FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_2010 spune:

Felicitari Maria !
Ma bucur foarte mult pentru tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Maria ma bucur din toata inima! Felicitari!!!!
Fuga la Fundeni pentru tratament sa tii in frau trombofilia, sau macar scrie-i d-nei dr U! Doamne ajuta! Ce minune si ce bucurie!

26+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Fly: Multumesc! Am vorbit la telefon cu dr. Doriu de la Fundeni ( mi-a fost recomandat) si mi-a spus ca deocamdata sa iau acid folic; dupa opinia lui nu e foarte grav, din toate analizle doar MTHFR C667T este hererozigot. Cu dr. Uscatescu am discutat doar prin e-mail, deocamdata nu mi-a spus ce tratament ar trebui sa iau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Oana, Maria, felicitari din tot sufletul si sa va bucurati de minune!!!Sa aveti noua luni de vis si bebei frumosi si sanatosi!!!
Eu am facut astazi prima moniorizare, se pare ca stau foarte bine si se prevede o productie grozava.De poimaine incep si menopurul iar in perioada 12-14.05 probabil voi face punctia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Maria, felicitari! Ma bucur din toata inima! Mare e puterea lui Dumnezeu! E minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

felicitari maria,
ma bucur enorm pentru tinete pup
mami de david si horia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Honeys multumesc pentru sfaturi!
Maria ma bucur pentru tine!Am citit si nu imi venea sa cred...mi s-a facut pielea ca la gaina pe mine!E o minune!Bafta si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

maria iubita felicitari sunt fffffffffffffffffff bucuroasa pentru tine, inca o dovada ca Dumnezeu e mare si sa nu ne pierdem speranta in EL
sa ai grija de comoara si sa-ti traiasca, tu care ai fost alaturi de noi toate si ne-ai sustinut meritati asa bucurie si implinire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Maria, eu sunt fara cuvinte!
Chiar astazi ma gandeam ca uite stau sa nasc si treptat voi disparea de la acest topic , evident din lipsa de timp, si am zis ca nu plec pana nu ramane si Maria insarcinata...si na minune!!Pot sa nasc linistita.
Si acum imi e rusine ca am momente cand uit cat de mare e Dumnezeu, dar astfel de vesti ma aduc din nou pe drumul cel bun si ma rog in continuare sa avem bebei sanatosi pt ca asta e tot ce conteaza in final.

Maria, Oana va dorim sarcini usoare, bebei sanatosi si la termen!

Pup toate fetele, burticile si bebeii!!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Multumesc tuturor!!! Suntem atat de fericiti!! Pe 09 mergem la echo, chiar daca am ramas natural, tot la dr. Dracea vreau sa fac echo de confirmare. Acum am emotii, am sa refac beta luni si sper sa fie totul bine!! Doamne Ajuta!!

Mergi la inceput