donezi si sa te scuteasca de o suma de bani

Mergi la inceput