FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Da, probabil ca asta a fost...pentru ca deja am semne...Imi pare tare rau de esecurile voastre.Trebuie sa fie groaznic!Mult succes in continuare!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Maria, macar e bine ca ai aflat chiar si dupa atatea incercari. E trist, pentru ca daca ai fi fost informata si indrumata inainte de procedurile anterioare, ai fi scutit timp, bani si nervii. Dar e bine si acum...Iti tin pumnii sa fie bine
P.S. Poti sa-mi dai si mie lista analizelor? Macar sa le fac inainte de urmatorul FET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Niko: Acum sunt la munca, dar cand am putin timp iti trimit pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_2010 spune:

Buna fetelor,
Ma mai tineti minte ?
Eu v-am urmarit in aceasta perioada dar pana acum nu am avut nici o veste ,asa ca nu am mai scris mesaje.
Am facut FET saptamana trecuta si cred ca este cu succes deoarece am avut doua liniute ieri la testul de urina si nu am am mai avut sangerari ca la FIV.
Astazi imi fac beta.Sper sa fie bine.
Maria iti tin pumnii la FET . Eu zic ca ai sanse destul de mari avand in vedere ca la mine din 3 embrioni ( 2 4 CC si unul 4 BB ) a rezistat numai unul ( probabil cel 4 BB ) si cred ca s-a prins.
Succes tuturor !
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Oana: Felicitari!!!! Asteptam rezultatul de la beta!! Iti multumesc pentru gandurile bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

maria ai PM!
oana felicitari, ma bucur nespus pentru reusita!
camelia ce fac flacaii? cum sunteti?

26+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_2010 spune:

beta este 142,3.
M-au programat direct la ecografie .Pentru ca este valoarea ok nu trebuie sa mai repet analiza la 3 zile.

Va pup !

Suucces tututor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Oana,ma bucur pentru reusita ta!!!!!!!!!!!
Bafta in continuare si sa fie cu ochisori!!!
Fetelor,voi v-ati facut analizele acelea de trombofilie? Eu am inteles ca nu sunt obligatorii si ca oricum nu s-ar fi demonstrat ca ar avea o legatura cu avorturile...Mie de exemplu mi s-a spus sa iau inainte de a face ET aspenter,iar pe urma,daca raman insarcinata o sa fac clexane(parca asa am inteles ca-i zice).
Pup toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Mrg se pare ca avorturile se intampla in mare parte din 2 cauze: calitatea embrionului si trombofilie.
E bine sa-ti faci analizele deoarece in functie de ele se da tratament se sustinere. Vezi ca exista topic special pentru trombofilie. De asemenea, nu multi doctori ginecologi dau importanta trombofiliei.
Pupici

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Dragele mele, dupa aproape 7 ani de lupta, 3 FIV-uri si 2 FET-uri nereusite, azi beta hCG =321 mUI/mL!!!! SUNT INSARCINATA!!!!!!!!
Am ramas natural!!!
Intr-o zi atat de Sfanta, am aflat ca s-a savarsit o minune!!!!!
Oana: Felicitari!

Mergi la inceput