FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

maria,oanasarcina usoara sa aveti !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Fetelor, mi se pare o perioada atat de buna pentru bebei! Toata lumea reuseste mai devreme sau mai tarziu! Nikoniko, sa nu renunti! Lupta si nu renunta! Maria, Oana, sarcina usoara si bebelusi sanatosi si la termen! 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Maria, DD e mare si puternic si a facut o minune cu tine. Sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri de ce ti a dat DD
Elena, iti multumesc pt gandul bun, si oricum deviza este "keep walking".
Urmeaza al doilea fet in mai(mai am 3 embrioni congelati), si daca nu se intampla nici de data asta, o iau de la capat cu fiv in luna iunie. Eu nu prea am timp caci pe 31 decembrie voi avea 40 de ani.
Oricum, la al doilea fet, am avut o experienta destul de neplacuta. In timpul et am avut dureri destul de mari, iar in aceeasi seara am avut o scurgere rozalie. Poate ca tot atunci am eliminat embrionul
Sa speram ca urmatorul fet va fi cu noroc
Va doresc o saptamana buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodikrg spune:

buna fetelor, sunt noua pe forum , desi va urmaresc de mult timp. Ma numesc Rodica si sunt si eu aspiranta la titlul de mamica,dupa 3 ani de incercari am ajuns la primul fiv la gynera , voi avea miercuri et.Eu am raspuns bine la tratamentul cu gonal ,si pentru ca mi s-a redus doza pe parcurs , am mai ramas cu ceva din el , si as vrea sa-l donez unei fete care are nevoie .Am desfacut flaconul acum 8 zile , deci mai este valabil inca 20 zile tinul la frigider . Daca aveti nevoie lasati un mesaj.Succes va urez tuturor celor care sunt in situatia mea i felicitari fetelor care au reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Azi beta hCG = 1126 mUI/mL - a crescut, sper sa fie bine!!!!
Niko: Iti doresc ca cel de-al 2 lea FET sa fie cu rezultat pozitiv; stiu cat de grea este lupta asta, dar te rog sa gandesti pozitiv!
Rodika: Tinem pumnii stransi pentru miercuri, sper sa aduci vesti bune peste 12 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Maria Felicitari din toata inima. Si cand credeai, probabil, ca tie nu ti se poate intampla (cum cred si eu, Doamne iarta-ma).

Ia spune: ai simtit ceva diferit luna asta sau..?

pt tine pt bebe drag

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Rodikrq,bafta miercuri iti tin pumnii!
Maria bafta in continuare,si tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Camelia,Fly ce mai faceti?Ce vesti ne mai dati?
Camelia mai ai pana la nastere?
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Prezent! Noi suntem bine, crestem amandoua vazand cu ochii , cea mica se zbenguie si eu bifez zilele in calendar!
gravidutele si toate aspirantele!

26+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Rodika: Azi ai luat puiutii acasa; sa te ajute Dumnezeu sa ramana cu tine 9 luni!
Fly:Ce frumos creste burtika....ai trecut de jumatatea perioadei; te cred cand spui ca numeri zilele....sora mea trebuie sa nasca in iunie si la fel numara zilele....dar important este sa ajungi la termen cu bine si sa fiti sanatosi.
Mrg: Tu ce planuri ai?
Honeys: Nu pot sa-ti spun daca au fost ceva simptome......fiind dupa esecul celui de-al 3-lea FIV, imi luasem gandul de la o sarcina obtinuta natural si eventualele simptome oricum nu le-as fi luat in seama. In aprilie m-am apucat de aerobic si am fost aproape in fiecare zi, norocul a fost ca am racit cu cateva zile inainte de data la care ar fi trebuit sa vina CM si nu m-am mai dus.....am condus 500 km masina,am carat bagaje, mi-am carat nepotelul de 1.5 ani in brate, am facut curatenia pentru Sfintele Pasti, am framantat pentru cozonaci si cate si mai cate pe care le-am facut la ai mei la curte....daca ar fi inceput o sangerare ( din cauza eforturilor) as fi crezut ca e CM-ul.... Acum cand ma gandesc ma apuca groaza........in ziua 32 de CM m-am gandit sa fac un test, asa pentru linistea mea ( trebuie sa marturisec ca, cu o seara inainte am visat un preot care mi-a spus ca mi se va implini cea mai mare dorinta si asta a fost lucrul care m-a indemnat sa fac test).....cea de-a 2-a liniuta a aparut imediat, desi l-am facut seara ( eu care ma uitat cu zecile de minute la un test...), am simtit ca mi se inmoaie picioarele, i-am spus imediat sotului care bineinteles ca se uita la mine ca la "circ", probabil se gandea ca vad vreo linie inchipuita ceva....nici macar a 2-a zi dupa beta parca nu ne venea sa credem, iar acum avem mari emotii pana la echo, Doamne Ajuta sa fie totul in regula!!
Mai e un lucru pe care trebuie sa-l marturiresc: de la inceputul anului am fost sfatuiti de un parinte cu har sa citim 2 acatiste, intr-o anumita zi in care trebuia sa tinem si post. Cred cu tarie ca Dumnezeu si Maica Domnului ne-au ascultat ruga!
iti doresc sa traieste cat de repede aceeasi bucurie( poate chiar pe 7?)

Mergi la inceput